-
- 6610 x
-
https://torno.lv/RXEy3Pb
Ar autiņbiksīšu parādīšanos visas mammas pasaulē ieelpoja ar atvieglojumu. Tā taču ir neaizstājama lieta, ar tiem nav vajadzīgs tērēt daudz laika autiņu mazgāšanai. Katrai ģimenei un katram vecākam ir radusies sava attieksme pret šo brīnišķīgo izgudrojumu un nav brīnums, ka tas kļūst par biežu iemeslu ģimenes konfliktiem.
Raksta turpinājums
Vieni uzskata,ka autiņi tas ir kaitējums, kas kaitē bērna veselībai, bet kāds cits saka, ka bez tiem tagad neiztikt. Dakterim Komarovskim ir savs viedoklis attiecībā uz šo.
Vienreizējie autiņi - tas ir ne tikai higiēnas līdzeklis bērnam, bet arī parādība, kas atvieglo mūsdienu vecāku dzīves. Tieši pēc šī iemesla ir apkārt daudz viedokļu un dažādu mītu. Visbiežāk pret pamperiem ir tieši zīdaiņu vecmāmiņas. Viņu loģika ir visai vienkārša, to var saprast.
Pēc Komarosvka viedokļa, tas notiek tā dēļ, ka laikos, kad vecmāmiņas audzināja bērnus, nebija tādu pamperu un viņām vajadzēja mazgāt autiņus. Bet šeit - pamperi, ar kuriem tas nav jādara. Viņas uzskata, ka tas ir pārāk viegli. Jo kā gan var būt, ka audzinot bērnu nevajag ņemties ar mazgāšanu no rīta līdz vakaram.
Komarovskis saka: `Pamperi nav vajadzīgi bērnam! Pamperi ir nepieciešami bērna mātei`. Šo ir grūti apstrīdēt, jo patiesībā vienreizējie pamperi bērnam nav vajadzīgi, bērns ideāli jūtas arī bez tiem. Bērna ādas kopšana ideāli notiek arī ar parastu marles autiņu palīdzību.
Viņam tie nav nepieciešami kā ēdiens vai gaiss, bet arī nekādu sliktumu tie nerada. Pirmām kārtām pamperi ir domāti, lai atvieglotu mammas dzīvi. Protams, ka pirmajos mēnešos pēc dzemdībām bērna higiēnai ir jāpievērš liela uzmanība un kas gan var palīdzēt tajā labāk par pamperiem?
Jaunos vecāku bieži vien biedē ar jauniem pētījumiem, kuri pierāda pamperu kaitīgumu. Piemēram, žurnālā Archives of Disease in Childhood tika publicēts pētījums, kurā tika teikts, ka pamperi rada kādu `karsēšanas efektu`, kas var novest pie neauglības pieaugušā vecumā.
Viņi saka: `Pamperi puikām paaugstina temperatūru dzimumorgānu vietā, kas kaitē normālu `oliņu` attīstībai. Ir zināms, ka pieaugušiem vīriešiem paaugstināta temperatūra traucē spermas normālai izstrādei`.
Jā un no mūsu ārstiem bieži vien var dzirdēt tādu informāciju, tikai vai tā ir patiesība. Pētījumi tika veikti uz 48 bērniem un to nevar uzskatīt par objektīvu. Vīriešu neauglības iemesli var būt dažādi: sēdošs dzīvesveids, alkohols, liekais svars, smēķēšana un pastāvīgs stress. Visā nevar vainot pamperus, protams ir vieglāk tos vainot, nekā veikt papildus pētījumus.
Pamperu kaitīgums netika pierādīts, tā kā nav vērts tam ticēt. Dakteris Komarovskis uzskata, ka cilvēks, kurš izdomāja vienreizējos pamperus, - ir veicis varoņdarbu un mēs viņam piekrītam. Tie, kas uzskata, ka pamperi - tas ir slikti, visdrīzāk nekad nav nodarbojies ar autiņu mazgāšanu, vai arī nav redzējis pamperus.
Komarvskis saka: `Atcerieties: ja pēc kādām jūsu iedomām marles autiņi ir labāki par pamperiem, tas var būt godīgi tikai pret pašu bērnu. Attiecība pret tiem, kas kopj bērnu, tas ir kategoriski nepareizi. Nelielas neērtības, var radīt grūtības attiecībās ar ģimeni, jo vecākiem nāksies aizņemt daudz sava laika mazgāšanai un gludināšanai`.
Pamperu lietošanā ir divas nozīmīgas problēmas - cena un mācēšana tos lietot. Nepirkt pamperus - strīdīga ekonomija. Visu to, ko tu ieekonomēsi autiņu mazgāšanā, tu iztērēsi lai atgūtu savu veselību. Vai tas ir tā vērts?
Ir svarīgi noskaidrot, kad pamperi ir nepieciešami, bet kad iztikt bez tiem. Galvenais likums - ievērot temperatūras režīmu. 24-25 grādu temperatūrā bērnam pamperī būs karsti un viņš cietīs. Normālā temperatūras režīmā zem pampera bērna āda neatšķirsies. Ja nesanāk ievērot režīmu (piemēram vasarā) labāk neizmantot pamperus un vilkt tos tikai uz nakti.
Ir svarīgi arī laicīgi apstāties. Neaizmirsti, ka pamperi ir domāti mammai. Ja pēc dzemdībām ir pagājis pietiekami daudz laika, ja pašsajūta ir normāla, ja mājās ir veļasmašīna - neaizraujies. Pamazām var atradināt bērnu no pamperiem. Tas ir ērti, bet visam ir sākums un beigas.
Pamperi, tas ir ģeniāls izgudrojums, kas atvieglo dzīvi daudziem vecākiem. Jā izgudrots tas ir priekš mammām, bet arī bērnam tas nekaitē. Vismaz tas nav pierādīts.
Autiņi vai pamperi? Izlemt tikai tev. Vienkārši atceries, ka vecāku rūpes par bērniem ir jāsakās ar rūpēm par sevi, jo bērnam ir nepieciešami laimīgi vecāki, nevis ar mazgāšanu nomocīti zombiji.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts