-
- 1891 x
-
https://torno.lv/xFhF4R0
Katrs no mums vismaz vienu reizi savā dzīvē, bet ir saskāries ar greizsirdības sajūtu. Mēs bijām greizsirdīgi vai esam kādam izraisījuši šīs zaļacainās jūtas. Saka, ka no mīlestības līdz naidam ir viens solis, bet kas mūs noved pie šīm jūtām? Kāpēc tās rodas un sagrauj attiecības? Un kā to pārvarēt? Tiksim ar to skaidrībā!
Raksta turpinājums
Greizsirdības iemesli
Greizsirdības veids: fiziskā
Greizsirdīgā psiholoģija: greizsirdība rodas, pamatojoties uz fiziskiem kompleksiem (veselības problēmām, fiziskiem defektiem, neapmierinātību ar savu izskatu, nepatiku pret vecumu) un materiālām neveiksmēm. Negatīva attieksme - “es esmu neglīts”, “esmu vājš un bezpalīdzīgs”, “dzīve ir bīstama”, “bagātība nav priekš manis”.
Laulātā/partnera uzvedība, kas izraisa greizsirdību: dzīvesbiedrs līdzekļus iegulda sevī.
Greizsirdības veids: emocionālā
Greizsirdības psiholoģija: greizsirdība rodas, pamatojoties uz kompleksiem par emocionālu neizteiksmīgumu, seksuālu nepievilcību, kā arī tāpēc, ka ir grūti sevi parādīt, piesaistot uzmanību. Negatīva attieksme, kas izraisa greizsirdību - “sajūtas ir bīstamas”, “spēcīgas sajūtas nav man”, “es neesmu pievilcīgs”.
Laulātā / partnera uzvedība, kas izraisa greizsirdību: laulātais saziņā ar partneri pieļauj salīdzinošās īpašības ar citiem (potenciālajiem) konkurentiem, izsaka apbrīnu par viņu nopelniem, tādējādi norādot uz partnera nepilnībām.
Greizsirdības veids: informatīvā
Greizsirdīgā psiholoģija: greizsirdība rodas, pamatojoties uz nepietiekamu kompetenci un spēju trūkumu, kas rada problēmas apmācībā, noteiktu prasmju un spēju apgūšanā, informācijas apstrādē un glabāšanā, spēju atklāšanā. Negatīvas attieksmes, kas izraisa greizsirdību - “es esmu stulbs”, “es esmu zaudētājs”, “veiksme ir spēcīgo liktenis”.
Laulātā / partnera uzvedība, kas izraisa greizsirdību: vīrs ir pārliecināts, ka katram vajadzētu būt saviem noslēpumiem, par zemu novērtē vienkāršas komunikācijas lomu “no sirds uz sirdi”, reti runā par saviem panākumiem un grūtībām darbā un rezultātā reti interesējas par partnera lietām. Zemapziņā vai apzināti demonstrē savu pārākumu jebkādā lietā.
Greizsirdības veids: izolējošā
Greizsirdības psiholoģija: greizsirdība rodas, pamatojoties uz komunikācijas trūkumu, izolētību un “noraidīšanas” izjūtu, grūtībām nodibināt draudzību, iegūt partnera atzinību. Tas noved pie izvairīšanās no tuvām attiecībām, baidoties pazaudēt “es” un noraidot sevi kā cilvēku kopumā.
Negatīvas attieksmes, kas izraisa greizsirdību - “no manis ir tikai nepatikšanas”, “es neesmu uzmanības, mīlestības, cieņas vērts”, “es neesmu neko vērts, mani vienmēr noraidīs”.
Laulātā / partnera uzvedība, kas izraisa greizsirdību: dzīvesbiedram atdziest jūtas pret partneri personības krīzes dēļ, kas saistīta ar nedrošības sajūtu un sevis noraidīšanu. Iespējamas mīlestības attiecības no malas kā pašapliecināšanās veids.
Greizsirdības veids: funkcionāli radošā
Greizsirdīgā psiholoģija: greizsirdība rodas, pamatojoties uz profesionālo nerealizēšanos, neatzīšanu kolektīvā, jo ir grūti adaptēties. Negatīvas attieksmes, kas izraisa greizsirdību - “es esmu slikta (māte, saimniece),“ es nevienam neesmu vajadzīgs ”,“ mans darbs nav nekā vērts”,“ es neesmu profesionālis ”.
Laulātā / partnera uzvedība, kas izraisa greizsirdību: laulātais aizņemts savā profesionālajā darbībā un izaugsmē. Velta darbam ne tikai lielāko daļu laika, bet arī visu savu uzmanību.
Greizsirdības veids: statusa - vērtība
Greizsirdības psiholoģija: greizsirdība rodas, pamatojoties uz vēlamā sociālā stāvokļa neesamību, neziņu par “savu vietu” sabiedrībā. Negatīvas attieksmes, kas izraisa greizsirdību - “man nav tiesību”, “dzīve ir spēle”, “es esmu mazs cilvēks”.
Laulātā / partnera uzvedība, kas izraisa greizsirdību: laulātais, atbilstoši savai vietai un sabiedrībā ieņemtajai lomai, pienācīgi neņem vērā sava partnera jūtas. Kopīgās ģimenes vērtības izlīdzina tās vides vērtības, kurā tās tiek īstenotas. ”Dubultstandartu” psiholoģija.
Greizsirdības veids: konceptuālā
Greizsirdīgā psiholoģija: greizsirdība rodas no attīstības perspektīvu trūkuma, grūtībām sava mērķa noteikšanā un realizēšanā, dzīves mērķu izvirzīšanā un sasniegšanā un no sapņu trūkuma. Negatīvas attieksmes, kas izraisa greizsirdību - “viss ir bezjēdzīgi”, “dzīvei nav jēgas”, “es neko nevaru mainīt”.
Laulātā / partnera izturēšanās, kas izraisa greizsirdību: laulātais aizraujas ar jauniem apvāršņiem, iedvesmojoties no paša nākotnes rezultātiem un panākumiem, taču šajā perspektīvā neņem vērā sava partnera lomu virzībā uz vēlamo mērķi.
Visi jūtas greizsirdīgi. Tas rodas vēl bērnībā un saglabājas visu mūžu. Atšķirība ir tāda, ka vienam tas ir izteiktāk, bet citam mazākā mērā.
Greizsirdība ir nepatīkama un destruktīva sajūta, kas izsauc tādas emocijas kā bailes un dusmas. Tas izpaužas attiecībās starp cilvēkiem, kas bieži vien ir saistīts ar uzmanības, mīlestības un cieņas trūkumu.
Tāpēc ir svarīgi zināt, kā pārvarēt greizsirdību. Un kādi ir jūsu greizsirdības iemesli?
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts