Ilona Maska veiksmes stāsts

Advertisement
Advertisement

Veiksmīgs biznesmenis, drosmīgs sapņotājs, šokējošs izgudrotājs un tagad viens no populārākajiem cilvēkiem uz planētas - tas viss ir Ilons Masks. Viņa vārds tā vai citādi, bet pastāvīgi parādās ziņās. Te kārtējā jaunu raķešu palaišana, pēc tam jauni tuneļi, jaunas automašīnas vai pat neparasts jaundzimušā dēla vārds. Bet tas tā ir bijis ne vienmēr.

 

Raksta turpinājums
Ilons Masks dzimis Pretorijā 1971. gadā, viņa tēvs ir inženieris, bet māte - slavena modele un dietoloģe. Jau bērnībā zēns sapņoja par kosmosu, daudz lasīja, tāpēc skolā viņu uzskatīja par botāniķi un nemitīgi par viņu ņirgājās. Tāpēc gadu gaitā Ilons arvien vairāk noslēdzās sevī, līdz atrada jaunu hobiju: viņa vecāki nopirka viņam pirmo datoru.
Vispirms Ilons apguva programmēšanas pamatus un 12 gadu vecumā viņš izveidoja savu pirmo spēli Blastar, kur bija jācīnās ar citplanētiešiem. Viņam izdevās to pārdot par 500 USD. Tā kā viņa senči bija kanādieši, Masks sapņoja par atgriešanos dzimtenē, bet vēl vairāk viņš vēlējās strādāt ASV.
Līdz 17 gadu vecumam viņš nopelnīja nedaudz naudas akcijās un devās uz Kanādu. Vispirms viņš iestājās Kvīnsas universitātē, bet divus gadus vēlāk viņš pārcēlās uz Pensilvānijas universitāti, kur ieguva bakalaura grādu fizikā un ekonomikā Vartonas skolā. Pēc tam viņš iestājās Stenfordā, kuru drīz vien pameta, lai nodarbotos ar savu pirmo kompāniju.
Viņš izveidoja Zip2 kopā ar savu brāli Kimbalu, viņi nodarbojās ar programmatūru ziņu kompānijām. Trīs gadus vēlāk viņu biznesu izpirka lielāks uzņēmums, Ilons no tā nopelnīja aptuveni 22 miljonus. Tomēr tas bija tikai sākums, par šo naudu Masks izveidoja X.com, no kuras drīz dzims PayPal, kas viņam ienesīs vēl 180 miljonus.
2002. gadā par saviem līdzekļiem Ilons Masks izveidoja SpaceX ar vienīgu mērķi - kolonizēt Marsu. Sākumā viss gāja slikti, raķetes negribēja lidot un visa tajās ieguldītā nauda aizgāja pa vējam, Ilonam nācās gulēt tieši rūpnīcā vai uz grīdas pie draugiem, bet viņš nepadevās.
“Asteroīds vai supervulkāns var mūs iznīcināt, turklāt mēs esam pakļauti arī riskiem, kuri dinozauriem nekad nav pat sapņos rādījušies: mākslīgi radīts vīruss, nejauša mikroskopiska melnā cauruma parādīšanās fiziska eksperimenta rezultātā, katastrofiska globālā sasilšana vai kāda cita tehnoloģija, kas mūsdienās nav zināma, var pārtraukt mūsu eksistenci. Agrāk vai vēlāk mūsu dzīvei vajadzētu iziet ārpus šīs zili zaļās bumbiņas robežām - citādi mūs nebūs,” - viņš teiks intervijā.
Paralēli tam Ilons nodibināja uzņēmumu Tesla, kas sāka ražot elektromobiļus. Šis projekts arī bija uz sabrukšanas robežas, taču saskaņā ar jaunākajiem finanšu pārskatiem jau otro ceturksni pēc kārtas tas strādā ar peļņu. Un automašīnas vispār kļūst arvien populārākas.
Un ar savu personīgo dzīvi Ilonam viss ir tikpat nelīdzeni. Viņš tikās ar savu pirmo sievu kā students, bet šķīrās pēc 8 gadiem un pieciem bērniem. Pēc tam bija vēl vairāki īslaicīgi romāni un tagad viņš satiekas ar dziedātāju Grimesu, viņiem jau ir pirmdzimtais ar absolūti neizlasāmu vārdu X Æ A-12. Ksayey-Twelv - kaut kā tā, saskaņā ar Wikipēdiju.
Ilons Masks pastāvīgi nonāk dažādās kuriozās un pat nepatīkamās situācijās, taču, atšķirībā no daudzām, līdzīgām personībām, viņš savus vārdus apstiprina ar darbiem. Varbūt viņš ir viens no tiem cilvēkiem, kura sirdī deg ideja, kas nozīmē, ka jūs varat lēnām saiņot somas uz Marsu. Nu, mēs tā ceram.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024