”Hallo, labdien!” tiem, kuri nepārtraukti lieto mobilo telefonu tas ir jāzina...

Advertisement
Advertisement

Ja pirms 20 gadiem mobilais telefons bija greznumlietiņa, kas bija pieejams tikai biznesmeņiem, pašlaik tas ir pārvērties par ikdienišķu nepieciešamību. Uzlabotie viedtālruņi ir ne tikai veiksmīgiem biznesmeņiem, bet pat skolniekiem, kuri vēl nav iemācījušies visu reizrēķina tabulu.

Raksta turpinājums
Un, ja pašā mobilo telefonu parādīšanās sākumā bija dzirdami pieklusināti apgalvojumi par šo ierīču kaitīgo ietekmi uz organismu, tad pašlaik šie apgalvojumi skan ar vien skaļāk. Šodien mūsu redakcija mēģinās tikt skaidrībā, vai viedtālruņi patiešām ir tik kaitīgi, kā par tiem stāsta.
TELEFONA KAITĪGUMS

Pēta šo ierīču kaitīgumu uz cilvēka organismu pietiekami nopietnas organizācijas. Tādējādi ASV Nacionālais Onkoloģijas institūts ir identificējis trīs galvenos iemeslus, kuri liek baidīties no ”mobilajiem tālruņiem”.
1. Katra ierīce, kas darbojas, izstaro radioaktīvus starus, kas paši pa sevi kaitē jebkuram dzīvam organismam.

2. Lietotāju skaits turpina augt, kurš palielina jau tā lielo elektromagnētisko fonu, kas tikai vēl spēcīgāk ietekmē katru cilvēku.

3. Palielinās saskares pieejamība, kura rezultātā palielinās zvana ilgums. Viedtālruņa pilnveidošana motivē cilvēku vēl vairāk tos lietot, kas tikai palielina slodzi uz organismu.
Tomēr vairums zinātnieku uzskata par šaubīgu to faktu, ka bieža mobilā telefona lietošana noved pie vēža. Patiešām, sarunas laikā, kad ierīce ir piespiesta pie auss, starojums darbojas tādā veidā, ka pie telefona tuvie audi uzkarst.

Bet tiešas saiknes starp šādu temperatūras pacelšanos un vēzi nav atrasta. Un ja cilvēks izmanto austiņas vai runā izmantojot skaļruni, tad starojumu viņš praktiski nesaņem.
Tomēr ir arī citi faktori, kuri nerunā par telefonu labā gaisotnē:

1. Mikrobi

Nav cilvēku, kuri mazgātu rokas pirms katras telefona izmantošanas un pēc tā. Tādēļ telefons kļūst par neskaitāmu mikrobu un pat zarnu nūjiņas nēsātāju. Tādēļ rokas ir vēlams turēt tīrībā, līdzīgi kā pašu telefonu, noslaukot to ar tīru lupatu vai salveti.

2. Negadījumi

Saskaņā ar statistiku, tikai uz ASV ceļiem, katru dienu, neuzmanības dēļ iet bojā aptuveni 10 cilvēku, vairāk nekā 1000 cilvēku katru dienu saņem dažāda smaguma traumas. Sarunas un sarakste pa telefonu - galvenais šo nelaimju iemesls.

Citās valstīs nav labāka situācija. Novēršoties uz telefonu, vadītājs vairs nekoncentrējas uz ceļu, tas noved pie skumjām sekām.
3. Acu pārslogošana

Katrs aktīvs mobilā telefona lietotājs jūt slodzi uz acīm. Ko lai saka par bērniem vai pusaudžiem, kuri ir gatavi ziedot miegu, lai tikai ilgāk skatītos šajā mazajā ekrānā?

Spilgtā gaisma ātri nogurdina acis. Lai pielāgotos attēlam uz ekrāna, mēs neapzināti iesaistām vairāk acu muskuļu. Tādēļ acis nogurst un sāp.

Kā arī viedtālruņi ļoti slikti ietekmē miega kvalitāti, kam seko dažādas citas problēmas ar veselību. Kā arī muļķīgais ieradums uzlādēt telefonu blakus galvgalim pie gultas, tikai palielina kaitīgo efektu.
Vai mobilais telefons ir kaitīgs? Katram pašam sev ir jāatbild uz šo jautājumu. Bet kamēr ir diskusijas par iespējamu elektromagnēta starojuma kaitīgumu cilvēka organismam, mēs redzam pilnīgi reālu portatīvo ierīču bīstamību. Tādēļ mobilo telefonu ir jāizmanto ar saprātu, nekļūstot par jauno tehnoloģiju vergu.
Cik bieži jūs izmantojiet viedtālruņus?

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024