-
- 5138 x
-
https://torno.lv/RhiNlpn
Vecāki panikā: sociālos tīklos kā sēnes pēc lietus sākušas parādīties grupas, kuras provocē bērnus uz pašnāvību. Jau 20 pusaudžu ir noslēguši rēķinus ar dzīvi! Iestādes it visur ceļ trauksmi, bet, kā liekas, ar to tikai uzpūš ugunskurā liesmu un uzkarsē interesi pret notiekošo…
Mēs nolēmām noskaidrot, kas tās ir par grupām, kā tās veidotas un kāpēc bērni uz tām parakstās. Bet, galvenais, kā ar tām cīnīties un vai vecākiem ir jākrīt panikā. Varbūt, viss nav tik traki kā šķiet?
Raksta turpinājums
Kā tas strādā?
Mehānisms ir tīri vienkāršs. Bērns paiet pa spēļu saiti un nokļūst uz vienu grupu sociālos tīklos. Ar viņu tūlīt pat sazinās tā saucamais kurators. Sākumā viņš cenšas uzzināt par jauno dalībnieku pēc iespējas vairāk, pat par viņa garastāvokli un mājas adresi. Pēc tam bērnam atsūta uzdevumu – drosmes pārbaudi…
Sākumā viss izskatās nevainīgi, piemēram, pavēl uzzīmēt uz rokas grupas simbolu. Pēc tam uzdevumi kļūst vēl bīstamāki, piemēram, sasvītrot roku ar žileti.
Kā saucas šīs grupas?
Vislielāko popularitāti ieguvusi grupa `Zilais valis`, piedevām, zināmas arī `Pamodini mani 4: 20`, `Esmu spēlē`, `Klusā māja`… Tomēr, nevajag orientēties tikai uz nosaukumu, jo visu laiku parādās arvien jaunas grupas.
Kāpēc bērni spēlē šīs spēles?
Viss ir vienkārši. Pusaudžiem visos laikos paticis kutināt sev nervus un pierādīt savu dižumu. Agrāk ar šo mērķi bērni gāja nakts laikā uz kapsētu un veica citas pārdrošas darbības. Tagad tas viss ir pārvietojies uz Internetu.
Ko grib panākt grupas dibinātāji?
Pēc psihologu teiktā, tādu spēļu organizatori – noslēgti sociopāti. Viņi jūtas pazemoti reālā dzīvē un cenšas pašapliecināties Internetā.
Īstenībā viņi diezin vai tiecas citus novest līdz pašnāvībai, viņiem tikai patīk izjust varu pār citiem. Bet vara, kā zināms, samaitā un atņem mēra sajūtu.
Vai tiešām neviens ar to necīnās?
Īstenībā soctīklu administratori pastāvīgi bloķē tādas grupas, bet tās rodas atkal un atkal. Pat vienas nāves grupas organizatora, 21-gadīgā Filipa Budeikina, arests neapstādināja citus…
Kad parādījās šī bīstamā aizraušanās?
Pirmo reizi sabiedrībai par nāves grupām kļuva zināms vēl 2016.gada maijā. Tieši tad dienas gaismu ieraudzīja Gaļinas Mursaļijevas raksts, kas pastāstīja par šo nāvīgi bīstamo aizraušanos. Tagad ir novērojams jauns intereses kalngals par tādām `spēlēm`!
Kāpēc gan šis murgs nebeidzas?
Tāpēc, ka nevar izmainīt cilvēka dabu. Vienmēr ir cilvēki, kuri vēlas pašapliecināties, pazemojot citus. Kā arī lielākā daļa pusaudžu vienmēr vēlēsies riskantas izklaides.
Kā ar to cīnīties? Recepte vienkārša un sarežģīta vienlaicīgi. Jāiemācās sarunāties ar savu bērnu, just viņa stāvokli un būt viņam par to draugu, ar kuru viņš pirmām kārtām padalīsies ar savām bailēm un problēmām.
Viennozīmīgas receptes cīņai ar nāves grupām nav. Tomēr, zinot, kā tas darbojas, var pasargāt savus bērnus no briesmām. Pabrīdini par šīm briesmām citus vecākus, viņiem arī jābūt modriem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts