-
- 5301 x
-
https://torno.lv/RneFQWM
Aktivētā ogle tagad ir topā. Ir pagājuši tie laiki, kad tā tika turēta zāļu skapītī tikai kā līdzeklis pret caureju. Šodien tā ir jauna un moderna tendence uzturā un kosmetoloģijā.
Mūsu `uzturā` ir plaši iekļauti izstrādājumi `sēru` krāsā, kurus aktīvi propagandē ēdienu emuāru autori. Mēs jau esam redzējuši melnus hamburgerus, melno sieru, kam pievienota bambusa ogle un pat melno mērci ar sēpiju tinti.
Rindas kārtībā ir melns saldējums, kam pievienoti kokosriekstu pelni un ogļu latte, kurā piens sajaukts ar aktivēto ogli.
Raksta turpinājums
No Itālijas atnākusi ogļu maize - Pan al carbone (Pane al carbone). Tā sastāvā papildus parastajiem komponentiem ir iekļauta arī aktīvā ogle. Ar itāļu vieglo roku ogles pārtapa pārtikas krāsvielā.
Ogles kā pārtikas piedeva / krāsvielas ir marķētas ar E 153. ”Augu ogle” ir atļauta Eiropā, Jaunzēlandē, Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā.
Relatīvi nesen parādījās aktīvās ogles diēta, kas izraisīja vētrainu apspriešanu speciālistu vidū. Daudzi ārsti atsakās ticēt ogļu diētiskajām īpašībām. Kāds ir viņu šaubu cēlonis?
Kā lietot aktivēto ogli
Tāpat kā jebkurām zālēm, arī aktivētai oglei ir savi plusi un mīnusi. Medicīnā tā jau sen tiek izmantota zarnās uzkrāto kaitīgo vielu absorbcijai.
Melno ogļu tablešu izmantošana palīdz atbrīvot organismu no kaitīgiem sārņiem un toksīniem. Universālās absorbējošās īpašības ļauj oglei savākt organismā bīstamas vielas un ātri izvadīt tās.
Ogles tiek uzskatītas par pretindi. Tā var neitralizēt indes un toksīnus no kuņģa un zarnu trakta, līdz uzsūkšanās brīdim.
Turklāt sasmalcinot ogles tabletes, daudzi mēģina noņemt aplikumu, atbrīvoties no sliktas elpas, un pat izmantot, lai mazinātu apetīti. Pirmais arguments: ja tas nepalīdz, tad sliktāk nebūs. Pētījumi ir pierādījuši: būs gan, un vēl kā!
Aktivētās ogles kaitīgums
1. Lielos daudzumos izraisa aizcietējumus
Lielākā problēma, ko izraisa nekontrolēta aktīvās ogles uzņemšana, ir tās pārdozēšana, piemēram, caurejas gadījumā. Šķiet, ka viena tablete nevar palīdzēt, tāpēc mēs dzeram vismaz dažas, pēc pāris stundām dzerot vēl sauju, lai nostiprinātu rezultātu.
Tikmēr ārsti brīdina: ogles var izraisīt smagu aizcietējumu un traucēt nepieciešamo vielu uzsūkšanos. Un tas saistīts ar metabolisma procesu mazināšanos, imunitātes samazināšanos, vitamīnu un minerālvielu zaudējumiem. Un esi sveika, avitaminoze!
2. Var būt disbakteriozes cēlonis
Izvadot no organisma nepieciešamos fermentus, aktivizēta ogle nomāc labvēlīgo mikrofloru, tādēļ var attīstīties iekaisuma process zarnā - un mēs dabūjam disbakteriozi. Un viss sākās ar mēģinājumiem atbrīvoties no vēdera uzpūšanās.
Daudzi ir pārliecināti, ka ogles kā absorbents spēj absorbēt gāzes, nekaitējot mikroflorai. Rezultātā meteorisms uz disbakteriozes fona tikai pasliktinās, noslēdzot loku un novedot pie izmisuma un nopietnas ārstēšanās.
3. Apdraud sirdi
Nekontrolēta aktivētās ogles lietošana ir bīstama sirds muskulim - tas atņem kāliju un magniju organismam, kas nepieciešams normālam organisma darbam. Un kopā ar tiem mēs zaudējam kalciju, kas bieži vien jau tā ir nepietiekams un aizpildas ar lielām grūtībām. Bez šīm vielām sirds vairs nevar strādāt normāli.
4. Tas var būt nāvējoši, ja ar čūlas
Lietojot aktivēto ogli, ja ir kuņģa čūla vai kuņģa un zarnu čūlas – ogle nokļūst asinsritē caur bojātiem asinsvadiem, un var izraisīt bloķēšanu un bīstamu trombozi. Čūlaina kolīta gadījumā var rasties toksiska dilatāciju, kas ir bīstamākā šādas slimības komplikācija.
5. Satur daudz kaitīgas vielas
Pētījumi ir pierādījuši, ka pārogļojot izejvielas aktivētās ogles ražošanai, veidojas policikliskie aromātiskie ogļūdeņraži - PAO, kas var sabojāt genotipu un izraisīt vēzi. Šī iemesla dēļ produkti ar aktivēto ogli jālieto piesardzīgi.
Eksperti nevarēja vienoties par diētu ar aktīvo ogli. Daži no viņiem uzskata, ka nav iespējams zaudēt svaru, izmantojot aktīvo ogli. Labākajā gadījumā tas palīdzēs attīrīt zarnas.
Cita grupa ir pārliecināta, ka ogles var būt efektīvs papildinājums dažādām diētām, aktīvi atbrīvojoties no tauku nogulsnēm.
Tāpēc, pirms jūs veicat eksperimentus ar savu ķermeni, jums rūpīgi jānovērtē savs stāvoklis, jākonsultējas ar terapeitu un jāapsver plusi un mīnusi. Rūpējieties par sevi un nekaitējiet savai veselībai ar sliktiem lēmumiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts