Es – dermatologs ar 20 gadu stāžu un nekad izmantošu, ne savai sejai, ne ķermenim šos 6 produktus.

Advertisement
Advertisement

Neapmierinātība ar savu ādas stāvokli, diemžēl, ir samērā izplatīta parādība. Kādu uztrauc priekšlaicīgas grumbas, bet kāds ar gadiem tā arī netika vaļā no pinņu izsitumiem, vēl citam sagādā neērtības alerģija pret aukstumu vai, pretēji, pret sauli.


Protams, ir slimības vēl briesmīgākas, kā arī iemesli šīm nevēlamām parādībām var būt dažādākie. Bet ar visām šīm problēmām mēs nākam pie dermatologa, kurš var dot daudzus profesionālus ieteikumus sejas ādas, varbūt arī ķermeņa savešanai kārtībā.

 

Raksta turpinājums
Bet vai tu esi kādreiz aizdomājusies par to, ko dara paši dermatologi, lai savu ādu uzturētu “formā”? Jo viņiem ne visai darbojas formula kurpnieks bez zābakiem, tāpat arī dietologiem. Vēl interesantāk ir tas, kādus līdzekļus dermatologi nelieto, lai pasargātu savu ādu. Reizēm pietiekoši vienkārši zināt un padarīt nekaitīgus slēptos ienaidniekus, kuri slēpjas nevainīgos ikdienas paradumos.
Tieši tāpēc mēs sagatavojām priekš tevis 6 lietas, kuras dermatologi nekad nedara ar savu ādu. Turies no tām pa gabalu!
Ādas veselība

1. Тоniks sejai

Attīri, tonizē, mitrini – šī mantra sen un cieši nostiprinājusies mūsu apziņā, sevī ietverot ādas kopšanas pamata shēmu. Neskatoties uz to, daudzi dermatologi atzīstās, ka nelieto toniku.

Maz kurš iedomājas, ka toniki – tie lielākoties ir kosmētisko kompāniju veiksmīgs mārketinga gājiens, pateicoties kuram tās labi pelna ar minimāliem finanšu tēriņiem. Jebkurš toniks par 90% sastāv no ūdens, bet atlikušos 5 % sastāda glicerīns, dažādas piedevas, tādas kā vitamīni, skābes un konservanti. Un vēl spirts, kas var palīdzēt taukainai ādai, bet sausai un jutīgai tas tiešām kaitēs.
Turklāt budžeta un dārgu toniku sastāvi bieži vien būtiski neatšķirās viens no otra. Šis tiešām ir tas gadījums, kad iegādājoties dārgu toniku, pircējs galvenokārt maksā par skaistu iepakojumu un zīmolu.

“Eksistē mazāk agresīvi līdzekļi, kuri tiešām iedarbojas ne sliktāk!” – izsakās Samere Džabere no Washington Square Dermatology. “Es, piemēram, šim mērķim lietoju rožu ūdeni, pēc tam uzklāju līdzekli ar C vitamīnu un SPF. Rožu ūdens lieliski mitrina ādu, C vitamīns to padara mirdzošu, bet pretsaules aizsardzības krēms labi aizsargā.”

Piedevām, lieliska alternatīva jebkuram tonikam – tas ir minerālūdens. Turklāt tas ir pa kabatai praktiski katram. Tāds toniks ir pašas dabas radīts un iziet garu ceļu caur kalnu iežiem, bagātinoties ar minerālsāļiem un tādā veidā sasniedzot kristālskaidru tīrību.
2. Aizsardzības līdzekļi pret sauli spreju veidā

Tā šķiet, tas ir tik ērti! Tāds iepakojums var kļūt par īstu atradumu tiem, kuri vēlās aizsargāt savu ādu no saules, bet dod priekšroku to darīt ar mazākiem fiziskiem un emocionāliem tēriņiem.

Tomēr būtu jāzin, ka spreji nevar nodrošināt pietiekoši biezu slāni, kas nepieciešams tā sasniegšanai, kas norādīts uz SPF iepakojuma.
“Puse no tā nokļūst tukšumā, bet daļu no šīs puses tu ieelpo, kas arī nav visai labi,” – saka Dr. Reičela Nazarjana no Schweiger Dermatology Group.

Eksperte, starp citu, piekrīt, ka tas varētu būt veiksmīgs papildinājums pamata pretsaules aizsardzības līdzeklim: īpaši, kad tev vajag noklāt grūti aizsniedzamas vietas, tādu kā muguru, kad neviena nav blakus.
3. Sejas krēms kārbiņās

Sejas krēmu tirgo galvenokārt kārbiņās. Tomēr daudz drošāk un efektīvāk lietot krēmu ar dozatoru hermētiskā iepakojumā: pirmkārt, tu tur nebāz pirkstus, kas izslēdz baktēriju iekļūšanas un vairošanās iespēju, otrkārt, daudzi krēma dabīgie komponenti ilgāk saglabā savas īpašības.
4. Aromātiskās ziepes

“Es esmu ļoti piesardzīga viesnīcās, - saka pieredzējusī dermatoloģe Samere Džabere. – Un nekad nelietoju ziepes, kuras jau atrodas vannasistabā tāpēc, ka kaut kas man saka, ka tās ne visai labi ietekmēs manas ādas stāvokli. Īpaši, ja tās lietot uz sejas. Īpaši, ja tās stipri smaržo, kas ir gandrīz vienmēr.”

Un tiešām, produkti ar spēcīgu smaržu var ievērojami kairināt ādu. Izvēloties aromātu jebkuram ādas kopšanas līdzeklim, centies vadīties pēc principa: jo mazāk, jo labāk.

Līdzeklim jābūt bez aromāta vai ar tikko jūtamu aromātu, lai izvairītos no riskiem.
5. Eļļa iedegumam

Iedeguma eļļa nebūt nav tas, kas vajadzīgs tavas ādas pilnvērtīgai aizsardzībai. Tas tāpēc, ka šim līdzeklim ir ļoti zems aizsardzības faktors. Turklāt tas stipri nosprosto poras.

Īpaši ātri tas notiek saulē, kad tās iedarbībā ādas šūnas ražo vairāk taukus, pie tam nepaspējot ar nolobīšanos.
6. Pīlinga skrubis

Skrubja abrazīvās daļiņas traumē sausu un jutīgu ādu un aiztaisa poras ciet treknai un kombinētai. Bet, ja āda ir iekaisusi vai ar izsitumiem, lietot skrubi vispār nav ieteicams.

“Nav ieteicams tāpēc, ka fiziska vai mehāniska ādas nolobīšana, ja mēs nerunājam par profesionālu procedūru, nekā laba tev nedos,” – saka dermatologi.

Daudz labāk izmantot produktus, kuri nodrošina maigu, ķīmisku nolobīšanu. Piemēram, pīlingi ar glikolīnskābi vai kādu citu skābi, kuras it viegli nolobīs atmirušās šūnas nevis tās noskrāpēs no sejas.

Redakcijas padoms

Katra meitene tērē ne mazums laika, lai izskatītos lieliski, bet bieži vien visi pūliņi izrādās veltīgi izplatītu kļūdu dēļ, kuras mēs pieļaujam sevis kopšanā.

Pacenties izslēgt no savas lietošanas šos izreklamētos “palīgus” sejai un ķermenim. Padalies ar draudzenēm ar šo patiesi noderīgo informāciju!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024