Austiņu kaitīgums: mīti un realitāte

Advertisement
Advertisement

Daudzi no mums joprojām atceras, kā jaunībā mēs nešķīrāmies ar disku atskaņotājiem. Tagad par mūsu dzīves muzikālo pavadījumu ir atbildīgi viedtālruņi. Bet, lai klausītos mūziku, atrodoties ceļā, mums joprojām ir vajadzīgas austiņas.

 

Atstāsim ekspertus strīdēties par to, kurš ir labāks: dārgi Apple ekskluzīvie izstrādājumi vai laika pārbaudītas Samsung viedierīces. Šodien mēs precīzi uzzināsim, kā austiņas ietekmē mūsu veselību!

Raksta turpinājums
Redz, kā saka PVO, katram desmitajam mūsu planētas iedzīvotājam ir dzirdes problēmas. Vācu ārsti jau ilgu laiku ceļ trauksmi: pēdējos gados cilvēku skaits ar dzirdes aparātiem ir trīskāršojies! Plašsaziņas līdzekļi, īsti neizprotot šo jautājumu, sāka saasināt paniku. Tā šodien parādījās visizplatītākie mīti par austiņu bīstamību.
Mīts №1: Klausies mūziku austiņās – kļūsi kurls

Zinātnieki ir atklājuši, ka dzirdes zuduma risks rodas, ja regulārs skaņas spiediens pārsniedz 100 dB. Salīdzinājumam - simfoniskais orķestris maksimālā skaņā izdala 100 dB. Austiņās to nevar sasniegt. Un, lai beidzot aizsargātu cilvēkus, ražotāji savā tehnikā integrē “aizsardzību pret muļķi”. Tā lietotājs necietīs, pat ja viņš “uzgriezīs” maksimālo skaļumu!
Мīts №2: Uzliekamās un iekškanāla austiņas – ļaunākais ausu ienaidnieks

Pateicoties savam dizainam, šāda veida austiņas palielina skaņas spiediena līmeni, tas ir fakts. Bet pašas par sevi, bez aktīvas personas līdzdalības, tās ausīm nekaitēs. Tajās vienkārši jāklausās mūzika klusāk nekā parastās austiņās. Un tad problēmas ar dzirdi neradīsies.
Мīts №3: Regulāra un ilgstoša austiņu izmantošana – spriedums tavai dzirdei

Nepavisam. Šajā gadījumā visi dīdžeji, dispečeri un skaņu režisori jau sen būtu kļuvuši kurli. Bet šie cilvēki katru dienu pavada 6-8 stundas ar uzliktām austiņām! Zinātnieki apstiprina: tas viss ir atkarīgs no lietotāja apziņas. Ja jūs pastāvīgi nepaaugstināsiet skaļumu austiņās, mēģinot pārspēt pūļa troksni, tad viss būs kārtībā. Izmantojiet tehniku ar efektīvu trokšņu slāpēšanas tehnoloģiju, piemēram, Samsung EO-IG950.
Мīts №4: Izmantojot ieliekamo austiņu, tu atver ceļu ausu slimību izraisītājiem

Protams, austiņas un austiņu spilventiņi periodiski jāattīra no netīrumiem. Bet pats viedierīces materiāls nevar kalpot par kaitīgu baktēriju audzēšanas vietu. Vārti slimībai ķermenī galvenokārt ir ausu mikrotraumas. Tas ir papildu iemesls pievērst uzmanību ausu higiēnai! Jā un austiņas labāk izvēlēties ērtas. Tās pašas Samsung Galaxy Buds un Buds Plus, īpaši atzīmē par ausīm ērtu dizainu.
Kā redzat, populārie mīti izrādījās tikai šausmu stāsti. Ievērojiet vienkāršos austiņu lietošanas noteikumus un tās būs pilnīgi drošas. Protams, jums vajadzētu izvēlēties arī viedierīci, kas ir vislabāk piemērota tieši jūsu vajadzībām. Tā, piemēram, EO-OG900 “ausis” ir vislabākās mūzikas mīļotājiem. bet Samsung EO-BG950 U Flex ir aprīkots ar ērtu kakla saiti: laba izvēle biznesmenim. Izvēlieties saprātīgi, rūpējieties par savu veselību, neklausieties mūziku ar maksimālu skaļumu - un viss būs kārtībā!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024