Daba mūs apbalvojusi ar kāpostiem! Ļoti svarīgi pareizi sagatavot lapas…

Advertisement
Advertisement

Kāpostus sauc par nabadzīgo aptieku vai par ārstu nabadzīgajiem, tā kā šo drošo, ekoloģiski tīro un pieejamo līdzekli var izmantot visu iespējamo slimību ārstēšanai.

Raksta turpinājums
Kāpostos esošie antioksidanti labi ietekmē ādu, palīdz attīrīt asinis un cīnās ar artrītu. Ļoti vērtīgi arī tas, ka kāpostus mēs varam ēst cauru gadu, ar to palīdzību uzturot savu veselību.
Baltie galviņkāposti spēj paātrināt metabolismu, kā arī ārstēt izsitumus, rētas, pinnes, kodumus, ekzēmu, psoriāzi un kāju čūlas. Pateicoties augstajam C vitamīna saturam, šis dārzenis spēj palēlināt novecošanās procesus.
Turklāt, ir dažādi to izmantošanas veidi, atkarībā no problēmas. Svaigus, skābētus, vārītus, kaltētus kāpostus ārstnieciskiem nolūkiem lieto kā iekšķīgi, tā ārēji. No tiem gatavo sulu un dziednieciskus novārījumus.
Kāpostu dziednieciskās īpašibas

1. Noņem galvassāpes

Laika gaitā tikai tabletes vien jau maz palīdz cīņā ar regulāri notiekošām galvassāpēm. Par lielisku veidu cīņā ar nepatīkamajām sajūtām var kļūt kāpostu komprese pret galvas sāpēm.

Paņem vairākas galviņkāposta lapas un tās samīci rokās. Labāk derēs ziemas šķirņu kāposti. Ar izdalījušos lūzuma vietās sulu iezied deniņus un plaukstu locītavas, pēc tam lapu pieliec pie galvas sāpīgās zonas.

Galvas sāpju gadījumā var pie pieres pielikt skābētu kāpostu lapas vai dzert pa pusglāzei kāpostu skābējuma sulu 3 – 4 reizes dienā.
2. Sāpes locītavās un ceļgalos

Paņem kāpostu lapu un izdari uz tās nelielus iegriezumus. Uzsildi lapu virs plīts vai mikroviļņu krāsnī un uzzied medu plānā kārtiņā. Pieliec kāpostu – medus kompresi pie skartās locītavas, pa virsu uzliec plēvi, nostiprini ar marles saiti un aptin ar siltu lakatu vai šalli. Tādas kompreses vēlams likt uz nakti, jau pēc dažām lietošanas reizēm tu aizmirsīsi par sāpēm ceļgalos.

Pat ja tev nav medus, tad kāpostu kompreses efektivitāte artrozes gadījumā nebūs mazāka. Paņem galviņkāposta lapu, kārtīgi to nomazgā un lai nožūst. Vieglītēm izklapē lapu, lai rastos nedaudz sulas un pieliec pie slimās locītavas. Pa virsu uzliec gabaliņu pārtikas plēves, nostiprini ar marles saiti un aptin locītavu ar siltu lakatu. Ieteicamais ārstēšanās kurss – 1 mēnesis.
3. Klepus

Ja kādu manas ģimenes locekli sāk mocīt klepus, nekad nepērku aptiekā zāles, bet ārstēju pati. Ņemu kāpostu lapu, ielieku uz 1 – 2 minūtēm vārošā ūdenī, pēc tam ieziežu ar medu un uzlieku uz krūtīm (stipra klepus gadījumā – divas kāpostu lapas, vienu uz krūtīm, otru uz muguras).

Pieguļošs T-krekls labi notur lapas visu nakti. Dažas naktis – un saaukstēšanās klepus kā nebijis. No medikamentiem atteikties nevajag, paralēli izmantojot divus līdzekļus, tu atbrīvosies no vismokošākā klepus.
4. Mastopātija

Šo nopietno slimību arī var ārstēt ar kāpostiem (paralēli ar tradicionālām metodēm). Terapijas metožu ir daudz – no kāpostu sulas dzeršanas līdz lapu kompresēm uz krūtīm.

Nomazgā kāpostu lapu, iezied to ar sviestu un nedaudz apkaisi ar sāli, lai tā izdalītu sulu. Pieliec lapu pie piena dziedzera, aptinot ar sausu audumu. Veļa nedrīkst būt cieši pieguļoša, lai nesaspiestu piena dziedzeru audus un līdz ar to nepazemināt kompreses efektu.

Atstāj lapu uz 6 – 12 stundām, pēc tam to nomaini pret svaigu. Tādas kāpostu kompreses jātaisa nedēļas garumā, atstājot tās uz nakti. Tomēr mēs vēlamies tevi brīdināt par nepieciešamību konsultēties ar ārstējošo ārstu. Pašārstēšanās cīņā ar tādu smagu kaiti ir nevietā.

5. Lēns metabolisms

Ir daudz cilvēku, kuriem ir ļoti lēns metabolisms. Vielmaiņas procesu paātrināšanai ieteicams izdzert kāpostu lapu novārījumu bez sāls, cukura vai medus. Vāri lapas 10 minūtes, izkās un dzer novārījumu siltu pa 150 ml 20 minūtes pirms katras ēdienreizes.
6. Varikozais vēnu paplašinājums locekļos

Izveltnē ar mīklas rulli svaigu kāposta lapu, vienu tā pusi iesmērē ar augu eļļu un ar šo pusi pieliec pie tromboflebīta skartajām vietām, nostiprinot ar marles saiti uz diennakti. Ārstēšanās ilgums – viens mēnesis.

7. Čūlas slimība

Svaigi izspiesta kāpostu sula noderīga kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas slimības, gastrītu ar nepietiekošu kuņģa sulas saturu, kolītu, zarnu trakta atonijas, holecistīta, aizcietējumu un audzēju gadījumos.

Kāpostu sula satur tartronskābi, kas palēlina ogļhidrātu pārvēršanās procesu taukos, kas ir ļoti svarīgi cilvēkiem ar lieko svaru. Tas viss liecina par kāpostu sulas unikalitāti, kurš ir noderīgs arī vitamīnu trūkuma gadījumā organismā.

8. Nedzīstošas rētas

Tautas medicīna iesaka lietot sulu un putriņu no kāpostu lapām iekaisušu rētu, sulojošu ekzēmu, nedzīstošu čūlu ārstēšanai. Kāpostu baktericīdā iedarbība pamatojas uz fitoncīdiem (vielas, kas iznīcina slimību izraisītājus mikrobus) tās sastāvā.

Kāpostu sula ledusskapī jāuzglabā ne vairāk par divām diennaktīm emaljētā vai stikla traukā. Ilgstoši uzglabājot sulu, sairst vitamīni.
9. Angīna un stomatīts

Angīnas un stomatīta gadījumā samaisi svaigu kāpostu sulu ar vārītu, siltu ūdeni vienādās proporcijās (1:1) un skalo kaklu un mutes dobumu.

10. Ateroskleroze

Ja tevi nomocījusi ateroskleroze, dzer pa pusglāzei svaigas kāpostu sulas 15 minūtes pirms ēdienreizes (tā samazina holesterīna saturu asinīs.).

11. Kosmētiskās maskas

Pret pumpām labi palīdz maska, kas pagatavota no kāpostu sulas. Sula brīnišķīgi baro ādu, nodrošinot to ar visiem nepieciešamajiem vitamīniem, turklāt pumpas izkalst momentāli, uzreiz pēc sulas lietošanas.

Uz sejas kāpostu masku turi 20 minūtes, pēc tam sejas ādu nomazgā ar siltu ūdeni un mitrini ar krēmu. Procedūru atkārto trīs reizes nedēļā un turpini mēnesi.

Maska sausas ādas attīrīšanai un barošanai: iztaisi putriņu no kāpostu lapām, uzklāj uz ādas, viegli iemasē ar apļveida kustībām. Atkārto pēc katrām divām dienām.

Maska ādas svaigumam: paņem lielas, svaigas lapas un labi noskalo aukstā ūdenī, pēc tam ar ieliekto pusi pieliec pie sejas ādas. Kāpostu lapai jāuzsilst no saskaršanās ar ādu. Doto procedūru labāk veikt guļus stāvoklī. Kad lapa sasils, procedūru var beigt.

Agrāk mēs jau rakstījām par ziedkāpostu labumu, kura pie mums, diemžēl, nav tik populāra, kā to ir pelnījusi.

Kāposti – lielisks ārsts! Atceries par to un noteikti padalies ar šo informāciju ar tuviniekiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024