-
- 4040 x
-
https://torno.lv/RAarYEX
Ikviens ir dzirdējis, ka dienā vajadzētu izdzert vismaz divus litrus ūdens. Bet ne ikviens var piespiest savu organismu patērēt tik daudz šķidruma katru dienu, pat porcijās. Ūdenim ir lieliska alternatīva - gurķi. Tie sastāv no 95-97% ūdens.
Bet pārējie 3% - celuloze, hlorofils, karotīns, vitamīni PP, C un B, makro un mikroelementi, kālijs, magnijs, jods.
Raksta turpinājums
Pavasaris ir avitaminozes un dehidratācijas laiks. Kā to pārdzīvot, nezaudējot savu veselību? Ēdiet vismaz vienu gurķi dienā. Pat lai tas būtu siltumnīcas gurķis. Nekas briesmīgs. Šis dārzenis joprojām dos labumu organismam.
Interesanti, ka gurķu dzimtene nav NVS valstu teritorija, kā daudzi domā, bet Indijas subtropiskie reģioni, Himalaju pakāje. Tur tas joprojām aug brīvā dabā. Un Bībelē tas tiek pieminēts kā Ēģiptes dārzenis.
Kopš seniem laikiem tos ēda grieķi, pēc tam romieši. Un tikai Kārļa Lielā laikmetā gurķi izplatījās Centrāleiropas valstīs. Īsts ceļotājs!
Apkopojot ceļojumu šī dārzeņu vēsturē, mēs nevaram neuzdot jautājumu: ”Kas tajā ir tik noderīgs, ka visi to ļoti mīl?”
Agri gurķi
Gurķi stāv pāri visam. Kur tik tos neizmanto!
1. Kulinārijā
Gurķi ir vasaras salātu galvenā sastāvdaļa. Un neaizvietojami konservēšanā rudens - ziemas periodam. Mazsālīti gurķi, marinēti un sālīti - laba uzkoda pie gandrīz jebkura ēdiena. Es dievinu agros gurķus, viņi ir tik ļoti svaigi ...
2. Dietoloģijā
Gurķi palīdz regulēt vielmaiņu, tie satur sarežģītas organiskas vielas, kas stimulē apetīti un uzlabo pārtikas asimilāciju.
Jāpiezīmē, ka svaigie gurķi palielina kuņģa skābumu. Tāpēc tie jālieto piesardzīgi cilvēkiem ar čūlu vai gastrītu. Tas ir vienīgais, ar ko gurķis var kaitēt.
Gurķos ir daudz šķiedrvielu, ko cilvēka ķermenis neuzņem. Bet tas paātrina pārtikas plūsmu caur zarnu traktu, noņem organismā lieko holesterīnu, regulē cukura līmeni, izvada toksīnus.
Svaigu gurķu kaloriju saturs - tikai 13,5 kcal uz 100 gramiem. Neatkarīgi no tā, cik daudz tu to ēdīsi, tev nav jābaidās no svara pieauguma. Bet tajā pašā laikā tas ir bagāts ar B grupas vitamīniem, askorbīnskābi, vitamīniem E, PP, kāliju, jodu un minerālvielām.
3. Medicīnā
Gurķu novārījumu var dzert ūdens vietā. Derīgi, un nav bezgaršīgi. Svaigu gurķu mīkstumu lieto kā diurētisku un caurejas līdzekli. Gurķos esošais kālijs uzlabo nieru un sirds darbību.
Gurķi lieliski tiek galā ar apdegumiem, ārstē ādu, mitrina un dziedina to. Gurķu lapu novārījumu dzer asiņošanas gadījumā. Gurķu labvēlīgā ietekme uz veselību ir nenoliedzama.
4. Kosmetoloģijā
Gurķi sasmalcinātā veidā ir iekļauti daudzās sejas maskās, ķermeņa losjonos, roku krēmos. Tiem ir balinošs efekts, atbrīvo jūs no pūtītēm, palielina ādas elastību.
REDAKCIJAS PADOMS
Izvēloties gurķi, vispirms jāpievērš uzmanība mizas tonim. Tam vajadzētu būt spilgti zaļam un bez mirdzuma. Paskatieties arī uz gurķa astīti. Ja tā ir novītusi, tad gurķi vairs nav pirmā svaiguma.
Gurķiem jābūt vidēja izmēra. Pērkot lielu, jūs maksāsiet par ūdeni un lielu daudzumu sēklu.
Un pēdējā lieta ir smarža. Gurķim vajadzētu smaržot kā gurķim. Agrīnus gurķus siltumnīcā var audzēt, izmantojot ķīmiskos mēslojumus un augšanas stimulatorus. Ja sagrieztais gurķis nesmaržo vai smaržo neparasti, to augšanas laikā pārmērīgi lietoja ķimikālijas.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts