-
- 3068 x
-
https://torno.lv/xrnloFS
Ikviens zina, ka veselīgas dzīves galvenie faktori ir regulāras fiziskās aktivitātes un pareizs uzturs. Bet, kā noteikt, cik fiziski attīstīts jūs esat?
Zemāk minēti 8 vienkārši veidi, lai uzzinātu, kādu fiziskās attīstības līmeni jūs esat sasniedzis. Ja jūs varat izpildīt visus vingrinājumus, kas tiks minēti un apstiprinoši atbildēt uz visiem punktiem, tad jums ir augsta līmeņa fiziskā sagatavotība.
Novērtējiet savu fizisko formu, ņemot vērā testu par fizisko sagatavotību!
Raksta turpinājums
1. Jūs pārliecināti spējat vairākas reizes atspiesties no grīdas.
Atspiešanās no grīdas visiem nav pa prātam, bet spēja to darīt var liecināt kaut ko par jūsu fiziskajiem datiem. Ir vērts atzīmēt, ka tā attīsta daudzus muskuļus, tostarp, krūšu muskuļus, plecus, tricepsus un presi.
Fiziski attīstīta sieviete vecumā no 20 līdz 25 gadiem spēj izdarīt aptuveni 15 atspiešanos no grīdas, bet vīrietis tajā pašā vecumā aptuveni 25 atspiešanos.
2. Jums nav problēmu aizmigt.
Fiziskā attīstība veicina labu miegu, jo vingrojumi saglabā jūsu diennakts bioritmus normālā stāvoklī.
Bija pierādīts, ka vingrojumi palīdz cīnīties ar miega traucējumiem. Ja jums ir problēmas ar mierīgu miegu, papildiniet savu dienas režīmu ar 30 minūšu ilgu strauju pastaigu.
3. Jūs varat pieskarties bez problēmām saviem kāju pirkstgaliem.
Ja ar taisnām kājām jūs varat pieskaties saviem kāju pirkstgaliem, tātad, jums ir normāla lokanība. Nostājieties taisni, tad pieliecieties līdz brīdim, kad sajutīsiet vieglu diskomfortu. Noturieties šajā pozīcijā 30 sekundes.
Tāpat, jūs varat apsēsties uz grīdas, iztaisnot kājas un starp tām nolikt garu lineālu. Stiepieties līdz brīdim, kamēr sapratīsiet, ka tālāk nevarat. Vīriešiem ideāli pastiepties uz 50 cm, sievietēm – 70 cm.
4. Jūs varat noskriet 3 kilometrus maksimums 18 minūtēs.
Ja jūs varat noskriet 3 kilometrus, tā ir pazīme, ka esat labā formā. Bet, ja šo distanci varat noskriet 18 minūtēs vai ātrāk, tas ir labs rezultāts.
Neuztraucieties, ja jums ir grūti izturēt garas distances. Sāciet ar vieglu skrējienu un pakāpeniski palieliniet tempu. Laika gaitā jums būs lielāks ātrums, un jums uzlabosies izturība.
5. Jums ir normāls ķermeņa masas indekss.
Šo rādītāju nosaka pēc cilvēkas ķermeņa svara un augstuma proporcijas. Tādējādi, jūs varat saprast, vai jūsu masa ir nepietiekama, normāla vai pārmērīga. Risks saslimt ar diabētu un iegūt citas veselības problēmas ir augstāks, kā parasti, vīriešiem ar vidukļa apkārtmēru lielāku par 100 cm, un sievietēm, kurām šis rādītājs ir lielāks par 89 cm. Sportistiem šis rādītājs var būt lielāks, jo viņiem ir lielāka muskuļu masa.
Kā izmērīt ķermeņa masas indeksu
1) Izmēriet savu svaru.
2) Izmēriet savu garumu.
3) Sadaliet svaru ar augstumu kvadrātā. Piemēram, jūsu augstums ir 1,8 metri un svars ir 89 kg. Skaitam: 89/(1,8 x 1,8) q 27,47.
4) Pārbaudiet tabulu.
6. Miera stāvoklī jums ir zems sirds ritma līmenis.
Intensīvu treniņu laikā jūsu sirdij ir ātrs pulss.Ja jūs esat labā fiziskā formā, tad atpūtas laikā jūsu sirds ritmam ir jāpalēninās līdz rādītājam no 50 līdz 100 sitieniem minūtē. Labs rādītājs ir ātra sirds ritma atgriešanās normālā stāvoklī pēc treniņa.
8. Nedēļas laikā jūs 2 stundas kvalitatīvi vingrojat.
Pētījumi liecina, ka tad, kad runa ir par fiziskām nodarbēm, galvenais nav, cik daudz laika jūs pavadāt trenējoties, bet gan, cik intensīvi bija treniņi. Nedēļas laikā ieteicams uzkrāt 150 minūtes aktīvas pastaigas laika vai 75 minūtes skrējiena vai aktīvu vingrojumu.
Ir arī citas iespējas, kā var palielināt slodzi. Piemēram, jūs varat kāpt pa kāpnēm tā vietā, lai brauktu ar liftu, vai arī, jūs varat noiet pāris stāvus, nebraucot ar liftu. Šīs nelielās detaļas var būt ļoti noderīgas jūsu veselībai.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts