Briesmīgais piramīdas noslēpums Antarktīdā ir atklāts...

Advertisement
Advertisement

Nesen mediji izplatīja ziņas par iespējamu piramīdu Antarktīdā, kas ir pārklāta ar sniegu. Kā izrādījās, šis piramīdveida kalns nav nekas jauns. To atklāja 1935. gadā, bet tagad uz dienvidiem no tā ir izveidota klimatologu bāze `Patriot Hills`. Tomēr fantazētājiem izdevās ieintriģēt, un pētniekiem nācās noskaidrot patiesību. 

 

 

 

Raksta turpinājums
Šīs piramīda atrodas Antarktīdas kalnos - visticamāk, radusies simt miljons gadu erozijas rezultātā, stāstīja eksperti izdevumam Live Science. Kalns, kurš piesaista NLO un paralēlo pasauļu stāstu mīļotāju uzmanību ir viens no daudziem, kas veido kalnu Elsvorta kalnu sistēmu, nosauktu Linkolna Elsvorta vārdā (pilots,kurš pāri šai vietai lidojis 1935.gada 23 novembrī).

Koordinātas šai nezināmai dabas piramīdai - 79 ° 58 '39 .25 '' p. g., 81 ° 57 '32 .21 '' g. g. Tā atrodas Elsvorta kalnu dienvidu daļā, Geritredža rajonā, kas pazīstams ar saviem unikālajiem resursiem. Kalns - piramīda nav augsts, tikai 1265 m.

Pēc Maurija Pelto domām, vides zinātņu profesora Nikolsa Masačūsetsas koledžā, viedoklis ir, ka unikālais piramīdas akmens ir radies gadsimtiem ilgas korozijas laikā, jo kušanas un sasalšanas laikā ūdens aizpilda plaisas un iesaldē kalnus, temperatūra tiek samazināta, izplešas un pārvēršas ledū. Ledus savukārt liek plaisām augt. Process atkārtojas neskaitāmas reizes, kas liek plaisām augt un klintij sabrukt.Tādā pašā veidā, visticamāk ir radušies arī citi piramīdveida akmeņi.

Komentējot fantastiskās teorijas par Antarktīdas piramīdām, Pelto ievēroja, ka to autori `procesa laikā par kaut ko domā un vismaz kaut ko iemācās`.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024