Hronisks nogurums, kādēļ tas rodas un kā ar to cīnīties?!

Advertisement
Advertisement

Nesen, mēs ar draudzeni, noklausījāmies divu vecāku sieviešu sarunu. Viena no viņām centās pārliecināt otru: `Neiesaku nevienam darīt neko kopīgu ar nogurušiem cilvēkiem, ne dzīvē, ne darbā. Noguris cilvēks paņems visu tavu enerģiju, sabojās garastāvokli, izsūks spēkus! Pēc tam tu vēl jutīsies vainīga viņu nogurumā... Tu jutīsies maksimāli slikti. Es cenšos izvairīties no nogurušiem cilvēkiem!`

Raksta turpinājums
Šis izteikums aizskāra gan mani, gan manu draudzeni. Jo tie esam mēs - mūžam nogurušo biroja darbinieki ar sarkanām acīm. Tieši mēs atgriežamies mājās, ēdam un aizmiegam nāves miegā, neatrodot laiku dzīvei. Nogurums ir kļuvis par ierastu, mēs pat neaizdomājamies kādēļ tas ir tā. Un ko, tagad no mums ir jāizvairās? Mēs esam tik noguruši, jo darāmā daudz, darbs un mājas un vēl viss cits... Skumji palika.
HRONISKA NOGURUMA SINDROMS

Nogurums - tas nav normāli. Es uzskatu, ka no nogurušiem cilvēkiem vajag nevis izvairīties, bet tos ir jāārstē. Grāmata ”Noguris cilvēks: kā uzvarēt hronisku nogurumu un atgriezt sev spēkus, enerģiju un dzīvesprieku”, tikai nostiprināja šo manu pārliecību. Šo grāmatu uzrakstīja ārste Sohera Rokeda. Viņa nav parasta ārste! Sohera - speciāliste integratīvās medicīnas jomā.

Agrāk es nekad nebiju dzirdējusi par tādu integratīvo medicīnu. Izrādās ir jauns virziens medicīnā, kurš paliek ar vien populārāks. Ārstēšana pēc šī principa - tā ir nevis slimības ārstēšana, bet visa organisma kopā. Organisms ir spējīgs pats sevi izārstēt, ir vienkārši tam jādod nepieciešamie resursi.
Hroniska noguruma ārstēšana mājas apstākļos ir iespējama! Organisms pats var izārstēties no šīs kaites. Lūk. kas ir jādara, lai beigtu būt par mūžīgi nogurušu zombiju.
KĀ UZVARĒT PĀRGURUMU

1. Kļūsti par savas veselības saimnieku

Ļoti daudzu cilvēku veselība ir kritiskā stāvoklī. Mēs ilgāk dzīvojam, bet slimojam daudz biežāk. Viss tādēļ, ka mēs ceram uz ārstiem, palaižot garām svarīgu momentu - katrs pats ir atbildīgs par savu veselību.

Ēdiens un dzīvesveids iespaido to, kā tu jutīsies. Lai beigtu mocīties no noguruma, ir jāsāk rūpīgi sekot saviem ieradumiem!
2. Maini dzīvesveidu pēc principa 70/30

Mūsu pašsajūta tiešā veidā ir atkarīga no izvēles, kuru mēs darām. Piemēram, uz veselību un enerģiskumu ietekmē uzturs. Augļi un dārzeņi dod enerģiju augumam, bet produktus, kuri ir apstrādāti mazina tā rezerves. Smēķēšana, alkohols, kofeīns, stress arī samazina enerģijas līmeni.

”Man, kā jebkuram cilvēkam, garšo ātrās uzkodas, šokolāde un jautras pasēdēšanas, es esmu reāliste, tādēļ iesaku rīkoties 70/30. Tas nozīmē - ieviest jauno režīmu uz 5 - 6 dienām nedēļā, bet atlikušās dienās atļauties nedaudz vairāk”, - Lūk, ko iesaka nogurušiem cilvēkiem grāmatas autore.
3. Atceries par fiziskās slodzes paradoksu

Jo vairāk enerģiju mēs tērējam, jo vairāk enerģijas mums rodas! Tas ir dīvaini, bet tas patiešām ir tā. Ja tu nekustīgi sēdi visu dienu, tad vakarā jutīsies briesmīgi. Te ir svarīgs moments: nedrīkst ļauties slinkumam, nedrīkst sevi žēlot, ir jāsāk kustēties.

Sportiski vingrinājumi, pastaiga kājām, dejas - nav svarīgi, kādas būs fiziskās aktivitātes. Pēc tām būs enerģijas pieplūdums, parādīsies spēki! Atslēga pie augsta enerģijas līmeņa - pastāvīga kustība.
4. Iepazīsti savu organismu

Grāmata par hronisku nogurumu pārsteidza mani. Es uzzināju daudz jauna par savu veselību. Autore dala nogurumu dažādos tipos, atkarībā no tā, kāds ir tā rašanās iemesls. Nogurums var būt saistīts ar straujām cukura līmeņa izmaiņām asinīs, adrenalīna izmaiņām, gremošanas trakta sistēmas izmaiņām un daudz citu iemeslu.

Piemēram, sievietes var justies hroniski nogurušas, ja viņām pietrūkst sieviešu hormona estrogēna. Tā arī mēdz gadīties!

Autore piedāvā lasītājam atbildēt uz vairākiem jautājumiem, pateicoties kuriem kļūst skaidrs, kādēļ ir radies organisma spēku izsīkums un kas ir jādara, lai labotu situāciju. Zemāk es uzdošu pāris jautājumus, kuri palīdzēs izanalizēt cukura līmeņa svārstīšanos asinīs un noslieci uz cukura diabētu.

”Paļaujoties uz personīgu pieredzi, nu es ārstēju cilvēkus tieši šādi: izpētu pacientu kā vienu veselumu, pievēršu uzmanību uz visiem viņa dzīves aspektiem, tā vēloties viņa veselību pēc iespējas ātrāk atgriezt pie labas veselības”. Grāmatas autore uzstāj, ka katrs organisms ir unikāls un tam ir nepieciešama individuāla pieeja, lai ārstētu jebkuru slimību.
5. Esi maksimāli apzinīgs

Pasaulē, kurā nāve medī jebkuru, nevar būt mazu vai lielu lēmumu. Te ir tikai lēmumi, kurus mēs pieņemam skatoties savas neizbēgamās nāves sejā. To izpratis, tu sapratīsi, ka ir jābūt uzmanīgam pret katru sīkumu, ko dari. Ko tu ēd, cik tu guli, kādas domas un rīcība. No tā visa būs atkarīgs, kā tu jutīsies!

Lai mazinātu cukura līmeņa svārstīšanos asinīs un potenciālo risku saslimt ar cukura diabētu, atbildi uz šiem 9 jautājumiem. Nē = 0, dažreiz = 1, jā = 2.

PĒDĒJĀ MĒNEŠA LAIKĀ:

1. Vai esi jutis spēcīgu vēlēšanos apēst kaut ko saldu vai lietot ko stimulējošo, piemēram - kafiju vai nikotīnu?
2. Vai tev ir bijušas problēmas ar atmiņu vai ir bijis apjukums pēc ēšanas?
3. Vai esi jutis spēka zudumu, garastāvokļa pasliktināšanos vai miegainību pēc ēšanas?
4. Vai tev dienas laikā bieži mainās garastāvoklis?
5. Vai esi pieņēmies svarā, neskatoties uz to, ka tu seko tam ko ēd?
6. Vai aptaukojums ir tieši tava vidukļa rajonā?
7. Vai esi jutis vājumu?
8. Vai esi cietis no svīšanas naktī vai pārlieku daudz svīsti dienas laikā?
9. Vai esi jutis pārāk spēcīgas slāpes?
Ja atbildot, esi savācis lielu punktu skaitum tad tev nopietni ir jāpiedomā pie sava uztura, lai nepieļautu cukura diabētu! Uzzini, kādas profilaktiskas metodes ir jālieto, lai saglabātu labu veselību. Cukura līmeņa izmaiņas asinīs, bieži ir iemesls nogurumam. Izmaini savu uzturu, un tu vairs nekritīsi nost no kājām vēl nesagaidot vakaru.

Bieži noguruma dēļ mēs sākam vairāk lietot kafiju un saldumus, vairāk gulšņāt pa gultu. Nedrīkst tā rīkoties! Tas tik pasliktinās situāciju. Ir jānostiprina un jāuzlabo kopējais organisma veselības stāvoklis, jāatsakās no kaitīgiem ieradumiem, tad arī būs rezultāts!

Nogurumu var uzvarēt! Lai to panāktu, atliek tikai atbildīgi izturēties pret savu veselības stāvokli. Dalies ar šo vērtīgo informāciju, jo mums visiem gribas būt veseliem un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Es nekad savā dzīvē nesmu redzējis tik skaistu meiteni kā tu
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024