Bērni, kuriem visvairāk vajadzīga mīlestība, uzvedās sliktāk

Advertisement
Advertisement

Vai jums tā ir bijis: bērni prasa jūsu uzmanību, bet tajā pašā laikā uzvedās pretīgi? Un jūs klusībā domājat: “Kāpēc atkal? Atkal šīs nebeidzamās histērijas, īdēšana, kaprīzes…”


“Bērni, kuriem visvairāk vajadzīga mīlestība, uzvedās sliktāk par citiem.” Labāk pat nepateiksi.

Raksta turpinājums
Bērni – tie ir tikai bērni

Mums ir grūti visu laiku atcerēties to, ka bērni.. ir tikai bērni. Viņiem nepieciešams mūsu laiks un uzmanība, pat ja nezin, kā to paprasīt.

Viņiem ir tikai daži gadiņi, bet mēs gaidām, ka viņi uzvedīsies kā pieaugušie, kā mēs.

Bet tas taču ir mūsu uzdevums – iemācīt viņiem pārvaldīt savas jūtas.

Mana draudzene Hilarija to ļoti precīzi aprakstīja piezīmēs par vecāku pieredzi:

“Mana meita ir maza 6 gadus veca meitene, no kuras gaida, ka viņa izturēsies kā 26 gadus veca: viņa zinās, kad runāt un kad klusēt, paklausīt mātei, tēvam, skolotājam un gandrīz jebkuram pieaugušajam, ar kuru viņai rodas kontakts. Tajā pašā laikā mēs vēlamies, lai viņa pati izvēlas un pieņem patstāvīgus lēmumus.

Viņa pavada 6 stundas dienā, mierīgi sēžot savā solā un klausoties skolotājā. Mācoties un risinot uzdevumus. Viņa cenšas saprast, ar ko viņa var draudzēties un kas tas vispār ir – būt labam draugam. Viņa cenšas saprast, kā ir būt labam, būt laipnam. Viņa cenšas izprast šīs pasaules noteikumus ... un tieši tajā brīdī viņai tiek prasīts dalīties ar mīļoto Bārbiju ar jaunāko māsu.

Un dažreiz tas viss kļūst par daudz mazajam trauslajam ķermenim un dvēselei. Bērns vēlas ļauties uzkrātajam stresam ... bet kā un ar ko to ir visvieglāk darīt? Ar to, ar kuru viņš droši zina bez šaubu ēnas: blakus viņam ir uzticami un droši.
Ja tas tā ir, tad ko mēs kā vecāki varam izdarīt?
Man patīk bērnu psihologa Ketijas Malinskas padoms:

“Viena no pirmajām lietām, ko vecākiem stāstu konsultācijās un ar kuru strādāju, ir tā, ka bērna uzvedība ir viņa komunikācijas forma ar mums un, lai mainītu viņa izturēšanos, mums ir jāsaprot, kādu vēstījumu bērns mēģina nodot mums ar tās palīdzību.

Citiem vārdiem sakot, nevēlamas uzvedības pamats ir kaut kas dziļāks, tas, kas to izraisa vai pastiprina. Šie slēptie motīvi parasti ir dažas neapmierinātas bērna vajadzības. Un, kad vecāki atklāj, kādas ir šīs vajadzības, viņi vēlas dot bērnam to, kas viņam pietrūkst.

Citādi izsakoties, viņiem nepatīk bērna izturēšanās, bet vajadzības, kas izraisa šādu uzvedību viņiem ir saprotamas un rada līdzjūtību!

Bērni, kas ārēji uzvedas neglīti, visticamāk, paši jūtas nemīlēti, nevēlami, nevērtīgi, nespējīgi, bezpalīdzīgi vai ievainoti.
Šiem bērniem nav nepieciešama pastiprināta kontrole, ne īpaši sodi, bet gan izpratne, līdzjūtība un atbalsts. MĪLESTĪBA.
Bērni, kuriem vajadzīga mīlestība. Kā mēs varam viņus atbalstīt?

Kad vecāki saprot un jūt līdzi bērna jūtām, viņš uzzina, ka viņa jūtas nav bīstamas, tās ir dabiskas, tās var sajust, bet nav nepieciešams rīkoties to ietekmē.

Tiklīdz bērns atļaujas izteikt nepatiku par salauztu rotaļlietu, savas sāpes par to, ka māte bija netaisnīga, savu kaunu par to, ka viņš stundā nevarēja pareizi atbildēt vai savas bailes par to, ka viņam draudēja klasesbiedrs, viņa emocionālās brūces sāk sadzīt.

Tas notiek gandrīz kā ar maģijas palīdzību: tiklīdz bērnam vairs nav jāsargā sevi no mazāk ievainojamām jūtām ar dusmām, viņa dusmas iztvaiko un viņam kļūst viegli dzīvot tālāk.

Un otrādi, ja mēs neradīsim drošu telpu, lai bērns varētu izjust visdažādākās jūtas, viņš zaudēs savaldīšanos un izturēsies slikti, jo viņam nav citas iespējas tikt galā ar to, kas plosās viņa iekšienē. Un tad mums rodas iespaids, ka šādiem bērniem iekšpusē ir “dusmu poga”, kuru viņi ir gatavi jebkurā laikā nospiest.
Bērni, kuriem nepieciešama mīlestība

Mūsu galvenais padoms - palikt kopā ar savu bērnu, kad viņš piedzīvo sarežģītas sajūtas. Esiet viņa drošā telpa.
Ja jūs zināt, kas ar viņu šobrīd notiek, izsakiet to viņam skaļi, lai arī viņš to varētu saprast. Klausieties un mēģiniet saprast. Parādiet, ka jūs viņu saprotat ar vārdu palīdzību. Piemēram: ”Mazulīt, tu sadusmojies, jo tavs tornītis no kubiņiem sabruka.” Vai arī: ”Tu esi skumjš, jo šī meitene nevēlējās spēlēties ar tevi.”

Tādējādi bērni saņem “atļauju” jūtām: “Viss ir kārtībā, jebkurai personai dažreiz vajag paraudāt (vai dusmoties, vai skumt). Es esmu ar tevi. ” Ja jūs varat turēt bērnu aiz rokas vai apskaut, dariet to. Ar to jūs nosūtāt viņam signālu par jūsu savienības stiprumu: “Tu esi drošībā. Es esmu šeit. ”

Jums var būt ļoti grūti iesākt to darīt un nenorauties ierastajā “tūlīt ej uz savu istabu un padomā par savu uzvedību”. Bet tas ir labākais, ko mēs varam darīt saviem bērniem, kurus mēs, protams, nākotnē vēlamies redzēt kā gādīgus, atbildīgus, neatkarīgus pieaugušos, kuri prot tikt galā ar dažādām cilvēciskām jūtām.

Ja jums patika raksts par to, ka Bērni, kuriem visvairāk vajadzīga mīlestība, uzvedās sliktāk par citiem, tad padalieties ar to ar saviem radiem un draugiem!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024