Gādīgi vecāki nekad neļaus bērnam iet gulēt vēlu! Tas viņam ir ļoti bīstami.

Advertisement
Advertisement

Miegs – tā ir katra cilvēka fizioloģiska vajadzība. Ko tad runāt par bērnu, kuram miegs ir ārkārtīgi noderīgs. Bieži vien bērna sliktā miega dēļ cieš visa ģimene.

Raksta turpinājums
Cikos bērni iet gulēt

Problēma ir tāda, ka kļūst arvien grūtāk nolikt bērnu gulēt vajadzīgajā laikā. Bērni praktiski nešķirās no viedtālruņiem, planšetēm un datoriem, aizrāvušies ar izklaižu bezgalīgo pasauli. Šo ierīču ņirbēšana sūta smadzenēm signālu, ka vēl nav laiks gulēt un mazulis turpina būt nomodā tā vietā, lai aizmigtu un uzkrātu spēkus nākamai dienai.

Zinātniskie pētījumi skaidri parāda: bērni, kuri aizmieg vēlu, kļūst viegli aizkaitināmi un nemierīgi, viņiem grūti koncentrēties kaut kam, viņiem rodas grūtības mācību procesā un rodas nervu nestabilitāte.
Tas nav vienīgais iemesls, kādēļ bērnam ir tik svarīgi laicīgi iet gulēt. Bērnībā organisms aug ne pa dienām, bet pa stundām. Tas attiecās ne tikai uz fizisko, bet arī uz psiholoģisko attīstību. Pirmajos dzīves gados mazulis uztver milzīgu informācijas daudzumu un apgūst jaunas iemaņas ar pieaugušiem nepieejamu ātrumu. Bet tas notiek, pateicoties augšanas hormonam, kurš organismā izstrādājas 2-3 stundas pēc aizmigšanas un darbojas galvenokārt naktīs.
Pats labākais šī hormona izstrādes laiks – pusnakts. Tādā veidā, ja bērns iet gulēt vēlāk par 9 vakarā, viņa organismā tiek traucēta hormona ražošana un samazinās laika posms, kad hormons nepaspēj izpildīt savu funkciju.

Tas var pazemināt bērna fizisko aktivitāti vai, otrādi, radīt hiperaktivitāti, jo tiek traucēta psihiskā stabilitāte. Vēla aizmigšana negatīvi ietekmē arī bērna intelekta attīstību, tādēļ nakts stundās augošam organismam ir jāatpūšas, bet kopā ar bērnu tas jādara visai ģimenei!
`Bērna zelta miega` 10 likumi

1. Nosaki prioritātes
Bērnam nav jāguļ uz mammas un tēta bezmiega rēķina. `Bērna zelta miegs` – tas ir visu ģimenes locekļu veselīgs un salds miegs!

2. Nosaki miega režīmu
Ģimenē miega režīms formējas atkarībā no tā, kad ir ērti gulēt ne tikai bērnam, bet arī visai ģimenei. Vairāk par visu bērnam ir vajadzīgi izgulējušies, veseli vecāki. Kopā ar savu otro pusīti nosaki, kad jūsu ģimenē ir miega režīms un stingri ievērojiet pašu pieņemto lēmumu!

3. Izlem, kur gulēt un ar ko
Protams, jautājums `Bērnam gulēt ar vecākiem vai atsevišķi`, ir izteikti individuāls. Taču labāk par visu, ja bērns gulēs savā gultiņā un vēlams savā istabā, bet mamma un tētis gulēs zem vienas segas. Kad mamma un tētis guļ zem vienas segas – tā ir visu ģimenes locekļu laimes un ilgstošas labklājības ķīla!

4. Nebaidies pamodināt miegamici
Ja tavs mazais ilgi guļ dienā, bet pēc tam nevar aizmigt naktī, neļauj viņam gulēt dienā – pamodini miegamici!

5. Optimizē ēdināšanu
Ja bērnu pēc ēdināšanas velk uz miegu, izdari tā, lai pēdējā ēdināšana vakarā būtu pati sātīgākā un krietnākā.

6. Piesātināta diena
Lai katra tava bērna diena būtu piesātināta kā fiziski, tā emocionāli, bet harmoniska.

7. Padomā par gaisu guļamistabā
Istabas optimālai temperatūrai jābūt 18–21 °C, bet mitrumam no 50–70 %. Šī jautājuma atrisināšana – tēta uzdevums.

8. Izmanto ūdens procedūru iespējas
Vēsa vanna pirms miega – kas var būt labāks!

9. Gultas sagatavošana
Līdzens, blīvs un stingrs matracis, dabīga gultas veļa, bet, ja tavam mazulim mazāk par trim gadiem, tad var iztikt arī bez spilvena.

10. Parūpējies par kvalitatīvu pamperu
Pašiem mazākajiem kvalitatīvs pampers ir ļoti svarīgs, uz tā rēķina nevajag ekonomēt!
Var novērst jebkuru problēmu, vajag tikai gribēt. Veselīgs bērna miegs – laimes un laba mikroklimata ķīla ģimenē!
Ja tev bija noderīgs dotais raksts, padalies ar to ar citiem, lai pēc iespējas vairāk vecāku uzzin par šīm gudrībām.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024