Cilvēks, kas nepārtraukti sūdzas un čīkst, atņem tavu vitālo enerģiju!

Advertisement
Advertisement

Spēja parādīt līdzjūtību un empātiju tiek uzskatīta par pozitīvām īpašībām. Bet ir svarīgi to pareizi izmantot. Ja pēc sarunas ar kādu citu cilvēku jūs jūtaties izsmelti, tad jums ir jādomā par to, kā mainīt savu uzvedību.


Mūsu dzīvē ir daudz problēmu. Protams, tās ir arī ar mūsu radiniekiem un draugiem, un mums bieži vien ir jāuzklausa arī viņu sūdzības par kaut ko. No vienas puses, dabiski, ka cilvēki vēlas kaut kā mazināt spriedzi, un mēs tiem palīdzam. No otras puses - pastāvīga citu cilvēku sūdzību uzklausīšana paņem mūsu enerģiju.

Raksta turpinājums
Negatīva cilvēka ietekme

Daži cilvēki runā par savām problēmām, lai saņemtu atbalstu un padomu. Bet citi – lai atdotu savu negatīvo citam. Jāiemācās tādus atšķirt.

Varbūt cilvēki, kas pieder otrajai kategorijai, jūs sauks par nejūtīgu egoistu, kad jūs atteiksieties staigāt viņu pavadā. Varbūt viņi mēģinās iedvest jums vainas sajūtas vai ko citu nepatīkamu. Tas nav briesmīgi. Kompensācija būs enerģijas pieplūdums un pašcieņas izjūta, pēc atteikšanās no šiem kontaktiem.
Kāpēc nevajag uzklausīt šādas sūdzības?

Jo tas, kurš tikai sūdzas, neko nedara, lai mainītu savu dzīvi. Viņš ir pieradis pie aizvainotā lomas. Tas ir viņa psihotips, viņa pasaules uzskats.

Tu klausies viņu, bet kā tu palīdzēsi? Nekā. Viņam nav vajadzīga palīdzība, viņam vajag runāt. Sarunai bez mērķa nav jēgas.

Sūdzoties, viņš zemapziņā neapzināti, un dažreiz apzināti noņem no sevis vainu par savu neveiksmi. Ar šādiem cilvēkiem būtu jāstrādā speciālistiem, kuri zina, kā ietekmēt domāšanas veidu.
Lielākā negatīvā ietekme uz cilvēku ir viņa sliktajām domām.

Jūs nekad neatrisināsit nevienu čīkstuļa problēmu, jo viņš neplāno tās atrisināt. Jūs nekad nenomierināsiet viņa dvēseli ar līdzjūtību, jo viņam tas nav nepieciešams. Viss, ko viņš cenšas, ir atbrīvoties no atbildības par savu likteni. Tas ir neiespējami.
Kas notiek ar mums, ja mēs pastāvīgi uzklausām sūdzības?

Mēs atdodam enerģiju uz nekurieni. Mēs vēlamies palīdzēt, bet problēmas risinājums nenāk. Mēs cenšamies atkal un atkal, un rezultātā mēs esam iztukšoti.

PIRMĀS IZTUKŠOŠANĀS ZĪMES

1. Emocionālā nelīdzsvarotība
2. Grūtības ar savu problēmu risināšanu
3. Problēmas ar koncentrāciju
4. Negatīvu domu rašanās
Ko mēs varam darīt savā labā?

1. Nospraudiet robežu un ieturiet distanci

Iespējams, ka čīkstulis sūdzēsies par vienaldzību. Bet patiesībā, ja visi pārtrauks uzklausīt viņa bezgalīgās runas, viņš varbūt beidzot atrisinās savas problēmas, nevis tikai runās par viņām vai vienkārši vairs neieciklēsies uz slikto.
2. Ļaujiet čīkstulim saprast, ka neviens cits nav atbildīgs par notiekošo, izņemot viņu pašu.

Pieņemsim, ka jūs uzklausījāt cilvēku. Ja tā, tad noziedojiet vēl laiku, lai godīgi viņam pateiktu, ka tā ir maza problēma, par kuru viņš sūdzas, ka ir daudz lielāka problēma - viņa negatīva attieksme pret situāciju un dzīvi kopumā.
3. Neizrādi vājumu.

Sūdzībnieks ir manipulators. Nerādi viņam vēlmi iet viņa pavadā. Tad jūs nogalināsiet divus, gan sevi, gan viņu.
Sūdzētāja negatīvā darbība nekad nebeigsies. Kad viņš iztukšos jūs, viņš atradīs nākamo upuri.
4. Nospraudiet robežas

Palūdziet viņam ievērot jūsu tiesības uz personisko telpu. Un arī par sarunas tēmas izvēli. Varat teikt, ka jūs nevēlaties visu laiku runāt par ”traģēdijām un nepatikšanām”. Tad persona būs spiesta novērst uzmanību no negatīvā.
Varbūt jūs zināt citus efektīvus saziņas veidus ar negatīviem cilvēkiem? Uzrakstiet komentāros.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024