Daudzi to nepamana Temzas vidū. Laikā, kad ūdens atkāpjas, cilvēki nespēj noslēpt sajūsmu!

Advertisement
Advertisement

Ūdens plūdu maiņas ir interesējušas mūsu senčus jau no seniem laikiem. Agrāk cilvēki ticēja, ka ūdens pieplūst pēc dievu gribas. Īzaks Ņūtons bija pirmais cilvēks, kurš, izmantojot fiziku, pierādīja, ka mēness un zemes gravitācijas spēks ietekmē ūdens plūsmu.


Kopš tiem laikiem ne mazums ūdeņu ir aiztecējis, cilvēki ir iemācījušies ne tikai iekarot jūras stihiju, bet arī izmantot šo skaisto fenomenu savos radošos darbos. Ir vietas uz zemes, kur ūdens līmenim ir svarīga nozīme, tagad mūsu redakcija tev par to pastāstīs.



Raksta turpinājums
Mon-Sen-Mišel Francijā
 
Maza sala, kura ir izveidota par salu – cietoksni, to regulāri apmeklē miljoni tūristu no visas pasaules. Divreiz diennaktī te var novērot, kā ūdens pieplūst un atplūst. Šeit ir pašas lielākās ūdens svārstības Eiropā, kuru ātrums tiek salīdzināts ar zirga ātrumu, kurš aulekšo.
Sala no visā pusēm ir iekļauta ar jūru, to ar zemi savieno tikai dambis. Ekoloģiskā stāvokļa pasliktināšanās dēļ, to aizvietoja ar tiltu, kā arī tika veikta platīnas rekonstrukcija pie upes Kuenonas ietekas.
Mon-Sen-Mišeļ bieži tiek pieminēta literatūrā (pat pats Viktors Hugo brīdināja par šo vietu plūdmaiņas bīstamību dēļ), šī vieta ir arī populāra gan kā fotosesiju vieta, gan kino industrijā. pateicoties viļņu spēkam, klosteris un pilsēta, kura atrodas uz salas, visos laikos bija pasargāta no jebkādiem uzbrukumiem. Nav brīnums, ka salu bieži sauca par „Piramīdu okeānā”, „Astoto pasaules brīnumu” un tamlīdzīgi.
„Apokalipses jātnieki” Temzā
Kad ūdens pieplūst, reti kurš pamana galvas, kuras ir redzamas virs ūdens līmeņa. Tomēr pāris stundas dienā, visbiežāk vakarā, kā arī pienākas apokalipses jātniekiem, tie parādās Lielbritānijas galvaspilsētas vidū.
Ja ieskatās, tad var pamanīt, ka jātnieki nesēž uz vienkāršiem zirgiem, bet gan uz briesmīgiem hibrīdiem – zirgu un eļļu sūkņu krustojumiem.. Tāda bija skulptora, Džeisona Teilora, ideja, viņš specializējas tieši zemūdens muzeju radīšanā.

Viņš uzstādīja savas skulptūras 3,3 m dziļumā, netālu no britu parlamenta ēkas. Tā Teilors vēlējās pievērst sabiedrības uzmanību ekoloģijas problēmām un klimata izmaiņām. Naftas sūkņi, zirgu galvu vietā, simbolizē degvielas ietekmi uz dabu un visām dzīvām radībām.
Vai tu riskētu doties uz Mon-Sen-Mišeļ salu, kad ūdens pieplūst? Ko domā par Džeisona Teilora skulptūrām Londonā? Atstāj savus komentārus zem šī raksta un neaizmirsti dalīties ar draugiem, lai arī viņi apskata mūsu zemes interesantākās vietas.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024