-
- 2935 x
-
https://torno.lv/RAMwdQd
Tukšās ligzdas sindroms...
Kad bērni uzrodas, jauniem vecākiem nav viegli. Cilvēki, kuri ir pieraduši rūpēties tikai par sevi, ir spiesti radikāli mainīt savu dzīvi un pielāgot to bērnam. Visa dzīve kļūst citāda, tā sāk virpuļot ap mazo būtni, kas prasa pastāvīgu uzmanību - gan dienā, gan naktī.
Un viena no domām, kas silda jaunajiem vecākiem sirdi pat visgrūtākajos brīžos, ir šāda: `Gan jau bērns izaugs. Tad mēs atpūtīsimies. Un vecumā būs, kas glāzi ūdens varēs pasniegt.`
Raksta turpinājums
Bet bērni aug un atstāj vecāku ligzdu, un jau gados vecākie mamma un tētis pēkšņi nonāk pie brīvības un vientulības, kurai nav gatavi. Šķiet, ka viņiem vajadzētu priecāties, ka bērns ir pieaudzis un kļuvis neatkarīgs.
Bet ar viņa aiziešanu vecāki bieži zaudē eksistences nozīmi. Šī sajūta ir tik plaši izplatīta, ka psihologi to pat nosaukuši - tukšās ligzdas sindroms.
Jo vairāk vecāki ir piesaistīti saviem bērniem, jo zemāka viņu spēja dzīvot neatkarīgi, jo grūtāk viņiem ir pārdzīvot pēcnācēju aiziešanu no mājām.
Ja tēvu un māti pēdējos gados saistīja tikai bērna aprūpe: viņa studijas, vijoles spēle, vieglatlētikas treniņi, pēc bērna pārejas uz pieaugušo vecumu, viņi saprot, ka ir zaudējuši savienojošo pavedienu.
Bieži vien šādi vecāki sāk stingri kontrolēt bērnus. Zēns jau ir pieaudzis un dodas uz tikšanos ar jauno draudzeni? Tūlīt pastāsti mums par to. No kādas ģimenes viņa ir? Ko viņa dara? Parādi man foto...
Šāda visuresoša kontrole tikai atsvešinās bērnu no vecākiem. Viņš redzēs, ka vecāki norūpējušies par katru sīkumu, un vienkārši vairs neatklās jums savas dzīves detaļas, lai mīļā mamma un tētis neuztraucas un nelieto nomierinošus līdzekļus.
Attiecības starp vecākiem un bērniem
Ja jūs esat mīlošs vecāks un jūsu bērns gatavojas atstāt vecāku ligzdu, tas rada trauksmes sajūtu, aizvainojumu un bailes. Tāpēc jums steidzami jārīkojas
1. Paplašiniet savas intereses
Bērnam ir jāpiešķir brīvība, tāpēc jums jāpārvērš uzmanība sev. Jūs varat vai nu iegūt jaunus paziņas, vai atklāt jaunu hobiju, vai apmeklēt mācību kursus.
2. Iet uz sporta zāli
Universāls rīks, kas palīdzēs novērst grūtsirdību un atdot atpakaļ bijušo možumu. Jūs varat vienkārši doties nelielā pastaigā vai pat pārgājienos.
3. Mainīt darbu vai nodarbošanos
Ja pēdējos gados darba grafiks bija pielāgots bērna vajadzībām, tagad tas nav vajadzīgs. Dariet to, kas jūs interesē, jo tagad jūs varat atļauties vairāk brīvības.
4. Vadīt aktīvu sociālo dzīvi
Nevajadzētu noslēgties. Iegūstiet jaunus paziņas, atjaunojiet vecos kontaktus. Jūs nevarat ieslēgties mājās. Jo vairāk prieka brīžu būs katrā dienā, jo vieglāk būs pārciest nošķirtību no bērniem.
5. Vairāk laika veltiet savai otrajai pusītei
Laulātos kaut kas saista arī bez bērniem. Varbūt viņi jau aizmirsuši, kas tas bija. Bet šīs kopējās intereses ir jāatjauno. Pievērsiet uzmanību viens otram. Lai kopā pavadītais laiks būtu patīkams abiem.
Ir svarīgi pieņemt realitāti un saprast, ka bērni ir izauguši. Tie tika apmācīti tieši tam, lai viņi veidotu savu pieaugušo dzīvi. Viņiem var palīdzēt, viņiem var ieteikt, bet nav iespējams veidot šo pieaugušo dzīvi viņu vietā.
Tas ir tā, kā, piemēram, bērna sūtīšana uz bērnudārzu vai pirmās klasi, tikai nopietnāka. Bet bērns uzauga, viņš ir diezgan neatkarīgs cilvēks, kurš ir gatavs parādīt, kas viņš var. Nelieciet šķēršļus. Bērni izauguši. Ko man darīt? Izbaudiet savu dzīvi.
Kā tavi vecāki pārdzīvoja šķiršanos ar tevi? Padalies komentāros!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts