Hormons, kurš saglabā jaunību; dabīga tablete pret vecumu!

Advertisement
Advertisement

Saglabāt jaunību un skaistumu, novērst ādas un organisma kopumā novecošanos – vai tas nav katras sievietes sapnis? Diemžēl, laiku neapstādināt. Mēs neesam spējīgi novērst nevēlamo novecošanās procesu, bet varam kaut nedaudz to palēnināt.


Jaunības avota noslēpums slēpjas hormonā melatonīnā, kurš ir katram no mums. Ar gadiem kaitīgu ieradumu un postošas iedarbības dēļ uz tavu organismu tā daudzums samazinās, tas izraisa novecošanos.


Zinātnieki apgalvo, ka tieši melatonīns spēj cilvēcei uzdāvināt mūža pagarināšanu par 10 – 15 gadiem.

Raksta turpinājums
Melatonīns – cilvēka diennakts ritmu regulētājs, hipofīzes pamata hormons. Visiem cilvēkiem melatonīns aktīvi atjaunojas vienā un tajā pašā laikā: no 23 līdz 3 naktī.

Novecošanās process sākas pēc 25 gadiem, ar daudzu slimību parādīšanos. Tā iemesls – melatonīna trūkums, kurš sāk rasties no šī vecuma. Tieši tāpēc veciem cilvēkiem miegs kļūst virspusējs, bet aizmigšana vienmēr apgrūtināta. Turklāt, šī hormona izstrādi var noregulēt!
Jaunības noslēpums

Kā uzlabot melatonīna izstrādi

1. Brīnišķīgā aktrise un nepārspējamā skaistule Sofija Lorēna nemitējas atkārtot, ka galvenais skaistuma noslēpums slēpjas veselīgā miegā: viņa iet gulēt ne vēlāk par 9 vakarā un mostās 6 no rīta.
2. Viņas padomam ir zinātnisks pamatojums: melatonīna līmenis sāk paaugstināties no 21.00, sasniedzot augstāko līmeni ap 2 naktī un krītās ap 9 no rīta.

Vienkāršāk sakot, jo agrāk tu ej gulēt, jo kļūsti skaistāka un jaunāka, tā kā, pateicoties melatonīnam, notiek visu organisma resursu atjaunošanās šūnu līmenī!
3. Lieto uzturu ar paaugstinātu melatonīna saturu. Pie tādiem produktiem attiecās: piens, jūras produkti, vistas gaļa, zivis, aknas, olas, biezpiens, auzu pārslas, krāsnī cepts kartupelis, dārzeņi, arahiss, mandeles, ķirbju sēkliņas, dateles un banāni.
4. Vakarā pacenties izvairīties no attiecību skaidrošanas. Nervu sistēmai jāatrodas mierīgā stāvoklī. Atceries par to, ka jebkuri stresi kavē šī hormona izstrādi.
5. Pirms gulētiešanas nedzer stipru melno tēju vai kafiju. Tas traucē organismam ražot melatonīnu. Tāds pats efekts piemīt dažiem ārstnieciskiem preparātiem. Tāpēc uzmanīgi lasi zāļu instrukciju, īpaši, ja ciet no bezmiega!

Labākais dzēriena variants būs glāze piena ar medu, kāds no skābpiena produktiem vai nomierinoša zāļu tēja.
6. Neaizmirsti par miega higiēnu. Labi izvēdini telpu. Kā arī atmet šo muļķīgo paradumu skatīties sociālo tīklu jaunumus pirms miega! Ekrāna izstarojums bloķē miega un garas dzīves hormona izstrādi.
7. Melatonīnu var lietot kā zāles; to ražo sintētiski tablešu un kapsulu veidā. Tomēr – nekādas pašārstēšanās!

Nepieciešamo devu var noteikt tikai tavs ārsts.
8. Melatonīna izstrāde daudzkārt palielinās pēc vienas stundas sporta nodarbībām. Regulāra un mērena fiziskā slodze – ir tas, kas vajadzīgs!
9. Centies izvairīties no alkohola, trekniem ēdieniem un atmet smēķēšanu!

Šī hormona klātbūtne organismā vajadzīgā daudzumā veicina: novecošanās procesa palēnināšanu, imūnās sistēmas nostiprināšanu, asinsspiediena regulēšanu. Tas ļauj mobilizēt organisma aizsargresursus un kavēt hronisku slimību attīstību (tajā skaitā onkoloģisku)!

Kā redzi, melatonīns – īsts veselības un jaunības eliksīrs, turklāt dabīgs!

Melatonīna izstrādei nevajag rīt daudzkrāsainas tabletes. Pietiekoši ievērot parastus noteikumus, kuri palīdzēs organismam saņemt šo hormonu, bet cilvēkam – justies labāk.

Padalies ar draugiem ar šo svarīgo informāciju, iespējams, tu viņus iedvesmosi uz pārmaiņām dienas režīmā un uzturā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024