Cik stundas miega, atkarībā no vecuma, jums nepieciešams?

Advertisement
Advertisement

Neapstrīdami, veselīgs un stiprs miegs – nepieciešama sastāvdaļa organisma veselības uzturēšanā. Diemžēl, 35% visas planētas iedzīvotāju cieš no hroniska miega trūkuma. Zinātnieki un speciālisti iesaka gulēt ne mazāk kā 7 stundas diennaktī. Sekojoši, šīs problēmas atrisinājums atrodas tikai mūsu rokās.


Pēc Nacionālā miega fonda datiem, ap 40% mūsu planētas pieaugušo iedzīvotāju cieš no bezmiega. Sanāk, ka milzums daudz cilvēku pastāvīgi pakļauj savas smadzenes un sirdi nepieļaujamai slodzei.


Tomēr, neskatoties uz daudzskaitlīgiem pētījumiem un brīdinājumiem, tikai nenozīmīgs cilvēku skaits spējīgs apzināties šīs parādības nozīmīgumu un programmēt savas smadzenes atbilstoši sava organisma prasībām. Atcerieties: kad mēs bijām bērni, tad diez vai aizdomājāmies par to, cik stundas mēs guļam. Arī būdami pieauguši, nepievēršam tam vajadzīgo uzmanību!


Nu, lūk: cik stundas vajag gulēt, atkarībā no jūsu vecuma?


Acīmredzami, ka augošam organismam nepieciešams vairāk stundas nekā pieaugušam cilvēkam. Taču mūsdienu pasaule tik ļoti atšķiras pat no pasaules pirms desmit gadiem, ka nepieciešamo stundu skaits miegam ir palielinājies pat pieaugušam cilvēkam!

Raksta turpinājums
Šo grafiku piedāvā Nacionālais miega fonds. No tā var secināt, ka pusaudžiem, kā arī pieaugušiem cilvēkiem nepieciešams 7-9 stundas miega. Skolniekiem – 9-11 stundas, pusaudžiem – 8-10!

Diezin vai, kāds sāks apstrīdēt to apgalvojumu, ka mūsu dzīvē eksistē milzīgs daudzums faktoru, kuri, pirmkārt, neļauj iet gulēt laicīgi. Kāds grib pabeigt skatīties interesantu filmu, kāds – pabeigt darbu, bet citi vienkārši pieraduši aizmigt ļoti vēlu.
Paradumi, no kuriem nepieciešams atbrīvoties.

Tam, lai miegs būtu pilnvērtīgs un veselīgs, vajag īstajā laikā atbrīvoties no kaitīgajiem ieradumiem. Mēs uzskaitīsim priekš jums tos galvenos punktus, no kuriem atteikdamies, jūs atrisināsiet savu problēmu reiz un uz visiem laikiem.

1. Pirms gulētiešanas izmantot datoru vai viedtālruni.

Daudzie pētījumi ir parādījuši, ka spožā gaisma, kuru izstaro datoru, klēpjdatoru un viedtālruņu monitori, var aizkavēt miega iestāšanos par vairākām stundām. Mūsdienu tehnikas spoži zilie stari sūta smadzenēm signālu, ka vajag būt nomodā. Smadzenes nespēj atšķirt dabīgo un mākslīgo gaismu.

Padoms: dažas stundas pirms miega izslēdziet mājās visu elektroniku!

2. Lietot alkoholu vai kofeīnu tuvāk gulētiešanas laikam.

Kofeīns veicina spēku pieplūdumu, kas ļauj mums justies svaigiem un možiem. Dažas tasītes kafijas dienas pirmajā pusē nekādu ļaunumu mums nenodarīs. Taču šī dzēriena lietošana vakarā – īsta katastrofa miegam. Daudzi cilvēki iedomājas, ka miegainais stāvoklis pēc alkoholisko dzērienu lietošanas var veicināt arī pilnvērtīgu miegu. Toties alkohols paaugstina insulīna līmeni mūsu organismā, kas var kļūt par iemeslu negaidītai pamošanās vēlā naktī.

Padoms: izvairieties no alkohola vai kofeīna lietošanas dažas stundas pirms miega.

3. Domāt vai uztraukties par kaut ko.

Saprotams, ka visiem mums ir tādas problēmas, kuras prasa risinājumu. Sekojoši, mums nepieciešams apdomāt visus mūsu soļus un tālāko rīcību, kas skar to vai citu problēmu. Stresa laikā mūsu organismā paaugstinās kortizola līmenis, kas mums neļaus aizmigt vēl kādu laiku.

Padoms: ja jūs saprotiet, ka atrodaties tādā stāvoklī, kas neļaus jums nomierināties, pamēģiniet kādu meditācijas tehniku.

4. Regulāra miega grafika neesamība.

Mūsu priekšteči modās ar pirmajiem saules stariem, bet gatavojās miegam jau pēc saulrieta. Saprotams, ka mēs nespējam rīkoties tamlīdzīgi. Viss, ko mēs varam darīt, ir - izstrādāt pastāvīgu miega un pamošanās grafiku.

Padoms: centieties katru dienu pamosties un iet gulēt vienā un tajā pašā laikā!

Padalieties ar šo rakstu ar tuviniekiem un draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024