Interesantas sarunas uzturēšanas māksla iesācējiem

Advertisement
Advertisement

Prasme sazināties un uzturēt interesantu sarunu atklāj mums daudz iespēju: atrast labu darbu, uzzināt par cilvēku vairāk un sadraudzēties ar viņu, uzsākt attiecības. Kopumā šī prasme mums ir tikai par labu.

Raksta turpinājums
Interesanta saruna

Ja jums ir grūti sarunāties un jūtaties neveikli, palasiet dažus padomus par to, kā var kontrolēt situāciju. Pateicoties šiem paņēmieniem, jūs būsiet pārliecinātāks par sevi un varēsiet kļūt par sarunu biedru, kuru interesē klausīties.
1. Uzdodiet jautājumus.

Piemēram, jūs satikāt kādu cilvēku pasākumā. Pajautājiet, kas šo cilvēku atvedis šurp, kā viņš par to uzzinājis un tā tālāk. Interesantus jautājumus sarunai var izdomāt iepriekš. Pārrunu laikā atrodiet sarunu biedra stāstā kaut kādu detaļu, pagaidiet dažas minūtes un lūdziet atgriezties pie šīs detaļas. Tātad jūs radīsiet ļoti uzmanīga un saunā ieinteresēta sarunas biedra iespaidu.
2. Izsakiet komplimentus.

Psihologi apgalvo, ka mēs cenšamies pagarināt sarunu ar cilvēku, kuram mēs esam simpātiski. Komplimenti ir vietā gan sieviešu, gan vīriešu kompānijā.
3. Palūdziet padomu

Ja jūs nezināt, kā uzsākt sarunu, pajautājiet sarunas biedru uzskatu un padomu. Piemēram, var lūgt ieteikt labu filmu vai gardu vīnu.
4. Pastāstiet par sevi

Dažreiz dialoga jautājumu saraksts nav ietilpīgs. Kautrīgus cilvēkus labāk nemocīt ar jautājumiem, bet vispirms izstāstiet kaut ko par sevi. Tā cilvēks atslābinās un labprāt kontaktēsies.
5. Izmantojiet apstākļus

Ja jūs esat apjucis un nezini, kā sākt sarunu, paskatieties apkārt. Vai tā ir ballīte, koncerts vai sporta spēle, vienmēr var apspriest pasākuma organizēšanu un paziņu. Jūs neievērosiet, kā saruna sāks raisīties.
6. Kopējās intereses

Pajautājiet sarunas biedram, ko viņš dara brīvajā laikā. Interesantas sarunas tēmas: kolekcionēšana, grāmatu lasīšana, filmu apskate, makšķerēšana, zīmēšana un tā tālāk. Pamēģiniet runāt par ceļojumiem, daudzi no mums sapņo apmeklēt dažādas valstis, bet sarunas par ceļojumiem satuvina.
7. Aktīvais klausītājs

Ja sarunas tēma ir atrasta un sarunu biedrs aizrautīgi runā par to, jūs varat vienkārši klausīties. Bieži vien cilvēki cenšas pārtraukt sarunas biedru, aizrāvušies ar sarunu, bet pateicīgo klausītāju nav tik daudz. Paskatieties uz sarunu biedru, pamājiet ar galvu, ja nepieciešams, palīdziet izvēlēties vajadzīgās frāzes.
8. Sauciet sarunas biedru vārdā

Psiholoģisks paņēmiens, kas palīdz sarunas biedru noskaņot pret sevi pozitīvi. Aktīvi izmantojiet sava sarunas biedra vārdu dialogos. Nav nekā patīkamāka kā izdzirdēt savu vārdu dialogā.
Sarunas laikā smaidiet un atkārtojiet cilvēka žestikulāciju, ar kuru sarunājaties. Izvairies no sarežģītas terminoloģijas, lai sarunas nenāktu strupceļā. Pievērsiet uzmanību tam, ka vārdu ES labāk izrunāt pēc iespējas retāk.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024