-
- 7922 x
-
https://torno.lv/Rxxunyd
Fotogrāfija jau sen ir mūsdienu cilvēka dzīves sastāvdaļa. Bet ja dažus desmitu gadu atpakaļ fotosesiju rīkoja tikai tad, ja bija kāds svarīgs notikums, tad tagad tā ir pārvērtusies par jautru ikdienas parādību.
Šodien spēja labi fotogrāfēt ir ne tikai mode, bet arī nepieciešamība. Nāk vizuālais laikmets, tāpēc uzklausīsim tā likumus! Mūsu redakcija piedāvā labas fotogrāfijas pamatnoteikumus, lai tu varētu fotogrāfēt kā profesionālis!
Raksta turpinājums
Šis ir īss ceļvedis, kura kadrus sastādījis fotogrāfs Barijs O Kerols. Lai tev sanāktu tiešām labas bildes, seko šiem noteikumiem.
1. Triju likums
Fotogrāfijas pamatnoteikums: sadalīt rāmi deviņos vienādos taisnstūros, kā tas ir izdarīts ar foto. Svarīgus objektus mēs sadalām ar krustpunktu. Tas ir viss.
2.Simetrija
Ja iepriekšējā kadrā objekts atrodas nevietā, tad šis var būt ļoti ērts. Simetriskam rāmim, objektu centrēšana noder lieliski!
3. Priekšplāns un dziļums
Atsevišķus priekšmetus novietojot priekšplānā, tu rāmim dotu dziļumu. Fotogrāfijas pēc definīcijas ir divu izmēru, bet priekšējā plāna objekti dot tam dimensiju. Tas padara kadru ļoti interesantu.
4.Rāmēšana
Vēl viens interesants veids kā fotogrāfijai piešķirt dziļumu. Par rāmjiem var kalpot logi, arkas, koku alejas - viss, kas ir pa rokai.
5.Trijstūri un diagonāles
Jo vairāk kadrā ir diagonāles, kuras veido neredzamu trijstūri, jo interesantāk un dinamiskāk tas izskatīsies. Lūk, daži piemēri.
6. Vadošo līniju noteikums
Taisns skatītāja skatiens uz galvenajiem objektiem izmantojot šīs līnijas. Tie var būt vai nu tieši, vai izliekti.
7.Nepāra numura noteikums
Pēc speciālistu vārdiem, ja kadrā ir nepāra objektu skaits, tad tas izskatās harmoniskāks. Pāra skaits novērš uzmanību, jo skatītājs nezina uz kuru no objektiem koncentrēties.
8. Negatīva telpa
Ja ap galveno objektu atstāj tukšu rāmi vai telpu, tad attēls var iznāk ļoti iespaidīgs. Noņemot lieko, rodas vienkāršības un minimālisma sajūta.
9. Kadra piepildīšana
Tāpat kā liels apjoms liekās telpas, arī tās aizpildīšana var nospēlēt par labu fotogrāfam un radīt interesantu ainu.
10.Brīvas vietas noteikums
Šis noteikums paredz, ka kadrā būs vairāk vietas kustības virzienā vai apskatot objektus. Tas ir skaidri redzams šeit, šajā attēlā: laiva pārvietojas no kreisās uz labo pusi, un brīvas telpas, ir vairāk, nekā tur, kur tā pārvietojas.
11. No kreisās uz labo
Pastāv teorija, ka cilvēki "lasa" attēlu kā tekstu - no kreisās uz labo pusi. Līdz ar to attēla kustībai vajadzētu būt šādā virzienā.
12.Zelta trijstūri
Šis kompozīcijas princips ir ļoti līdzīgs triju noteikumiem, tikai taisnstūrveida vietā, vajag diagonāli no stūra, un tad no atlikušajiem stūriem novilkt līniju uz diagonāli.
Šajā foto diagonāles skaidri skaidri izceļ "zelta" trijstūra kontūras. Bet ir reizes, kad šis noteikums nav tik skaidrs, bet attēls izrādās ļoti interesants.
13.Vienkāršība
Vienkāršība ļoti tiek novērtēta fotogrāfijās. Jo mazāk traucējošu detaļu, jo vienkāršāks ir fons un labāk daži objekti var izskatīties kadrā. Šis attēls - spilgts piemērs.
14.Rakursi
Parasti ir pieņemts objektu fotografēt acu līmenī, bet fotografēšana no apakšas vai augšas var dot ļoti labus rezultātus. Šeit ir daži labi piemēri.
15.Zelta griezums
No pirmā acu uzmetiena, tas ir ļoti sarežģīts noteikums. Zelta griezums ir segmenta divu daļu šķērsgriezums tā, ka lielākās daļas garums attiecas pret mazākās daļas garumu, tāpat kā visas daļas šķērsgriezums pret lielāko daļu.
Vienkārši sakot, rāmis ir sadalīts kvadrātos, kā tas ir zīmēts fotogrāfijā, un pamatojoties uz tiem tiek sastādīta spirāle, līdzīga gliemeža čaulai.
Kvadrāti palīdz pareizi izvietot objektus attēlā, bet spirāle nosaka kopējo ritmu. Šo principu, starp citu, bieži izmanto mākslā un arhitektūrā.
Ar šo profesionālas fotogrāfijas nodarbība tuvojas beigām. Es ceru, ka tu apguvi ja ne visus, tad vismaz pusi noteikumu. Tagad es ierosinu pārbaudīt tos praksē un baudīt brīnišķīgas fotogrāfijas. Par saviem panākumiem pastāsti komentāros.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts