Intelekts nekad netiek nodots no tēva uz dēlu, nekad! Lūk, no kā vari mantot asu prātu.

Advertisement
Advertisement

Bērnu vienmēr salīdzina ar vecākiem un tuviem radiniekiem. Kuram ģimenē gan nav nācies dzirdēt par viņa līdzību brālim, māsai, vectēvam, tēvocim?


Bet ar ārējo līdzību viss nebeidzas. Laika gaitā izpaužas citas līdzīgas pazīmes: manieres, prāts, temperaments. Tas viss ir iespējams, pateicoties ģenētiskajai informācijai, kas tiek nodota bērniem no viņu vecākiem.

Raksta turpinājums
Ģenētiskā informācija

Bet tā tiek nodota arī nosliece uz slimībām. Ja vecākiem ir nopietnas veselības problēmas, vecāki, protams, uztraucas par iedzimtību, pārdzīvojot, cik vesels būs viņu bērns.

Iedzimtība ir cilvēka organisma spēja nodot ģenētisko informāciju pēcnācējiem, kas ietver gan raksturīgās ārējās īpašības, gan garīgās spējas.
No tēva intelekts dēlam netiek nodots. Meitai tiks apmēram puse no tēva garīgajām spējām. Tas izskaidro, kāpēc ģēnijam vīrietim ir ļoti parasti bērni. Bet ir arī labas ziņas: princips darbojas arī pretējā virzienā, tāpēc pat no visdumjākā vīrieša var piedzimt bērns - ģēnijs.
Bet izcilas prāta spējas vīrietis var nodot caur meitu viņas dēliem- saviem mazbērniem. Kaut gan pati meita var nebūt ļoti gudra. Varbūt tāpēc arī nav pavisam dumju sieviešu, ko nevar teikt par vīriešiem. No otras puses, ir daudz ģēniju vīriešu, bet sieviešu - maz.
KAS VĒL TIEK NODOTS MANTOJUMĀ

1. Slinkums

Ir noskaidrots, ka slinkiem cilvēkiem, kuri gūst bezgalīgu prieku no vārtīšanās uz dīvāna, ir ģenētiskā līmenī atbilstošas iezīmes, kas ietekmē viņu aktivitāti.

2. Ceļošanas tieksme

Ir cilvēki, kuri, šķiet ieauguši vienā vietā, bet ir arī tādi, kas, liekas, dzimuši ceļā. Tā ir ”ceļotāja gēna” ietekme, kas tos pakļauj piedzīvojumiem, nepārtrauktai kustībai un dzīves vietas maiņai.
3. Pakļaušanās sliktiem ieradumiem

Miljoniem cilvēku cieš no smēķēšanas, alkoholisma un narkotiku atkarības, taču šīs problēmas ir ne tikai sociālas, bet arī medicīniskas. Tika konstatēts, ka cilvēku padošanos atkarībai nosaka viņu gēni.

4. Mīlestības attiecības

Pat tādā romantiskā gadījumā ģenētikai ir milzīga loma. Sievietes nereaģē uz potenciālā partnera izskatu, raksturu vai finansiālo stāvokli, bet gan uz viņa ģenētisko bāzi, ko sauc par galveno histoloģisko saderību kompleksu.
5. Bailes

Ir dzirdēts viedoklis, ka fobijas rodas negatīvas pagātnes pieredzes dēļ. Tomēr pētnieki ir izpētījuši, ka fobijas var mantot ģenētiski. Bet varbūt tieši šajā īpatnībā izpaužas izdzīvošanas gēns, ko ielikusi pati daba?
Ģenētika viegli apgāž daudzus stereotipus, kuriem naivi ticējām ne tikai mēs, bet arī mūsu vecāki. Un vēl mēs jums pastāstījām, kāpēc vecmāmiņa no mātes puses ir vissvarīgākā persona katra no mums.

Un kādas vecāku īpašības esiet mantojuši jūs?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024