Guanahuato mūmiju noslēpums ir atklāts! Holeras epidēmijas skumjais stāsts Meksikā.

Advertisement
Advertisement

Pasaulē ir tik daudz dīvaina, ka nepietiktu dzīves, lai par visu tiktu skaidrībā! Ko tad runāt par dīvainībām, kurām vēl līdz šim brīdim nav izskaidrojuma? Tēma, ko mēs esam izvēlējušies, var likties biedējoša, bet ziņkārība uzvarēja. Bet sākās viss ar to, ka mēs nejauši uzzinājām par mūmijām, kas atrodas meksikāņu pilsētā Guanahuato…



Raksta turpinājums
Raizēties nav pamata: tās ir parastas mūmijas, ja tā var izteikties.Tās neblandās pa naktīm un nebiedē pieaugušos un bērnus. Interesants ir pats parādīšanās fakts, jo, pēc lietas būtības, viņām nevajadzētu būt. Bet viņas ir. Piedāvājam tev apmeklēt kopā ar mums Guanahuato muzeju.
Te ir savākta dabiskā veidā mumificētu cilvēku ķermeņu kolekcija, kuri bija apglabāti aptuveni 1833. gadā holeras uzliesmojuma laikā. Visdrīzāk, par tām ne viens arī neuzzinātu, ja nebūtu viens apstāklis - vietējā vara ieviesa nodokli par kapu vietām. Tiesa, ne visi mirušo radinieki uztvēra nodokli ar prieku.

Saskaņā ar likumu, ja radinieki nevar samaksāt nodokli, līķus piespiedu kārtā ekshumēja. Nu tad dariet ar viņiem, ko gribat - tā nolēma mirušo radinieki un nodokli nemaksāja. Tādā veidā, aptuveni 90% kapavietu tika atvērtas, un to saturs izņemts. Kapraču acīm bija redzama briesmīga aina: izžuvušu līķu vietā viņi izcēla no kapu vietām lieliski saglabājušās mūmijas…
Strādnieki bija spiesti mūmijas novietot speciālā ēkā, kas atradās kapsētas teritorijā, kur atradās līdz 1900.gadam. Kad izdomas bagātie sargi uzsāka par dažiem peso rādīt tiem, kas vēlas, mumificētos miroņus, beigu beigās šī vieta kļuva par muzeju, kur līdz šim brīdim tiek demonstrētas īstas mūmijas.
Kāpēc ķermeņi nesadalījās un nepārvērtās par kaulu saujiņu, kāpēc daudziem no viņiem ir kliedzošas sejas izteiksme? Ļaudis runā, ka inficētos glabāja arī dzīvus, bet ķermeņi ir saglabājušies tāpēc, ka apstākļi, kuros tie atradās, tikai vecināja konservāciju. Video, kuru tu redzēsi, visu izskaidro.
Guanahuato muzejā tiek izrādītas vairāk nekā 100 mūmijas: to vidū ir sava veida rekordists - vismazākā mūmija pasaulē. Tas ir sievietes stāvoklī auglis, un kura kļuva par briesmīgās slimības upuri. Daži no miroņiem pat ir palikuši tajā pašā tērpā, ar kuru bija apglabāti. Vārdu sakot, brauc uz Guanahuato - tur interesanti!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024