-
- 8583 x
-
https://torno.lv/rkA83J
Atceries, kā mēs ienīdām diendusu bērnudārzā un kā mēs ienīstam to tagad, esot pieauguši, mēs sapņojam atgriezties tajā laikā, lai mierīgi pagulētu savā gultiņā. Cilvēki, kuri ceļas agri uz skolu vai darbu, bieži vien mokās ar miega trūkumu. Patiesībā miega trūkums ir nopietna lieta, kura var novest pie ļoti nepatīkamām sekām. Lasi tālāk, rakstā.
Avots
Raksta turpinājums
Ārējā izskata izmaiņas
Skan diezgan traki, nē? Karolīnas universitātes (Stokholmā) zinātnieki, apliecināja ar pētījuma palīdzību, ka miega trūkums iespaido izskatu. Tā var būt bāla āda, sapampuši vaigi utt. Šajā pētījumā piedalījās desmit cilvēku, kuri negulēja 31 stundu. Vēlāk viņu fotogrāfijas tika kārtīgi apskatītas. Iznākums bija vienāds: visi dalībnieki izskatījās slimīgi, nelaimīgi un noguruši.
Reibuma stāvoklis
Jūsu stāvoklis būs iereibis, ja būsiet neizgulējies. Tika salīdzināts neizgulējušā cilvēka un iereibušā (0,05% alkohola) cilvēka uzvedība. Miegainība var būt līdzīga reibuma stāvoklim un noved pie uzmanības samazināšanās, domāšanas problēmām un reakcijas samazināšanās.
Arteriālā spiediena paaugstināšanās
Parādās vēl vairāk apliecinājumu tam, ka miega trūkums noved pie nopietna arteriālā spiediena paaugstināšanās, tātad pasliktinās pašsajūta.
Intelektuālo spēju samazināšanās
No bezmiega samazinās intelektuālās spējas un arī pasliktinās atmiņa, kas negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti.
Liekais svars
Cilvēks, kuram nav pilnvērtīgs miegs, ātrāk pieņemas svarā, tas ir pierādīts pēc vairākiem pētījumiem. Šie testi pierādīja, ka cilvēki, kuri guļ mazāk par 4 stundām diennaktī, cietīs no liekā svara. Tam visam vainīgi ir hormoni.
Salšana
Miega trūkums palēnina metabolismu (vielmaiņu), kas savukārt samazina cilvēka ķermeņa temperatūru. Tā rezultātā cilvēks ātri salst.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts