-
- 7239 x
-
https://torno.lv/SDCuTV0
Kino mākslas un zinātnes akadēmija ASV, katru gadu pasniedz Oskara statuetes nozares labākajiem pārstāvjiem par aizvadīto gadu. Kopš 1929. gada kopā ir pasniegtas 2947 Oskara statuetes (līdz 2016. gadam), tādās kategorijās kā Labākā filma, Labākais režisors, Labākais aktieris u.c.
Šogad ceremonija norisināsies jau 88 reizi. Mūsdienās ceremonija nav tikai pasākums, kur tiek iegūta balva, tagad uz Oskara ceremoniju slavenības dodas kā uz īstu modes šovu, kur pašas slavenības ir spilgto tērpu nēsātājas. Skaties tālāk kādi neparasti fakti saistīti ar šo pasaulslaveno ceremoniju.
Avots: lifebuzz.com
Raksta turpinājums
Merila Strīpa ir visu laiku nominētākā aktrise Oskara nominācijām. Viņa ir nominēta 9 reizes, bet pašu Oskaru ieguvusi 3 reizes.
Tiek uzskatīts, ka Oskara ceremonijas nosaukums nācis no Mārgaritas Herikas. Mārgarita bija amerikāņu bibliotekāre un Kino mākslas un zinātnes akadēmijas direktore. Mārgarita pirmo reizi ieraugot statueti iesaukusies, ka tā izskatās pēc viņas onkuļa Oskara.
Oskara statuetes nekļūst par uzvarētāju privātīpašumu, tas pieder Kino mākslas un zinātnes akadēmijai. Pēc uzvarētāju vēlmes pārdot statueti, tā sākotnēji jāpiedāvā akadēmijai ar sākumcenu 1 dolārs.
Kevins Okonelijs tiek uzskatīts par visneveiksmīgāko cilvēku, kurš tiek nominēts Oskaram. Kevins ir nominēts 20 reizes kategorijā kā labākais skaņu režisors, bet ne reizi nav ieguvis šo balvu. Dažas no viņa filmām: Klints, Zirnekļcilvēks, Transformeri, Apokalipse.
Oskara ceremonijas rezultāti tiek piegādāti klasiskā veidā. Rezultāti tiek vesti divās mašīnās pa dažādiem maršrutiem, katrā mašīna ir sava kopija par rezultātiem, kā arī trešā kopija tiek glabāta slepenā vietā.
Ben-Hurs, Titāniks un Gredzenu pavēlnieks ir filmas, kas nominētas visvairāk Oskara nominācijām. Filmas bija nominētas 11 kategorijās.
Tatuma Onīla ir jaunākais cilvēks, kurš ieguvis Oskaru. Viņa savu Oskaru ieguva 10 gadu vecumā par otrā plāno lomu filmā Papīra mēness 1973. gadā.
Kanādietis Kristofers Plumbers ir vecākais aktieris, kurš ieguvis Oskara statueti. Oskara statuetes saņemšanas brīdī aktierim bija 82. gadi. Aktieris uzvarēja nominācijā par labāko aktieri.
Pirmā Oskara ceremonija notika Rūzvelta viesnīcā Losandželosā, 1929. gadā. Privātajā ballītē piedalījās ap 270 viesu.
Krusttēvs II ir vienīgā filma, kas ir filmas turpinājums, kas ieguva Oskara statueti par labāko filmu.
Sarkanais paklājs Dolby teātrī ir 150 metrus garš.
Oskars attēlo bruņinieku, kurš stāv uz kinolentes ar zobenu rokās. Statuetes mākslinieks ir Sedriks Gibons (Cedric Gibbons).
Roberts De Niro un Marlons Brandoir vienīgie aktieri, kuri ieguvuši Oskara statuetes par vienu un to pašu lomu. Viņi attēloja gangsteri Vito Karleone filmā Krusttēvs 1972. gads un Krusttēvs II 1974. gads.
Dolby (Agrāk Kodak) teātris ir mājvieta Oskara ceremonijai jau kopš 2002. gada. Teātrī ir 3300 sēdvietas.
1977. gadā Silvestrs Stallone tika nominēts labākā aktiera nominācijai filmā Rokijs Balboa, bet viņš nevinnēja. Pēc 39 gadus pauzes aktierim bija otra iespēja iegūt Oskaru par labāko otrā plāna lomu, bet diemžēl arī to viņam neizdevās iegūt.
Francija un Itālija ir saistītas ar 12 Oskara nominācijām kā labākās ārzemju filmas.
1968. gadā, kad tika nogalināts Martins Luters Kings jaunākais pilnībā tika atcelta Oskara ceremonija.
Oskara ceremoniju tiešsaistē skatās miljoniem cilvēku, to vienlaicīgi translē 225 valstīs.
Sidnijs Puatjē (Sidney Poitier) bija pirmais melnādainais aktieris, kurš ieguva Oskara statueti labākā aktiera kategorijā. 1964. gads. 2002. gadā Sidnijs ieguva Goda apbalvojumu.
Pēc statuetes iegūšanas laureātu nākamais uzdevums ir izdomāt, kur novietot savu statueti. Keita Vinsleta savu statueti novietoja vannasistabā, tā viņas ciemiņi var trenēties savām Oskara saņemšanas runām. Līdzīgi rīkojās angliete Emma Tompsone.
Laureāti tādās nominācijās kā labākais režisors, aktieris, aktrise un otrās lomas aktieris un aktrise, papildus Oskara statuetei saņem papildus labumus. Mārketinga kompānija Distinctive Assets sarūpējusi 232 000 lielu balvu grozu. Papildus citiem labumiem uzvarētāji dodas 10 dienu ceļojumā, kas ir pilnībā apmaksāts, tā vērtība ir 55 000 dolāru.
Holivudā ir daudz slavenību, kuras tā arī nav tikušas pie Oskara statuetes.
Harisons Fords, Gerijs Oldmens, Toms Krūzs, Glena Kloze un Viola Davis, tie ir tikai daži no lielās aktieru saimes, kuri nav saņēmuši Oskaru.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts