-
- 7400 x
-
https://torno.lv/RReRTHn
Mēs veltām lielu uzmanību ķermeņa tonusam un sejas ādas kopšanai. Taču ļoti bieži mēs neņemam vērā ļoti svarīgu elementu skaistuma un jaunības saglabāšanā – kakla kopšanu.
Kakla zemādas muskulis vai platizma atbild par kakla un zoda ārējo izskatu. Tas atšķiras no citiem muskuļiem un stipri pakļauts vecuma izmaiņām un ārējiem bojājumiem.
Raksta turpinājums
Platizma nav savienota ar kaula audiem un, kā visiem muskuļiem, piemīt nosliece zaudēt elastību. Kakla āda satur mazāk tauku dziedzeru kā seja. Tauku dziedzeru nepietiekamība padara doto zonu visai tendētu uz sausumu un grumbu parādīšanos. Ir ļoti svarīgi uzklāt mitrinošos krēmus ne tikai uz sejas ādas, bet arī uz kakla ādas!
Vecuma izmaiņas pirmām kārtām izpaužas kakla zemādas muskuļa vaļīgumā. Taču izmaiņas tajā visbiežāk noved nevis pie otra zoda izveidošanās, bet pie ādas atkarāšanās pēc `tītara ādas` tipa.
Ar laiku notiek arī taukaudu uzkrāšanās vaigu apakšējā daļā un zoda zonā. Tas rada uz ādas apļveida krokas, tā kļūst vaļīga un grumbaina.
Viens no galveniem iemesliem kakla ādas kvalitātes pasliktināšanās – tā ir nepareiza stāja. Tā kā reālajā dzīvē mēs biežāk skatāmies sev zem kājām nevis debesīs, platizmai praktiski darba nav. No piespiedu bezdarbības tā paliek vājāka, kļūst vaļīga, nokarājas un pārstāj pievilkt ādu.
Vingrojumi kakla zemādas muskulim
1. Pasmaidi, sasprindzinot sejas apakšējo daļu uz 5 sekundēm un uz tādu pašu laiku atslābini muskuļus. Atkārto minūti ilgi. Muskuļa atslābināšana, kas nolaiž mutes kaktiņus, dod efektīvu rezultātu paceltu lūpu kaktiņu izskatā un maina sejas izteiksmi uz vairāk pozitīvu.
Sasprindzinot arī pašu platizmu, tu pārdali muskuļu aktivitāti un pievelc pašu muskuli. Tādu vingrojumu izpildot, vajag atcerēties, ka galvenais – tā ir regularitāte.
2. Ieelpas laikā nolaid uz leju apakšējo lūpu un žokli tā, lai kakla zemādas muskuļa sasprindzinājums būtu maksimāls, bet dzīslas skaidri parādītos uz kakla. Visiem pārējiem sejas muskuļiem jāpaliek atslābinātiem.
Noskaiti pie sevis 6 sekundes un pilnībā atslābini kaklu reizē ar izelpu. Atkārto vingrojumu 4-5 reizes ar 2-3 sekunžu pārtraukumiem starp sasprindzinājumiem.
3. Noliec galvu uz priekšu un uzspied ar plaukstām uz krūšu kurvja no priekšas 3.ribas līmenī. Pēc tam izdari ieelpu, fiksējot ādu ar pirkstiem uz ribām, lēnām pacel un atgāz galvu atpakaļ, tādā veidā nostiepjot kakla zemādas muskuli.
Izdarot izelpu, galvu noliec vertikālā stāvoklī. Visu kustību ciklu atkārto 3-6 reizes. Caur degunu lēni izdari ieelpu un, plati atverot muti, galvu atmet atpakaļ, cik iespējams.
Pēc tam, saglabājot galvas atpakaļ atmesto stāvokli un izelpojot caur degunu, lēni taisi ciet muti, saliekot kopā apakšējo un augšējo žokli. Atgriežot galvu vertikālā stāvoklī, atpūties 2-3 sekundes. Vingrojumu atkārto 3-6 reizes.
4. Simhasana – lauvas poza. Izbāžot mēli, aktivizējas tās muskuļi, kā arī vēdera taisnais muskulis, mazā iegurņa muskuļi un muskuļi, kuri piestiprināti pie krūšu kaula.
Spēcīga izelpa aktivizē diafragmu, mazā iegurņa muskuļus un muskuļus, kuri vada balss saites. Pie tam saraujas arī kakla zemādas muskulis.
Rezultātā simhasana stimulē daudzus muskuļus, kuriem parasti netiek veltīta vajadzīgā uzmanība. Piedevām, simhasana tonizējoši iedarbojas uz kakla zemādas muskuli, kas dod labu kosmētisko efektu.
uzraksts uz attēla zemāk: Kakla zemādas muskulis
5. Piepūt vaigus pēc iespējas spēcīgāk, aiztaisi muti un sāc pārvietot gaisu pa apli – no kreisā vaiga virs augšējās lūpas uz labo vaigu un no apakšējās lūpas apakšas labās puses uz kreiso vaigu. Pēc tam nedaudz atliec galvu un sāc uzmanīgi izpūst gaisu. Iedomājies, ka nopūt puteklīti. Atkārto 3-5 reizes.
Izpildi šos vingrojumus katru dienu un jau drīzumā tu ievērosi rezultātu: tev būs skaists un līdzens kakls.
Padalies ar šo informāciju ar draugiem, lai viņi arī ir veseli un skaisti!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts