Attieksme pret naudu: 5 naudas līmeņi mūsu sabiedrībā

Advertisement
Advertisement

Nauda ir svarīga tēma.

 

Tajā pašā laikā, tā ir lieta, par kuru cilvēki īpaši negrib runāt. Cilvēki iet uz skolu, uz darbu, uz baznīcu, bet par naudu runā reti. Mājas apstākļos, vairums no mums, nesaņems mācību par to, kā var vairāk nopelnīt nekā iepriekšējā paaudze.


Tāpēc mums nākas meklēt atbildes pašiem, ja, protams, mums pietiek tam drosmes. Daudzi no mums ar prieku saņem algu un ne par ko nedomā, ja par šo naudu var uzturēt ģimeni. Neskatoties uz to, ir miljoniem cilvēki, kas vēlas labāk izprast naudu.


Bieži vien cilvēks savas dzīves laikā var atrasties visos piecos līmeņos. Paskatīsimies, kādi ir šie līmeņi.

 

Raksta turpinājums
1. Parāds

Nav brīnums, ka daudzi cilvēki ir parādos. Aptuveni puse cilvēku, kurus jūs redzat tirdzniecības centros, kinoteātros, muzejos, atrodas parādu jūgā. Tas nozīmē, ka viņiem ir sveša nauda. Vienkārši padomājiet par to. Viņi faktiski ir ielīduši svešā maciņā.

Vairums cilvēku, nesaprot, kas ir parāds. Piemēram, kad viņi paraksta dokumentu par kārtējo bankas kredītu, vai kad kārtējo reizi pasūta sev kredītkarti. Vēlāk kredītjautājumi sāk viņiem “kost”.
Un jautājums nav par to, vai parāds ir slikti. Slikti ir tas, ka lielākais cilvēku vairums mūsdienu pasaulē nemāk un nezina, kā pareizi rīkoties ar parādiem. Kad cilvēks dzīvo uz parādiem, viņš krīt panikā, daži pat zaudē pārliecību un sāk izjust sevi kā upuri. Viņi apzinās sevi “dzīves mēslainē”, un viņiem nav vēlmes riskēt. Viņi noslēdzas sevī, un nemeklē jaunas iespējas.
Viņi zina, ka viņiem bija jābūt uzcītīgākiem finanšu jautājumos, un dažreiz viņiem liekas, ka ir par vēlu kaut ko mainīt;
Tomēr, ir iespēja mainīt savā dzīvē visu. Ir jātic iespējai nopelnīt naudu. Ja jūs nevarat nopelnīt vairāk, tātad jums ir jāpazemina savs dzīves līmenis, lai norēķinātos ar parādiem. Jums ir jāstrādā uz parādu nomaksu līdz brīdim, kamēr tos izmaksāsiet.
2. Ekonomija

Vairums cilvēku pieraduši dzīvot ekonomijas režīmā. Faktiski katrs no mums sastopas ar vārdu, dažreiz pat fizisku, vardarbību, ja viņš nepareizi izmanto kādus resursus, lai tas būtu ēdiens vai sadzīves vajadzības.

Ir cilvēki, kas izēd vienmēr savu šķīvi tukšu. Viņi it kā domātu, ka tā var būt viņu pēdējā ēdienreize, vai arī domā, ka var vairs nesaņemt barību. Jebkurā gadījumā, cilvēkus, kas dzīvo ekonomijas režīmā, māca “pieskatīt sevi”. Viņi tic tam, ka vienmēr ir kāds, kas uz viņiem skatās, tāpēc vajag “aizstāvēt savus īpašumus”.
Šāda ierobežota doma noved cilvēku līdz trūkumam. Ja mēs uzskatām, ka nevaram saņemt kaut ko vairumā, mēs sākam slēpt savus resursus. Mēs sākam uzskatīt visas materiālās vērtības un lietas par “savām”.

Te pienāk moments, kad cilvēks kļūst lepns un izaicinošs, tikko ir sajutis veiksmi. Šī iemesla dēļ cilvēks aizmirst, no kurienes viņš ir nācis. Bet mantu dalīšana un “tavām” un “manām”- tas ir graujošākais Visuma spēks, kas noved pie nabadzības, skaudības, skopuma un daudzām citām sliktām lietām.
Lai to uzvarētu, mums ir jāiemācās brīvi dot un dāvināt savas idejas, savu laiku, savu naudu un savus resursus. Kad mēs esam augstsirdīgi, mēs saņemam vairāk, jo esam daudz devuši.
3. Pietiekami

Pietiekami liels cilvēku skaits jūtas komforti savā tekošajā dzīvē. Viņiem ir pietiekami līdzekļu sev un savai ģimenei, bet viņi nav spējīgi krāt naudu nākotnei vai kādas lielākas idejas realizācijai. Daudzi no viņiem ir atklāti uzņēmējdarbības idejām, bet maz kurš no viņiem riskēs un reāli rīkosies.

Cilvēkiem, kuriem ir “pietiekami”, patiesībā, var būt daudz vairāk līdzekļu. Bet viņi stāv uz vietas, un tas ir vislielākais cilvēces slazds. Tas noved pie konkrētiem ideāliem un nevēlēšanās iet tālāk.
Vēl jo vairāk, cilvēki no šīs kategorijas uztraucas par naudu visvairāk. Viņi noliedz vairums greznumlietu, padarot savu dzīvi par pelēku. Biznesa īpašnieki cīnās par savu naudu. Izmisīgi cenšoties palielināt preču noietu, šie uzņēmēji ar savu uzvedību parāda, ka darīs visu par naudu, pat ja tas viņiem radīs sāpes.

Gala rezultātā, viņi nodarbojas ar biznesu, kas viņiem nav tīkams, un to dara ar cilvēkiem, kurus nemīl. Tādi cilvēki saņem ienākumus, dažreiz ļoti labus, bet viņi vienalga nav laimīgi.

Lai pārdzīvotu šo līmeni, jums ir jāmeklē citi ienākuma avoti. Ja pāris simtus vai tūkstoti jūs varat atlikt katru mēnesi, tad meklējiet iespēju palielināt savu ienākumu. Esiet gatavi ziedot laiku ģimenei un atsakieties no jēdziena “darbs- dzīve”.
Dariet visu, kas nepieciešams, lai saņemtu vairāk, nekā “pietiekami”. Jūs noteikti sajūtisieties daudz laimīgāks.
4. Pārticība

Vai jūs gribētu, lai jums būtu lieka nauda? Tomēr, tā var domāt līdz brīdim, kamēr nesatiecies ar cilvēkiem, kuri patiesi neieredz naudu. Daži no šiem cilvēkiem izmet savu naudu nevajadzīgiem tēriņiem, jo viņu smadzenes nav ieprogrammētas, ka naudu var un vajag atlikt.

Ja mēneša beigās viņiem parādās papildus līdzekļi, viņi noteikti atradīs paņēmienu, tā tos iztērēt, ja arī šie tēriņi neatbilst viņu reālām vajadzībām un vēlmēm.
Daudzi cilvēki jebkurā momentā pareizi rīkojoties, var atlikt un krāt naudu. Kā likums, ietaupījumi nepārsniedz viņu vajadzības 6-12 mēnešu laikā atkarībā no dzīves veida.

Faktiski, šī “liekā” nauda sastāda ārkārtas fondu. Vairums cilvēku ir iemācīti baidīties no krīzes. Viņus māca ekonomēt “melnai dienai”, kad iestāsies haoss un pagrimums.
Šādi negatīvi domājot, mēs bieži uzskatām, ka mūsu dzīvē pēkšņi var parādīties ļaunums, kas var iznīcināt visus ietaupījumus. Sāciet krāt naudu gaišām dienām, ja vēlaties no dzīves kaut ko labāku.

Virziens uz nākamo posmu – tas nav vienkārši krāt naudu zem spilvena vai arī, labākajā gadījumā, bankā, bet gan likt jūsu ietaupījumiem strādāt jūsu labā.
5. Bagātība

Šajā līmenī atrodas tie, visiem zināmie cilvēces 5%. Tie ir cilvēki, kas pareizi izmanto jēdzienu “parāds”. Viņi reti domā par deficītu, un viņiem vienmēr ir lieka nauda. Un viņiem, kā likums, ir viss, ko viņi vēlas.

Ja viņiem kaut kā nav, viņi zina, kā to iegūt, un iegūst saprātīgā laika posmā. Bagāti cilvēki zina, kā pelnīt tirgū. Viņi var radīt naudas plūsmu, jo viņu labā strādā lielas sistēmas.
Automatizācijas un pilnvaru deleģēšanas procesā viņi paaugstina ražību minimālā laika posmā. Kad runa iet par naudu, bagāti cilvēki ir ļoti centīgi. Viņiem ir struktūras, kas strādā viņu labā.

Viņi pēta savus rēķinus, glabā kvītis, fiksē tēriņus, analizē cenas un finansiālos lēmumus. Viņi māk virzīt savu enerģij , lai pelnītu, tērētu, ekonomētu, investētu un atdotu savu naudu saprātīgā veidā.
Ja jums ir iespēja uzzināt, ko nozīmē tieši šāda bagātība, jūs esat pelnījis milzīgu cieņu. Dabiski, cilvēki tieksies pie Jums , jo jūs domājat augstā līmenī. Kļūt bagātam – tas notiks, ja cilvēks to vēlas, un ir gatavs strādāt.
Nosakiet, kādā līmenī jūs atrodaties pašreiz. Mēģiniet noskaidrot, kas ir nepieciešams, lai paceltos uz augstāku līmeni, ja jums tas ir nepieciešams. Vienmēr ir iespēja nopelnīt vairāk, un ekonomēt vairāk, bet jums ir skaidri jāsaprot, kur atrodaties pašreiz. Ja jūs esat godīgs pret sevi un tiecaties pēc pārmaiņām, tad nauda, noteikti, pie jums atnāks.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024