-
- 9573 x
-
https://torno.lv/RbNxPwn
Mēs visi mīlam garšīgi paēst, bet vai vienmēr mēs rūpējamies par savu veselību? Protams, pareizs uzturs - tas ir ideāls variants. Bet, ja gribas sevi palutināt, tad ir vēlams jau iepriekš zināt, kādi produkti ir kaitīgi tavam organismam.
KAITĪGI PRODUKTI
Mūsu redakcija ir sagatavojusi tev 12 produktus, par kuru kaitīgumu tu, iespējams, pat nenojaut. Savs ienaidnieks ir jāpazīst!
Raksta turpinājums
1. Cukura aizvietotāji
Visiem ir zināms, ka cukurs nav tas pats veselīgākais produkts. Un ja to lietot pārāk daudz, var pieņemties svarā, vai vēl trakāk - saslimt ar cukura diabētu.
Daudzi, dzenoties pēc slaidas figūras, sāk lietot cukura aizvietotāju nemaz nenojaušot, ka ar to nodara sev daudz lielāku kaitējumu, nekā cukura lietošana.
Runa ir par to, ka šādas piedevas nesatur ogļhidrāti, kas māna organismu. Kad ogļhidrāti no cita produkta nonāk kuņģī, tie var izsaukt spēcīgu izsalkumu. Turklāt, sintētiskie cukura aizvietotāji var kļūt par iemeslu bīstamām slimībām. Piemēram, saharīns var provocēt audzēja rašanos, bet suklamats izsaukt alerģiju.
2. Transtauki
Transtauki - tie ir tauki, kas satur trans - izomēru nepiesātinātās taukskābes. Nelielos daudzumos tie var būt dabīgu produktu sastāvā (pienā un gaļā, kā arī eļļās).
Vislielākā bīstamību atnes transtauki, kurus rada rūpnieciski un pievieno dažādos pārtikas produktos.
Piemēram, sviests 72,5% vienkārši neeksistē, kas nozīmē, ka vismaz daļa ir atšķaidīta. Labāk pirkt sviestu 82,5%, nekā indēt savu organismu ar transtaukiem.
3. Mazsālītā siļķe un sarkanie ikri vakuuma iepakojumā
Sālīta siļķe var glabāties tikai speciālā šķidrumā, bet, ja tāda nav, tad produktam ir pievienots metenamīns.
Mazsālīti sarkanie ikri arī nevar ilgi glabāties. Ilgs laiks ir iespējams tika, ja stipri sālīti ikri vai vispār sasaldēti. Tomēr, ja esat nopirkuši mazsālītu ar ilgu lietošanas termiņu, tad tur klāt ir metenamīns vai citronskābe.
4. Ģenētiski modificēta pārtika
Tu, iespējams, būs izbrīnīts, ka rieksti ne vienmēr ir veselīgi. Jo īpaši, ja tiem ir ilgs lietošanas termiņš. ĢMO var būt zemesrieksti, kuros implantēts īpaši indīgs petūnijas gēns.
Līdzīgi pie produktiem ar ĢMO saturā var pielikt: konservētu kukurūzu un zirnīšus, krabju nūjiņas, kā arī importēti kartupeļi un kakao.
5. Nātrija glutamāts
Pārtikas piedeva E621, labi mums zināma kā nātrija glutamāts, ir sastopams daudzos produktos, jo īpaši tajos, kuru cena ir draudzīga, bet kvalitāte zema.
Produkti ar E621 cilvēkiem ir bīstama, jo izsauc garšas pieradumu. Pārāk daudz izmantojot šo piedevu E621 cilvēkiem ir liels risks, ka sāksies problēmas ar veselību.
Viņiem draud tādas slimības, kā aknu nepietiekamība, astma, alerģija, bojājas acu tīklenes struktūra, rodas problēma ar gremošanas sistēmu un hormonālais nestabilitāte.
6. Kukurūzu pārslas ar cukuru
Visas kukurūzu pārslas ir neitrālas veselībai, ja tās nesatur cukuru un cukura aizvietotājus. Starp citu cukuru bieži neizmanto šādu uzkodu ražošanā, to aizvieto ar cukura aizvietotāju, kurš ir bīstams organismam.
7. Putras un graudaugi ar aromatizatoru
Bieži mēs vēlamies uzsākt rītu ar veselīgām brokastīm un pērkam auzu pārslas ar aveņu aromātu. Tikai avenes tur nav. Visas gardās smaržas tiek panāktas mākslīgā veidā ar ķīmisku vielu palīdzību.
8. Babariska
Padomju laikos tas bija produkts, ko šodien nosauktu par ”EKO”, bet mūsdienās šīs vai citas ledenes, neviens ražotājs neuzņemsies ražot bez spēcīgu ķimikāliju pievienošanas, jo savādāk nav izdevīgi.
Internetā ir populārs eksperiments: piedāvā viegli saslapinātu konfeti uzlikt uz galdauta un paskatīties, kas notiks. Pāris stundu laikā, barbariska izdedzinās galdautā caurumu. Nav jābūt pārāk lielai fantāzijai, lai iedomātos, kas notiek ar jūsu kuņģi.
9. Kartupeļi frī ātrās ēdināšanas restorānos
Šos un veikalā nopērkamos kartupeļus frī apstrādā ar antioksidantiem, lai produkts nezaudētu savas īpašības. Ar šo vielu var apstrādāt visu, ieskaitot salātus, pīrādziņus un daudziem iemīļoto šavermu.
10. Desas un šķiņķi
Vārds ”desa” jau sen apzīmē visu neveselīgo un tālo no veselīga uztura principiem.
Vārīta desa un visa veida cīsiņi praktiski visos gadījumos satur soju, bet 40% no svara satur speķis, tauki un cūkāda.
Šķiņķis tiek gatavots īpašā veidā ar gēla palīdzību, kuram ir ķīmisks saturs, kurš palīdz mazam gaļas gabalam kļūt par lielu.
11. Piens un majonēze
Piena produktu ar ilglaicīgu lietošanas termiņu neeksistē, bet slavenais iepakojums patiesībā satur antibiotikas.
Arī majonēzes iepakojums var būt bīstams cilvēkam, jo etiķis, ko tik bieži pievieno šim produktam, atbrīvo no plastmasas kancerogēnu.
12. Svaigie augļi un dārzeņi laikā, kad nav to sezona.
Visiem ir zināms, ka augļi un dārzeņi ir ļoti veselīgi organismam. Bet tas attiecas uz laiku, kad ir to sezona.
Piemēram, visiem iemīļotā paprika, kura ir nopirkta nesezonā, satur slāpekļa mēslošanas līdzekļus, pesticīdus un citas nevēlamas vielas.
Lai justos labi un būtu vesels, ir jāierobežo šo produktu lietošana ikdienā, un tu sajutīsi veselības uzlabošanos.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts