Cilvēka, kurš ir emocionāli nestabils, 4 uzvedības tipi

Advertisement
Advertisement

“Tavas emocijas ir ļoti nestabilas, un tās nekad nedrīkst būt par pamatu jūsu dzīvei.” - Džoiss Mi.


Emocionālā nestabilitāte var būt cilvēkam lielāka problēma. Būt emocionāli nestabilam var nozīmēt personības traucējumus, piemēram, personības robežtraucējumus. Tās var būt arī bērnu traumas, depresijas vai satraukuma pazīmes. Emocionāli nestabilā cilvēka pazīmes var atšķirties. Viņi var izrādīt depresijas un trauksmes pazīmes, vienlaikus izrādot virkni uzvedības modeļu, kas var ietekmēt gan sevi, gan apkārtējos.


Konsultāciju rokasgrāmatā raksta: “Viņiem var būt arī spēcīgas dusmu, raizes vai depresijas lēkmes, kuras var ilgt vairākas stundas vai pat dienas.” Svārstības svārstās no disforijas periodiem līdz eiforijai, no maniakālās pārliecības par sevi līdz spēcīgai trauksmei un aizkaitinājumam.”


Ja jūs pazīstat kādu kurš, kā jūs domājat, var būt emocionāli nestabils, ir svarīgi atpazīt šīs pazīmes, lai labāk sagatavotos izpratnei par viņiem vajag. Tu arī būsi gatavs to atbalstīt, neļaujot viņam ietekmēt tevi personiski, vai sniegt viņam nepieciešamo palīdzību, lai viņš spētu tikt galā ar šo uzvedību.

Raksta turpinājums
Lūk, 4 izturēšanās veidi cilvēkiem kas ir emocionāli nestabili

1. Viņi aizraujas ar impulsīvajām darbībām

Tas, kurš emocionāli nestabīls, vairāk tiecas uz impulsīvu rīcību. Viņi var darīt lietas, kas var kaitēt sev un citiem, nedomājot par to. Piemēram, emocionāli nelīdzsvarots cilvēks var ar lielāku varbūtību vadīt mašīnu ļoti ātri vai arī, to darīt narkotiku vai alkohola iedarbībā. Viņu impulsīvās darbības ir daudz vairāk orientētas uz bīstamību.

Viņi var tiekties uz impulsīviem tēriņiem vai azartspēlēm. Viņiem ir ļoti maz paškontroles un viņi nevar pilnībā apzināt aizkavēto apmierinājumu. Šīs lietas var likt viņiem justies labi īsos laika periodos.
2. Viņiem ir problēmas ar dusmu izpausmi

Viena no svarīgākajām emocionāli nestabilā cilvēka pazīmēm ir dusmu problēmas. Emocionāli nestabilam cilvēkam bieži rodas problēmas ar to, kā viņi izrāda savas dusmas. Viņi var pārslēgties no patīkama cilvēka veidola uz ārkārtīgi saniknota cilvēka tēlu.

Neraugoties uz to, ka viņiem var būt skumju vai laimes uzliesmojumi, viņu dusmas rada daudz lielāku kaitējumu. Viņi var kliegt, kad dusmojas, vai izpaust savas dusmas ar vardarbīgām darbībām. Tas ne vienmēr nozīmē, ka viņi fiziski kaitēs cilvēkam, uz kuru viņi dusmojas, bet viņi var aizcirst durvis un stumdīt priekšmetus.

Taču psihiatrijas klīniskā profesora palīgs doktors Kerols V. Bermanis saka: “Vissvarīgākais instruments ir neapgūt cilvēka uzvedību un nepieņemt to pārāk tuvu sirdij.” Atcerieties, ka runa nav par jums. Cilvēki ar personības robežtraucējumu pilnībā neapzinās savu uzvedību un ietekmi uz citiem cilvēkiem.”
3. Grūtības attiecībās

Tam, kurš ir emocionāli nestabils, būs grūti uzturēt stabilas attiecības. Viņi var viegli pārslēgties starp ļoti maigu attieksmi pret cilvēku un pēc tam justies slikti attiecībās ar viņiem. Viņiem ir grūti uzturēt stabilas attiecības. Viņi var sākt strīdēties un šķirties vai arī atkal būt draudzīgi ar saviem tuvākajiem pēc dažām stundām vai dienām pēc notikuma.

Bijušais FIB pretizlūkošanas aģents un rakstnieks Džo Navarro no Masačūsetsas, saka: “Neviens viņus nesauc par“ attiecībām olu čaumalā ”, bet tieši par to viņi pārvēršas.” Attiecības, kurās jums jārīkojas piesardzīgi - katru dienu, kad pamostaties, jums ir jāstaigā pa olu čaumalām, jo jūsu partneris vai kāds no jūsu paziņām pārāk bieži uzvedas vai rīkojas toksiski.

Tik indīgi, ka jums jābūt ļoti uzmanīgiem pret viņiem, lai tie nemestos jums virsū. Viņi to dara tāpēc, ka ir emocionāli nestabili.

Taču cieš ne tikai viņu romantiskās attiecības. Cilvēkiem, kuri emocionāli ir nestabili, ir grūtības ar jebkāda veida attiecību uzturēšanu. Viņu draudzība var ciest tāpat kā viņu attiecības ar ģimenes locekļiem. Viņi var būt attālināti no savām ģimenēm un draugiem, jo cieš viņu attiecības.
4. Viņiem gadās ārkārtējas reakcijas

Tāpat kā dusmu gadījumā, emocionāli nestabiliem cilvēkiem bieži ir ekstrēmas reakcijas uz situācijām, kuras ir vai nu reālas, vai uztveramas. Ja viņi jūt, ka ir aizvainoti, tad viņiem var rasties spēcīga reakcija, nevis vēlme uzzināt vairāk par situāciju. Viņu uztvere var tikt traucēta, un viņi reaģēs uz to, nevis uz situācijas realitāti.

Viens no izplatītākajiem priekšstatiem, kas var izraisīt ekstrēmu reakciju emocionāli nestabiliem cilvēkiem, ir pamesto cilvēku uztvere. Ja viņi jūt, ka viņu ģimene vai draugi tos pamet, neatkarīgi no tā, vai tas ir vai nav, tas var izraisīt ļoti negatīvu reakciju.

Tie bija 4 emocionāli nestabilu cilvēku veidi. Noslēgumā es gribētu teikt:

Cilvēki, kas cieš no emocionālās nestabilitātes, bieži ir cilvēki, kuri savā dzīvē ir pārdzīvojuši traumas. Viņiem ir grūtības ar nepieciešamo līdzekļu izstrādi, lai saturētu savas emocijas. Bieži vien cilvēki, kuri emocionāli nav stabili, var gūt labumu no spēcīgas atbalsta sistēmas, kā arī terapijas, bet dažreiz arī, ar medikamentu palīdzību.

Emocionāli nestabili cilvēki bieži nevēlas ietekmēt apkārtējos, bet dažreiz tas var notikt bez viņu gribas. Ja kādam, ko jūs pazīstat un ar ko esat tuvi, ir problēmas ar emocionālo stabilitāti, šādas uzvedības atpazīšana var palīdzēt saprast, kāda palīdzība viņiem ir nepieciešama.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 20:11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024