Izrādījās, man mājās aug labākais dziednieks! Es jau gandrīz nolaidu rokas, tad uzzināju par šo…

Advertisement
Advertisement

Atceros, vēl bērnībā mamma ārstēja iesnas ar kalanhojas zaļo sulu. Tad es brīnījos, bet šodien daru tāpat! Šis augs – ne tikai skaists mājas rotājums, tā ir īsta veselības krātuve visai ģimenei. Kalanhoja – mājas dziednieks, pašas dabas dāvāts.


Mēs pastāstīsim, kāpēc katrās mājās obligāti jāstāv podam ar kalanhoju.

Raksta turpinājums
Ārstnieciskā kalanhoja

Kalanhoja – augs, kuram piemīt pozitīva enerģētika. Vien tās klātbūtne istabā dāvās spēka un enerģijas lādiņu, bet tās spēja attīrīt gaisu ir vienkārši nenovērtējama. Vielām, kuras satur šis vērtīgais augs, piemīt pretiekaisuma un baktericīdas īpašības.

Kalanhoja lieliski stimulē imunitāti un nostiprina organismu, piemīt rētu dziedējošas un pretaudzēju spējas. Ne velti kalanhojas dziednieciskās īpašības simtiem gadu augstu vērtē tautas medicīnas cienītāji.
Pielietošana

1. Rinīta un haimorīta ārstēšana

Izmanto auga sulu pilināšanai degunā. Pilini pa 2 pilieniem katrā deguna ejā 2-3 reizes diennaktī un tu viegli tiksi vaļā no iesnām.
2. Augoņu un varikozo vēnu paplašinājumu ārstēšana

Sasmalcinātas kalanhojas lapas aplej ar vārītu ūdeni un atstāj uz lēnas uguns uz 20 minūtēm. Lieto 100 ml ārstniecisko novārījumu 3 reizes diennaktī varikozo vēnu paplašinājumu ārstēšanai. Šis novārījums noder arī strutainu rētu apstrādei.

3. Zobu sāpju remdēšana

Kalanhojas lapas nomazgā, smalki sagriez un izspied sulu. Sulai pievieno 200 ml ūdens un uzsildi maisījumu ūdens peldē. Lieto zāles pa 50 ml 4 reizes diennaktī. Šis līdzeklis lieliski noņem zobu sāpes un sekmē iekaisuma procesu mazināšanos smaganās.
4. Asiņošanas un sāpju apturēšana

Paņemiet svaigas auga lapas, kārtīgi nomazgā, sakapā ar nazi, tad samal gaļas maļamā mašīnā. No iegūtās masas izspied sulu, bet pašu masu pieliec pie slimās vietas. Tāda kalanhojas putriņa lieliski cīnās ar asiņošanu un atbrīvo no sāpju sajūtas.

5. Prettuberkulozes terapija

Kalanhojas sula – efektīvs papildinājums tuberkulozes kompleksai terapijai. 10 ml svaigi spiestas kalanhojas sulas samaisi ar 70 ml vārīta ūdens. Lieto maisījumu katru dienu pirms ēdienreizes. Tu sajutīsi rezultātu jau pēc triju mēnešu intensīvas terapijas!
6. Ādas slimību ārstēšana

Apstrādā ādas problemātiskās vietas ar kalanhojas sulu un tu nenožēlosi.

7. Otīta un izgulējumu ārstēšana

No kalanhojas lapām pagatavo tinktūru. Šim nolūkam samaisi 30 ml auga sulas ar 5 ml medicīniskā spirta, kārtīgi samaisi. Iegūto maisījumu izmanto pilināšanai ausī otīta gadījumā vai ar to apstrādā izgulējuma skartās ķermeņa daļas.
8. Komprese pret kārpām

Sasmalcini auga lapiņu, uzliec putriņu uz problemātisko ādu, pārklāj pārtikas plēvi un nostiprini ar marles saiti. Tādas terapijas ilgums – 2 stundas.

9. Konjuktivīta un blefarīta ārstēšana

Kalanhoja efektīvi cīnās ar oftalmoloģiskām saslimšanām. Nomazgā dažas kalanhojas lapas un smalki sagriez. Pievieno pāris ēdamkarotes ūdens, uzvāri, atdzesē un izfiltrē. Ar šo novārījumu skalo acis 3 reizes diennaktī. Starp citu, ar tādu novārījumu ārstē gan angīnu, gan stomatītu, vienkārši skalo ar to mutes dobumu un kaklu.
Redakcijas padoms

Neiesakām izmantot kalanhoju individuālas nepanesamības gadījumā, kā arī grūtniecības un laktācijas periodā. Auga ārstnieciskos preparātus nevajag dot maziem bērniem, bet pieaugušiem nav ieteicams augu bieži izmantot. Ja rodas pirmās alerģijas pazīmes, nekavējoties pārtrauc preparāta lietošanu.
Vai uzskati informāciju par noderīgu? Padalies ar rakstu par kalanhojas ārstnieciskām īpašībām ar draugiem soctīklos.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024