Attieksme pret naudu: 5 naudas līmeņi mūsu sabiedrībā

Advertisement
Advertisement

Nauda ir svarīga tēma.

 

Tajā pašā laikā, tā ir lieta, par kuru cilvēki īpaši negrib runāt. Cilvēki iet uz skolu, uz darbu, uz baznīcu, bet par naudu runā reti. Mājas apstākļos, vairums no mums, nesaņems mācību par to, kā var vairāk nopelnīt nekā iepriekšējā paaudze.


Tāpēc mums nākas meklēt atbildes pašiem, ja, protams, mums pietiek tam drosmes. Daudzi no mums ar prieku saņem algu un ne par ko nedomā, ja par šo naudu var uzturēt ģimeni. Neskatoties uz to, ir miljoniem cilvēki, kas vēlas labāk izprast naudu.


Bieži vien cilvēks savas dzīves laikā var atrasties visos piecos līmeņos. Paskatīsimies, kādi ir šie līmeņi.

 

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Parāds

Nav brīnums, ka daudzi cilvēki ir parādos. Aptuveni puse cilvēku, kurus jūs redzat tirdzniecības centros, kinoteātros, muzejos, atrodas parādu jūgā. Tas nozīmē, ka viņiem ir sveša nauda. Vienkārši padomājiet par to. Viņi faktiski ir ielīduši svešā maciņā.

Vairums cilvēku, nesaprot, kas ir parāds. Piemēram, kad viņi paraksta dokumentu par kārtējo bankas kredītu, vai kad kārtējo reizi pasūta sev kredītkarti. Vēlāk kredītjautājumi sāk viņiem “kost”.
Un jautājums nav par to, vai parāds ir slikti. Slikti ir tas, ka lielākais cilvēku vairums mūsdienu pasaulē nemāk un nezina, kā pareizi rīkoties ar parādiem. Kad cilvēks dzīvo uz parādiem, viņš krīt panikā, daži pat zaudē pārliecību un sāk izjust sevi kā upuri. Viņi apzinās sevi “dzīves mēslainē”, un viņiem nav vēlmes riskēt. Viņi noslēdzas sevī, un nemeklē jaunas iespējas.
Viņi zina, ka viņiem bija jābūt uzcītīgākiem finanšu jautājumos, un dažreiz viņiem liekas, ka ir par vēlu kaut ko mainīt;
Tomēr, ir iespēja mainīt savā dzīvē visu. Ir jātic iespējai nopelnīt naudu. Ja jūs nevarat nopelnīt vairāk, tātad jums ir jāpazemina savs dzīves līmenis, lai norēķinātos ar parādiem. Jums ir jāstrādā uz parādu nomaksu līdz brīdim, kamēr tos izmaksāsiet.
2. Ekonomija

Vairums cilvēku pieraduši dzīvot ekonomijas režīmā. Faktiski katrs no mums sastopas ar vārdu, dažreiz pat fizisku, vardarbību, ja viņš nepareizi izmanto kādus resursus, lai tas būtu ēdiens vai sadzīves vajadzības.

Ir cilvēki, kas izēd vienmēr savu šķīvi tukšu. Viņi it kā domātu, ka tā var būt viņu pēdējā ēdienreize, vai arī domā, ka var vairs nesaņemt barību. Jebkurā gadījumā, cilvēkus, kas dzīvo ekonomijas režīmā, māca “pieskatīt sevi”. Viņi tic tam, ka vienmēr ir kāds, kas uz viņiem skatās, tāpēc vajag “aizstāvēt savus īpašumus”.
Šāda ierobežota doma noved cilvēku līdz trūkumam. Ja mēs uzskatām, ka nevaram saņemt kaut ko vairumā, mēs sākam slēpt savus resursus. Mēs sākam uzskatīt visas materiālās vērtības un lietas par “savām”.

Te pienāk moments, kad cilvēks kļūst lepns un izaicinošs, tikko ir sajutis veiksmi. Šī iemesla dēļ cilvēks aizmirst, no kurienes viņš ir nācis. Bet mantu dalīšana un “tavām” un “manām”- tas ir graujošākais Visuma spēks, kas noved pie nabadzības, skaudības, skopuma un daudzām citām sliktām lietām.
Lai to uzvarētu, mums ir jāiemācās brīvi dot un dāvināt savas idejas, savu laiku, savu naudu un savus resursus. Kad mēs esam augstsirdīgi, mēs saņemam vairāk, jo esam daudz devuši.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

1 2 18:54 22.04Santaa
Ko tad pardod alkaholu lidmasinas,vai tad tas ir vajadzigs??Ir un bys vnmer kkadi individi kas radis problemas.Naw alkahols naw problemu
0 0 21:56 21.04Liliy
šis ir sūds.Hihihihihihi
0 0 21:37 18.04цум
цмици
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © torno.lv 2012 - 2019