Jauns vīruss uzbrūk Facebook! Uzzini, kā izvairīties no uzlaušanas.

Advertisement
Advertisement

Mūsdienās kiberdrošība ir kļuvusi par vienu no galvenajām īpašo dienestu uzdevumu prioritātēm. Nav brīnums - pēdējo mēnešu laikā kiberuzbrukumi ir vairākkārt palielinājušies. Zinātne un tehnika nestāv uz vietas. Cilvēki pilnveido savas zināšanas, viņi attīsta programmēšanu un paceļ datorus un mākslīgo intelektu jaunā līmenī.

Raksta turpinājums
Pareiza mājas datora lietošana, pirmajā mirklī, var šķist vienkāršs uzdevums. Patiesībā, nekas sarežģīts tajā nav. Tu noteikti patstāvīgi izmanto tādas programmas kā Word, atver nepieciešamos saitus un zini, kā ieslēgt mūziku un filmas. Patiesībā viss ir daudz sarežģītāk un nopietnāk.
Visbiežāk hakeri spēlē uz to, ka nekompetents cilvēks neprot atšķirt drošus no bīstamiem saitiem. Viņi gudri noslēpj bīstamus failus zem failiem, kuri ir ierasti mūsu acīm, un izbauda sava darba rezultātus. Tā, vienkāršas cilvēka nezināšanas dēļ, brūk lielas un lielas un labi funkcionējošas sistēmas.
VĪRUSS SOCIĀLOS TĪKLOS

Facebook - uzticams sociālais tīkls, kurš nodrošina draugu saziņu visā pasaulē. Tu jebkurā mirklī vari sazināties ar tuviniekiem, kuri atrodas otrā zemeslodes pusē, un pajautāt kaimiņienei ievārījumu pie tējas. Tajā pašā laikā, Facebook - tā vēl ir surogātpasta, neatbilstošu reklāmu un ... ļaunprātīgu saišu midzenis.
Ja tev privātā ziņā ir atnācis links uz video (nav svarīgi no kā - draudzenes vai svešinieka), nekādā gadījumā never to vaļā. Kaspersky laboratorijas speciālisti ir atklājuši jaunu vīrusa veidu, kurš pārsūta neko nenojautošos upurus uz viltus saitu un uzliek uz viņu datoru ļaunprātīgu programmu.
Konkrēts šī vīrusa izplatīšanas mehānisms vēl nav noskaidrots. Speciālisti uzskata, ka hakeri izmanto uzlauztus kontus un datus, kas ir iegūti no neaizsargātām programmām, lai izplatītu saitus.
Links atnāk it kā no Facebook drauga formātā ”Drauga vārds VIDEO” un izskatās pēc vienkārša linka, kurš sākas ar bit.ly Īss links uz kuru spiež upuris, un pārsūta pārlūkprogrammu Google diska dokumentā. Dokuments ir kā video, kuru programma ir savākusi no nosūtītāja fotogrāfijām.
Uzspiežot uz video, notiek vēl viena pārsūtīšana. Atšķirībā no operētājsistēmas un pārlūka opcijas pārejas ir atšķirīgas. Piemēram, Mozilla Firefox lietotājiem, kuru pamatā ir Windows, tiks piedāvāts atjaunināt Flash Player. Tikai cietušā datora programmas atjaunināšanas faila vietā tiks lejupielādēts fails ar vīrusu programmu.
Google Chrome lietotājiem tiks parādīta lapa, kas ir mainīta ar standarta YouTube lapu. Tad parādīsies ziņojums par radušos kļūdu un ieteikumu lejupielādēt pārlūka paplašinājumu. Ja šis pieprasījums tiek apstiprināts, datorā tiek instalēta ļaunprātīga programma, kas sāks lejupielādēt ārējos failus datorā.
REDAKCIJAS IETEIKUMS

Īpašs iemesls satraukumam nav. Bet tas nav Trojas zirgs un ne vīruss - izspiedējs. Ļaunprātīgās programmas uzstāda reklāmas banerus un blokus tiem, lai dotu saviem radītājiem papildus ienākumus. Tomēr, datora vīrusi - ir nepatīkama lieta, neatkarīgi no tā, kādi tie ir. Lai neuzķertos, neatveriet nepazīstamus linkus vai aizdomīgus video.
Dalieties ar šo vērtīgo informāciju ar draugiem sociālos tīklos. Pasargāsim sevi kopā!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024