-
- 16950 x
-
https://torno.lv/RNQEFNj
Nevienam tas nav noslēpums, ka masu informācijas līdzekļi parasti mums uzdod nereālus mērķus, kurus praktiski nav iespējams ieviest dzīvē. Mātes lomas sfēra nav izņēmums.
Vienreiz divu bērnu māte Ketija Di Vinčenco nogura no krāšņi ideālām bildēm Feisbukā un kopā ar fotogrāfi Danielu Fantisu izveidoja fotoprojektu, kas demonstrē, kā izskatās mātes ikdiena pēc bērna piedzimšanas un kas tā tāda ir – pēcdzemdību depresija. Tādā veidā sieviete visiem parādīja mātes lomas godīgo pusi.
Raksta turpinājums
Savā laikā Ketijai nācās pārdzīvot pēcdzemdību depresiju, viņai bija bez iemesla trauksmes lēkmes, kā arī viņa cieta no obsesīvi kompulsīviem traucējumiem. Tomēr sieviete saprata, ne viņa viena pārdzīvo tādu stāvokli. Tieši tādēļ Ketija nolēma padalīties ar pilnīgi atklātām fotogrāfijām savā lapā Feisbukā.
Ketijas un Danielas kopīgais projekts demonstrē sievietēm, kas ir pēcdzemdību depresija un ar ko to ēd.
`Ir iespējams, ka tu jūties tikpat sūdīgi kā es. Reizēm sociums pēcdzemdību depresiju pieskaita pie psihiskām slimībām.
Īstenība ir tāda, ka abas fotogrāfijas, kuras tu redzi augstāk, demonstrē manu dzīvi. Tikai vienu realitāti es rādu labprāt, tajā pašā laikā otru man nākas slēpt, jo kādam ir nepatīkami uz to skatīties. Man nākas katru dienu izlikties un tas mani tracina.
Jūs variet domāt, ka esmu vāja, nenormāla un šausmīga māte, bet es taču neesmu vienīgā, kura tā rīkojas.
Jūs nevarat sacīt, ka pēc bērna piedzimšanas sieviete atrodas septītajās debesīs no laimes un pārpildīta ar eiforiju, tā kā 1 no 7 gadījumiem tas tā nav.
Kad tev jautā, kā klājās, tev nav jāsaka, ka viss ir kārtībā. Ir jāpievērš uzmanība simptomiem, jānosaka riska faktori un jāsastāda atbalsta plāns sievietēm tāda depresīva stāvokļa laikā.
Ja tu kaut kad pēc bērna piedzimšanas izjuti depresiju, padalies ar savu stāstu zem šī ieraksta. Gadījumā, ja neviens to tev nav teicis, tu, pēc būtības, esi radījusi brīnumu. Tu esi mīlēta un vērtīga. Bet, galvenais, ka tu neesi viena.`
Vēl vairāk, tādu stāvokli ir pārdzīvojušas daudzas slavenības.
Gvineta Paltrova: `Kad 2006.gadā pasaulē nāca mans dēls Mozuss, es gaidīju, ka no jauna pārdzīvošu eiforiju, kā tas bija pēc Eplas piedzimšanas. Bet tā vietā iestājās viens no pašiem smagākajiem, drūmākajiem un mokošākajiem periodiem manā dzīvē. Es jutos kā zombijs.`
Alanisa Morisete: `Tie bija ļoti grūti laiki. Es jutos iztukšota, izjutu vienaldzību. Man nekam nebija spēka…Un visām, kuras tagad atrodas tādā stāvoklī, es gribu pateikt: lūdziet palīdzību un pēc iespējas agrāk!`
Dženifera Lopesa: `Nedēļu pēc bērnu piedzimšanas man parādījās pirmie pēcdzemdību depresijas simptomi. Man bija skumji, es daudz raudāju bez iemesla, man likās, ka Makss un Emma mani nemīl un nekad neiemīlēs. Man bija īsta paranoja.`
Kā redzi, pēcdzemdību depresijā nav nekā briesmīga. Ar to sastopās samērā liels procents mammu. Svarīgi ir laikus atklāt problēmu, lai sevi nenovestu līdz kritiskam stāvoklim. Padalies ar savu pieredzi un viedokli par šo tēmu komentāros.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts