Daudzi pat neapzinās, ka pārnēsā šo vīrusu! Lūk, viņš, iemesls daudzām kaitēm…

Advertisement
Advertisement

Cilvēka papilomas vīruss – HPV infekcijas ierosinātājs, kurš agrīnā stadijā inficē kā vīriešus, tā sievietes. Izaugumi uz ādas pumpiņu veidā – samērā izplatīta parādība un parādās daudziem no mums.


Eksistē vairāk par 100 tipiem šī bīstamā infekcijas ierosinātāja, bet lielāko uzmanību pelna papilomas, kuras izraisa vīruss ar augstu onkogēno risku!

 

Mēs pastāstīsim, ar ko bīstama tāda saslimšana un kā pasargāt sevi un tuviniekus.

Raksta turpinājums
Cilvēka papilomas vīruss

Atklāti ap 100 cilvēka papilomas vīrusa (HPV) tipi. Daži inficē ādas slāņus, bet daži skar gļotādas, tajā skaitā iekšējos un ārējos dzimumorgānus. Papilomas vīrusi ir ar zemu onkogēno risku un ar augstu. Pēdējie, iekļūstot organismā, var izprovocēt onkoloģiskas slimības.

Šī vīrusu infekcija īpaši bīstama ir sievietēm! Katrai slimniecei ar dzemdes kakla vēzi organismā ir atklāts papilomas vīruss.

Ko gan darīt, lai pasargātu sevi un tuviniekus no šīs briesmīgās infekcijas sekām? Šie fakti vienkārši ir jāzin katram!
1. Vīrusu izplata kā saslimušie cilvēki, tā arī nēsātāji bez izteiktas simptomātikas. HPV atrodas uz ādas un gļotādām, siekalās, spermā un urīnā. Organismā vīruss nokļūst caur ādas vai gļotādu mikrotraumām. Vīruss izplatās ne tikai ar dzimumattiecībām, bet arī sadzīves kontaktos. Tie ir skūpsti, koplietošanas dvieļi un trauki.

2. Bērni var inficēties no dvieļiem vai citiem priekšmetiem, kurus lietoja slimais pieaugušais, pēc mazgāsanās vienā vannā ar vīrusa nēsātāju vai transplacentārā ceļā, tas ir, no mātes uz bērnu.

3. Uz šodienu ir pierādīts, ka HPV ir onkogēns un izraisa saslimšanu ar vēzi.
4. Ģenitāliju papilomas vīrusa infekcija – visizplatītākā slimība, kura tiek iegūta dzimumceļā. Šai infekcijai ir liela loma dzemdes kakla vēža attīstībā, kā arī vairāku augšējo elpošanas ceļu un ādas ļaundabīgo audzēju jaunveidojumos.

5. Inkubācijas periods var ilgt no dažiem mēnešiem līdz vairākiem gadiem, kas ļoti apgrūtina agrīnu diagnostiku un ārstēšanu.

6. Sievietēm pēc 30 gadiem vīrusa atklāšanas gadījumi ievērojami samazinās, jo pieaug displāzijas un dzemdes kakla vēža gadījumi.

Cilvēka papilomas vīrusa DNS var būt funkcionāli neaktīvs un aktivizēties hormonālo traucējumu, smēķēšanas vai ģenitālā herpesa vīrusa slimības seku ietekmē. Saslimšanas risks ar HPV infekciju paaugstinās agri uzsākot dzimumdzīvi, bieži mainot partnerus vai neveselīgu dzimumattiecību laikā.
7. Neskatoties uz to, ka vairākums vīrusa tipu nav bīstami, onkoloģisko slimību attīstības risks tāpat ir augsts.

8. HPV atklāšanai organismā lieto speciālus HPV testus, kuri ļauj atklāt vīrusu, kā arī noteikt tā tipu. Ja vīruss tomēr ir atklāts, obligāti veic dzemdes kakla kolposkopiju, lai izslēgtu slēptu pataloģiju.
9. Diemžēl, neeksistē neviena pretvīrusa preparāta, kurš mērķtiecīgi iznīcinātu HPV. HPV infekcijas ārstēšana vienmēr ir kompleksa..

10. Uz šodienu ir speciāla vakcīna profilaksei. Vakcīna nodrošina uzticamu aizsardzību no vairākiem papilomas vīrusa tipiem ar augstu onkogēno risku iepriekš neinficētām sievietēm.

11. Nekādā gadījumā nesāc pašārstēšanos, bet pie mazākajām aizdomām obligāti vērsies pie speciālista!
Atceries, ka profilakse – tās ir labākās zāles!

Dalies ar šo svarīgo informāciju ar draugiem, ar veselību taču nejoko!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024