Japāņu profesors, 105 gadi: ”Kundzītes, pietiek sēdēt uz diētām un nemitīgi gulēt!”

Advertisement
Advertisement

Austrumi - pasaules gudrību glabātuve. Es vienmēr esmu cienījusi Japānu un tās iedzīvotājus, bet Šigeaki Hinohars mani vienkārši apbūra. Viņš ir nodzīvojis laimīgus 105 gadus un strādāja klīnikā līdz pēdējai dienai. Šādu gudru cilvēku nav bijis sen un nez vai tuvākā nākotnē mēs tos sastapsim.

Raksta turpinājums
Viņa rekomendācijas laimīgai dzīvei ir piepildītas ar vieglumu, vienkāršību un nebeidzamu labsirdību. Lasi ieteikumus no dzīves no profesora Hinohara, apbrīno un mācies.
LAIMĪGAS DZĪVES NOSLĒPUMS

1. Priecājies!

Prieka sajūta dod vairāk labuma, nekā ēdiens un miegs. Lūk, ko par to saka profesors Hinohars: ”Cilvēks saņem enerģiju ne no ēdiena vai miega, bet no jautrības. Atcerieties, bērnībā, ja mums bija jautri, mēs aizmirsām paēst, un miegs mums nebija vajadzīgs. Pieaugušajiem ir tas pats. Nav vajadzības mocīt savu ķermeni ar pārāk smagu ēšanas un miega režīmu”.
2. Ēd pareizu pārtiku

Japāņa ilgas dzīves noslēpums - mērenā ēdiena lietošanā. Tasīte kafijas no rīta, piens un apelsīna sula ar olīveļļu - lūk, visas brokastis. Pusdienas var izlaist vai kaut ko minimāli ieēst. Ja tu esi aizņemts ar noderīgu nodarbi, ēdiens tev nav vajadzīgs.

Vakariņās labāk ēd dārzeņus, zivis ar rīsiem. Gaļas lietošana ir jāierobežo, divas reizes nedēļā pa 100 gramiem ir pilnīgi pietiekoši, tā uzskata profesors.
3. Plāno savu laiku uz priekšu.

Aizpildi nākotnes plānu bloknotu. Domas ir materiālas - kad domā par nākotni, nav laika atskatīties pagātnē un skumt par problēmām.

4. Šigeaki Hinohars novadīja minimums 150 lekcijas gadā. Katra ilga pusotru stundu, visu šo laiku viņš pavadīja stāvēdams kājās.

5. Ārsti nevar visu izārstēt!

”Kad ārsts jums rekomendē nodot kādas analīzes vai uztaisīt operāciju, pajautājiet viņam, vai viņš to pašu ieteiktu saviem bērniem, sievai vai citiem radiniekiem?”

Šim profesora apgalvojumam ir spēcīgs zemteksts. Komerciālā medicīna ir pārstājusi būt tikai kā panaceja. Priekš kam cilvēkam ir vajadzīgas liekas ciešanas, ja tā nespēj viņu izārstēt? Dažreiz iemīļota mūzika vai mājdzīvnieki palīdz labāk, nekā pieredzējuši ārsti.

6. Nežēlo sevi!

Fiziskai slodzei nav obligāti jābūt sporta zālē. Pastaigas ar kājām, velosipēds, trepes lifta vietā - tas ir daudz labāk par neko. Dīvāns - ļaunākais ienaidnieks, atpūsties vajag aktīvi. Savos 105 gados Hinohars kāpa pāri diviem pakāpieniem uzreiz, liekot muskuļiem darboties.
7. Lasi!

Atrodi savu iedvesmas grāmatu. Lai tā palīdz noteikt savas dzīves mērķi. Profesors iesaka ”Abbatu Foglerū”, Robertu Brauningu: ”Ir jānosprauž savā priekšā lielus mērķus mākslā un dzīvē. Ja plānojat uzzīmēt apli, tam ir jābūt tik milzīgam, lai visas dzīves laikā neizdotos pabeigt, Mums ir redzama tikai šī apļa daļa, pārējam ir jāpaliek aiz mūsu redzesloka un dzīves robežām”.

8. Sāpes nav nāves spriedums!

Mūsdienu slimnīcās būtu jābūt vairāk jautrībai: mūzikas, deju, dzīvnieku. Mākslas terapija palīdz vairāk par zālēm. Pārslēdz uzmanību no savas sāpes uz kaut ko interesantu, uzreiz par to aizmirsīsi.
9. Pārdomā vērtības.

Dzenoties pēc materiāliem labumiem, cilvēks aizmirst par galvenajām lietām - mīlestību, rūpēm, labsirdību. Gudrā vīra vārdi par šo tēmu: ”Atcerieties: neviens nezina, kad būs viņa pēdējā stundiņa. Sev līdzi visu šo neaiznesīsi”.

10. Zinātne kā māksla.

Zinātnes formulas un gudras frāzes nepalīdzēs cilvēkam. Slimības ir cieši saistītas ar cilvēka dvēseli. Visi cilvēki ir dažādi, un pieeja ārstēšanai ir jābūt dažādai.
11. Esi gatavs negaidītajam

Mūsu ķermenis ir spējīgs darīt neiedomājamas lietas. Šigeaki Hinohors pastāstīja apbrīnojamu notikumu par to, kā viņš nokļuva gūstā un paļāvās tikai uz saviem spēkiem. Mīlestība un cieņa pret savu ķermeni palīdzēs pārvarēt jebkuru fizisku pārbaudījumu.

12. Atrodi skolotāju

Atrodi piemēru, kam sekot. Visiem spēkiem centies pārspēt viņu. Hinohara varonis bija viņa tēvs, vēlāk viņš iedvesmojās ar citām personībām: ”Kad es atrados grūtā situācijā, es cenšos iedomāties, ko šie cilvēki manā vietā izdarītu”.
13. Dzīvot ilgi, tas ir lieliski.

Izbaudi dzīvi katru minūti, katru mirkli. Lai katra jauna diena ir labāka par iepriekšējo. Atceries par citiem, pēc 60 gadiem, palīdzi viņiem cik ir tavos spēkos. Nevajag pieprasīt par to neko atpakaļ. Tas, ka tu esi dzīvs, jau ir lielākā maksa.

Profesors Šigeaki Hinohars nomira 2017. gada 18. jūlijā. Viņš palika Sv. Lūkas Starptautiskās klīnikas prezidents Tokijā līdz savai nāvei un turpināja pieņemt pacientus. Viņa bloknotā lapas bija aizpildītas piecus mēnešus uz priekšu. Viņam bija 105 gadi. Cilvēks ar lielo burtu! Miers ar viņu.

Neieradušam ir grūti izprast garas un pilnvērtīgas dzīves noslēpumus, vēl jo vairāk tiem sekot. Bet tajos ir visa laimīgas dzīves jēga.

Pastāsti draugiem par japāņa noslēpumiem par garu un laimīgu dzīvi, parādi viņiem šo rakstu!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024