Japāņu vingrinājumu komplekts elastīgam ķermenim

Advertisement
Advertisement

Mans vecvectēvs ir ilgdzīvotājs. Tagad viņam ir 92 gadi, un viņam ir teicama fiziskā forma. Katru rītu viņš veic vingrojumus un izskatās pēc 60 gadīga. Kāds ir viņa noslēpums? To ir grūti pateikt, bet viņš pats tic, ka viņš tik ilgi dzīvo, tikai pateicoties vingrinājumu kompleksam, ko kādreiz viņam iemācīja japāņu draugs.

Raksta turpinājums
Šodien pastāstīsim, kādi tad ir šie japāņu vingrinājumi, kas palīdzēs jums dzīvot ilgi.

Kā attīstīt elastību

Jau sen zināms, ka elastīguma attīstīšana ir veselības un ilgmūžības atslēga. Japāņi tic tam. Ja pie mums tas pēdējos gados kļuvis populārs, tad Japānā mācība par ķermeņa elastību jau strādā gadsimtiem ilgi. Kā piemērs slavenā mako-ho metode, ko izmanto geišas.
Šis vingrinājumu komplekts ar regulāriem vingrinājumiem var uzlabot veselību, uzlabot asinsriti un atbrīvot muskuļus. Tehnoloģija, ar kuru mēs šodien jūs iepazīstinām, būtībā ir ļoti līdzīga, taču mācības ir pilnīgi atšķirīgas.

Šis ir Junan Tayso komplekss, kas sākotnēji tika izveidots kā iesildīšanās pirms cīņas mākslas praktizēšanas. Tika uzskatīts, ka pēc šiem vingrinājumiem muskuļi ir tik atbrīvoti, ka jūs varat veikt jebkādu sitienu bez traumas.

Pateicoties šai relaksācijai, jūs uzlabosiet savu elastību. Ir tikai svarīgi pareizi veikt šos vingrinājumus.
1. Liekšanās uz priekšu

Šis vingrinājums pazīstams tiem, kuri ir nedaudz nodarbojušies ar stiepšanos. Sākuma stāvoklis – sēdus, kājas izstieptas. Pēdas salieciet uz savu pusi aptuveni 70 grādu leņķī. Šāds slīpums palīdzēs saglabāt jūsu ceļus taisni, kas ir ļoti svarīgi pareizai vingrojuma izpildei.

Tagad sēdus, ar iztaisnotu muguru, izstiepiet rokas paralēli grīdai un mēģiniet lēnām sasniegt savus kāju pirkstus. Nekādu pēkšņu kustību, elpot dziļi un ar katru izelpu mēģiniet atbrīvoties un noliekties vairāk. . Vispirms jūs varat apķert pēdas ar rokām, lai vēl vairāk izstieptos. Rezultātā jūs varēsiet aizsniegt papēžus un pieskarties grīdai.
2. Izstiepšanās ar izplestām kājām

Sākuma pozīcija ir tāda pati. Izpletiet kājas pēc iespējas plašāk, paceliet pirkstus pret sevi un iztaisnojiet ceļgalus. Tad noliecieties pa kreisi, piespiežot kāju ar savām rokām. Saglabājiet šo pozīciju uz brīdi, ar izelpu noliecoties vairāk
Tad iztaisnojieties un atkārtojiet to pašu kustību pa labi. Tad izstiepiet rokas sev priekšā, saspiediet dūrēs un nolieciet uz grīdas. Liecieties uz priekšu, mēģinot pieskarties dūrēm ar galvu. Tad mēģiniet ar galvu pieskarties grīdai un, ja iespējams, ar krūtīm. Jūsu uzdevums ir pēc iespējas vairāk izstiept kāju, gurnu un muguras muskuļus.
3. Tauriņš

Salieciet kopā kāju pēdas sev priekšā. Pēdām jābūt ceļgalu līmenī un rokai sasniedzamā attālumā no ķermeņa. Aptveriet kājas ar rokām, turiet muguru taisni, atlieciet plecus atpakaļ. Tagad ritmiski paceliet un nolaidiet ceļus. Elpojiet dziļi un mēģiniet atslābināt muskuļus. Kad jūs ieiesiet ritmā un atbrīvosieties, jūsu ceļgali varēs aizsniegt grīdu..
Paliekot šajā pozā, noliecieties uz priekšu. Turiet muguru taisni un galvu virziet uz punktu pēdu priekšā. Lēni liecoties, turpiniet elpot dziļi. Šis vingrinājums palīdzēs izstiept gurnu, cirkšņa un kāju muskuļus. Arī stiept muguru.
4. Izstiepšanās seidza pozā

Tagad noliecieties uz leju un sēdiet uz saviem papēžiem, ieņemot seidza pozu. Tad lēnām pagriezieties pa kreisi, sasniedzot maksimālo punktu, nolieciet kreiso delmu uz grīdas un īslaicīgi palieciet šajā pozīcijā. Mēģiniet pieskarties grīdai ar labo delmu. Tad atkārtojiet to pašu pa labi.

Tagad lēnām un uzmanīgi apgulieties uz grīdas, bet tikai tad, ja jūtat, ka to varat izdarīt. Šie pagriezieni palīdzēs palielināt muguras elastību un izlīdzināt mugurkaulu.
5. Šūpošanās

Sēdiet, sakrustojiet kājas, iztaisnojiet jostasvietu. Novietojiet kreiso kāju priekšā labajai kājai, kas pavilkta zem gurna. Attālums starp kājām ir aptuveni 20 cm. Tad iztaisnojiet muguru, atslābiniet plecus un skatieties uz priekšu. Uzlieciet rokas uz pēdām.

Noliecieties nedaudz uz priekšu, maigi atgrūdieties ar kājām no grīdas, nolaidiet zodu uz krūtīm, noapaļojiet muguru un viegli šūpojieties uz aizmuguri. Rīkojieties uzmanīgi, lai nesasistu galvu. Pretēju kustību sāciet tad, kad pēdas rāda tieši uz griestiem. Augstākajā punktā iztaisnojiet kājas un izstiepiet pēdas.

Atgriežoties sākuma stāvoklī, atvelciet zodu no krūtīm, vienlaikus sākot iztaisnot muguru. Gaisā mainiet kāju stāvokli tā, lai labā pēda tagad būtu uz priekšu. Atkārtojiet 10 šādas maiņas. Šī uzdevuma mērķis ir mugurkaula masāža. Tā palīdz atbrīvoties visiem mugurkaula muskuļiem.
Veicot šos vingrinājumus, ir nepieciešama maksimāla koncentrēšanās un klusums. Necentieties kļūt elastīgs vienā dienā, viss prasa laiku un pacietību. Saglabājiet ritmu vingrojumu laikā, neizdariet asas kustības, lai netraumētu muskuļus. Un atcerieties, ka vislabāk ir veikt vingrinājumus šādā secībā, jo pretējā gadījumā tie zaudē savu efektivitāti.

Regulāri veicot vingrinājumus, jūs pamanīsit, kā jūsu ķermenis kļūst elastīgs, sāpes un stīvums pāriet, un jūs pats jutīsieties daudz aktīvāks un veselīgāks. Tāpēc neesiet slinki un katru dienu vismaz 15 minūtes nodarbojaties ar Junan Tayso. Pirms vingrošanas būtu labi iesildīties, skrienot vai palēkājot.

Ir skaidrs, ka ilgmūžībai ar treniņu nepietiks. Ir svarīgi arī ēst pareizi un atbrīvoties no liekā svara.

Kā jums patīk vingrinājumi? Dalīties ar saviem draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024