Izrādās, ka deguna asiņošanu tu vienmēr apturēji nepareizi! Postoša kļūda…

Advertisement
Advertisement

Deguna asiņošana – ļoti nepatīkama parādība, jo sevišķi ja tā sākas cilvēku pārpilnā vietā vai arī svarīgas tikšanās laikā. Tā pati par sevi nav patstāvīga slimība. Deguna asiņošanas pamata iemesli visbiežāk ir fiziska trauma, piemēram, ja tev patīk urbināt degunu vai vicināt dūres.

Raksta turpinājums
Deguna asiņošana var rasties citas vainas rezultātā. Paši izplatītākie iemesli: sirds – asinsvadu sistēmas slimības, koagulopātija, ļoti augsta ķermeņa temperatūra, saulesdūriens, strauja asinsspiediena maiņa, dažas hormonālās izmaiņas. Lai kāds arī nebūtu iemesls, ir svarīgi zināt, kā pareizi apstādināt asiņošanu no deguna. Par to mēs tev pastāstīsim.
Bieža asiņošana no deguna

Lielākā iedzīvotāju daļa tādas situācijas rašanās gadījumā rīkojas nepareizi. Tavs pamatuzdevums – apstādināt deguna asiņošanu, bet ne otrādi, iedzīt to uz iekšpusi. Kad asins plūsma ir spēcīga, pa kaklu tā viegli var nonākt kuņģī. Tas, savukārt, var izraisīt nelabumu un vemšanu. Tomēr ir lielāka iespējamība, ka asinis aizturēsies elpceļos. Pie spēcīgas asiņošanas cilvēks var pat aizrīties.
Par to runā daudzi speciālisti. Piedevām, retos gadījumos pie deguna asiņošanas galvas atliekšana atpakaļ var izraisīt šoka stāvokli, piemēram, bērnam. Jā, un šķidruma nokļūšana elpceļos ir pietiekoši liela.
Kopš bērnības pierastu darbību vietā izmanto drošu un efektīvu metodi asiņošanas apturēšanai.

Pirmā palīdzība deguna asiņošanas gadījumā

1. Ērti apsēdies, lai galva būtu augstāk par ķermeni.
2. Galvu nedaudz pieliec uz priekšu, bet ne atpakaļ.
3. Uzmanīgi saspied mīkstos audus nedaudz zemāk par deguna kauliem. Tādā veidā tu izdarīsi spiedienu uz asinsvadiem, kuri atrodas deguna iekšpusē. Var ievietot deguna ejās vates tamponus, sausus vai samērcētus 3% - tīrā ūdeņraža pārskābē vai 0,1% - tīrā naftizīna šķīdumā.
4. Uzliec kaut ko aukstu uz pārdegunes un pie pakauša uz 20 minūtēm.
Deguna asiņošanas apturēšanai ārsti iesaka lietot arī nazālo spreju, tā kā tas labi sašaurina asinsvadus. Apsmidzināšanas procedūra jāveic tūlīt pat, kā tikko pamanīji asiņošanu. Svarīgi: ja asinis no deguna plūst ilgāk par 15 minūtēm, tad izsauc ātros. Un nevilcini vizīti pie otolaringologa. Speciālists noteiks asiņošanas iemeslu un nozīmēs atbilstošu ārstēšanu.

Mēs vēlam tev veselību! Neaizmirsti padalīties ar noderīgo informāciju ar draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024