-
- 4921 x
-
https://torno.lv/RBkMqSb
Kaitīgi ieradumi formējas daudz ātrāk un vieglāk kā veselīgie! `Mēs esam tie, ko pastāvīgi darām. Pilnība, sekojoši nav darbība, bet paradums.` Tā uzskatīja Aristotelis un es sajūsminos par šiem gudrajiem vārdiem.
Paradumam atrasties tualetē ar telefonu būtu jāpievērš tava cieša uzmanība. Ja tu bieži grēko ar tādu nodarbi, ir jāpārskata sava rīcība! Iemesls nopietns.
Raksta turpinājums
Higiēnas ievērošana
Tas, ka cilvēks tualetē pavadīs divreiz vairāk laika, ja atradīsies tur ar telefonu, šaubas nerada. Bet runa nav par zaudētām vērtīgām dzīves minūtēm.
Un pat ne par to, ka viedtālruņi bieži izdara neplānotu ieniršanu ūdenī.
Kā liekas, nevainīgs paradums! Taču daktere Liza Askerleja, higiēnas speciāliste, tā neuzskata. Ja tu paņēmi telefonu uz tualeti, visticamāk, tas izrādīsies inficēts ar zarnu nūjiņu vai salmonellu. Nav svarīgi, cik kārtīgi tu nomazgāji rokas pēc higiēniskām procedūrām.
Patogēnie mikroorganismi var nosēsties ne tikai uz roku ādas! Tie brīvi dzīvo telpā, telefona ekrāns – lieliska silta vieta, kur var iemitināties un dzīvot pāris dienas. Runājot pa telefonu, tu piespied to pie sejas ādas. Viedtālruni bieži lieto pat ēšanas laikā! Bet tur jau visur nomitinājušies nepatīkamie mikrobi…
Inficēšanās sekas ar kaitīgām baktērijām var būt bēdīgas. Slikta dūša, vemšana, spazmas, kuņģa darbības traucējumi. Inficēšanās ar salmonellu dažos gadījumos var beigties letāli.
Tas ir tā vērts, lai pārstātu telefonu lietot tualetē, jo īpaši tas attiecas uz sabiedriskām tualetēm, kur mēdz pabūt daudz cilvēku! Tāpat par lieku nebūs periodiski noslaucīt viedtālruņa vai planšetes ekrānu ar dezinficējošu šķidrumu: spirtu vai etiķi, lietojot mīkstu lupatiņu no mikrošķiedras. Pieļaujama arī ekrāna noslaucīšana ar mitrajām salvetēm. Veselāks būsi!
Higiēnas nozīmi nav iespējams pārvērtēt. Tas ir likums, kuru pārkāpjot var nākties bargi samaksāt. Nodod šo informāciju draugiem, lūdzu!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts