-
- 80874 x
-
https://torno.lv/RusLKvb
Nesen es uzdūros japāņu dziednieka grāmatai `Kacudzo Niši veselības sistēma`. Tā pievērsa manu uzmanību ar to, ka ir uzrakstīta nevis tukšā vietā, bet pamatota ar autora personīgo pieredzi. 20 gados japānim noteica nāvējošu diagnozi un paredzēja nenovēršamu nāvi. Tikai viņš nepadevās un turpināja cīnīties par dzīvību. Tas viņam izdevās, viņš sevi izdziedēja pats un nodzīvoja ilgu un auglīgu dzīvi.
Raksta turpinājums
Viņš veltīja savu dzīvi savas sistēmas attīstībai un uzlabošanai. Tajā apkopotas seno grieķu un seno ēģiptiešu medicīnas gudrība, Tibetas un Ķīnas prakses, joga un daudzi citi avoti. Niši veselības sistēma gājusi daudz tālāk, tas nav tikai vingrinājumu un uztura noteikumu kopums, tā ir vesela filozofija.
Es sen interesējos par japāņu atveseļošanās praksēm, bet Kacudzo Niši filozofija mani iedvesmoja vairāk par citām. Sākumam ir vērts izmēģināt vingrojumu kompleksu, kuru japānis izstrādāja veselības atjaunošanai un organisma izdziedēšanai. Sievietēm, kuras vienmēr tiecas pilnveidoties, tas būs vienkārši neaizvietojams.
Šie vingrojumi ir viegli izpildāmi, tie piepilda ķermeni ar mundrumu un enerģiju, kā arī palīdz atbrīvoties no liekiem taukiem un noformēt skaistu figūru. Piedevām tie nostiprina locekļus un novērš sāļu nogulsnējumus. Pamēģini arī tu, tikai 15 minūtes dienā – un tavu ķermeni vairs nepazīt!
Vingrojumu komplekss sievietēm
Ir jāsāk ar to, lai atrastu piemērotu laiku vingrojumiem, kad nekur nav jāsteidzas. Galvenais – vingrojumus nepildi vēlu vakarā, jo tā var izjaukt savu diennakts ritmu. Vislabākais tos izpildīt no rīta, lai uzlādētos ar pozitīvu enerģiju un mundrumu. Un vēl kas – vingrojumiem ir tev jāsagādā gandarījums, tad rezultāts neliks sevi gaidīt.
Uzvelc brīvu apģērbu, kurš netraucēs. Nomazgājies ar aukstu ūdeni, pasmaidi – un vari sākt pirmo vingrojumu.
1. Pirmais vingrojums
Nogulies uz muguras un pacenties maksimāli atslābināties. Elpo vienmērīgi un dziļi, iedomājies sevi klusā un skaistā vietā. Rokas izstiep uz sāniem. Saliec kājas kopā un saliec ceļgalos. Ceļgalus pievelc pie krūtīm. Izdari dziļu ieelpu un pagriez ceļgalus uz labo pusi, cenšoties tos nolikt uz grīdas. Galvu pagriez pa kreisi un lēnām izelpo.
Tev jāpieskaras ar vaigu pie grīdas, bet rokām un pleciem jāpaliek nekustīgiem. Atgriezies sākuma stāvoklī, dziļi ieelpo un atkārto, tikai jau uz pretējo pusi. Vingrinājums pabeigts. Pirmajā dienā šo vingrojumu izdari 4-5 reizes, bet pēc tam pakāpeniski palielini līdz 25 reizēm.
2. Otrais vingrojums
Nogulies uz muguras, rokas noliec gar sāniem ar plaukstām uz leju. Kājas saliec ceļgalos un noliec 30 cm attālumā vienu no otras. Izdari spiedienu uz pēdām. Dziļi ieelpo un ievelc vēdera muskuļus. Sēžu kopā ar muguru pacel uz augšu, atbalstoties tikai uz lāpstiņām. Paliec tādā stāvoklī dažas sekundes. Izelpo un lēni nolaidies uz sākuma stāvokli. Atslābinies un izdari vēl vienu piegājienu. Vingrojumu atkārto 5 reizes.
3. Trešais vingrojums
Nogulies uz vēdera un vienu vaigu piespied pie grīdas. Rokas gar sāniem ar plaukstām uz leju. Kājas 15 cm attālumā viena no otras. Tagad sasprindzini sēžu, izstiep pirkstgalus un pacel vienu kāju. Otru atstāj nekustīgi uz grīdas. Noturies šādā stāvoklī dažas sekundes un plastiski nolaid kāju lejā.
4. Ceturtais vingrojums
Tajā pašā stāvoklī saliec rokas elkoņos, galvu un plecus pacel uz augšu. Plaukstas novieto uz grīdas plecu platumā. Pacel abas kājas apmēram 15 cm un noturies tādā stāvoklī dažas sekundes. Izdari ar kājām vēzienus augšup un lejup, imitējot peldēšanu. Ar katru kāju izdari 25-50 vēzienus.
5. Piektais vingrinājums
Nostājies četrrāpus, novietojot kājas un rokas plecu platumā. Iztaisno labo kāju un pacel to 30 cm no grīdas. Izdari 25 vēzienus ar kāju augšup, lejup. Pēc tam atgriezies sākuma stāvoklī un atkārto ar otru kāju.
6. Sestais vingrinājums
Paliec tādā pašā stāvoklī, galvu nolaid uz leju, bet gurnus pacel uz augšu. Pievelc labās kājas ceļgalu tā, lai pieskartos pie pieres. Pēc tam kāju iztaisno, izstiepjot to uz augšu un vienlaikus pacel galvu. Atkārto vingrojumu ar katru kāju 10 reizes.
7. Septītais vingrojums
Nostājies uz ceļiem, ķermeni turi vertikāli, rokas gar sāniem. Noturot taisnu muguru, nedaudz atliecies atpakaļ un noturies tādā stāvoklī dažas sekundes. Atgriezies sākuma stāvoklī un atkārto vingrojumu vēl 5 reizes.
Lēnām, plastiski un bez pārpūles – tieši tā ir jāpilda šie vingrojumi. Pēc šī kompleksa izpildes lēnām piecelies un pastaigā pa māju, nomierini elpošanu. Domā par patīkamo un priecājies par šīm domām. Ja kompleksu uztver nevis kā kārtējos vingrinājumus, bet kā relaksēšanās veidu, savest kārtībā domas un jūtas, tad tas kļūst par sava veida meditāciju.
Ja tev iepatikās šis vingrojumu komplekss – dalies ar draugiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts