Atlaidiet kostīmu mākslinieku! 13 nepiedodamas kļūmes populārās filmās

Advertisement
Advertisement

Kinomāni – acīgi un viszinoši cilvēki. Viņi spēj ātri vien atklāt scenāristu, režisoru un pat operatoru kļūdas. Tomēr visgrūtāk atklāt kostīmu mākslinieku kļūdas. Žēl, kad lielbudžeta filmā rekvizīts neatbilst ērai. Viena lieta, kad kļūdās par 20 – 30 gadiem, bet cita – kad kļūdās par 200 – 300.


Grūti iedomāties, kā aktieri var ietērpt nepareizajā kostīmā, ja uzņemšanas procesu kontrolē milzīga profesionāļu komanda. Tad nu paskatīsimies kopā, kur rekvizitori tomēr nošāvuši greizi.

 
Raksta turpinājums
1. “Drošsirdis”

Lai cik dīvaini tas neskanēs, bet Skotijas nacionālais varonis Viljams Volless nekad nevalkāja kiltus. Pēc vēsturnieku viedokļa, šis apģērba gabals parādījās tikai XVI gadsimtā, bet filmas darbība notiek 1298. gadā.
2. “Atsvabinātais Džango”

Visas filmas garumā Džeimija Foksa personāžs, efektīvi zibsnījot ar tumšām brillēm, ārdās un pārkāpj likumu. Filmas darbība notiek 1858. Gadā, bet pirmās saulesbrilles parādījās Amerikā tikai 1929. gadā.
3. “Lepnums un aizspriedumi”

Džeinas Ostinas romāna 2005.gada ekranizācijā mēs atklājām uzreiz vairākas kļūmes. Darbība notiek 1797. gadā. Šajā epizodē meitene apbrīno vestālieti plīvurā, vienu no mistera Darsi statujām. Lieta tāda, ka Rafaels Monti sāks viņu veidot tikai 1846. gadā, tas ir, 50 gadus vēlāk par notikumiem, kas attēloti filmā.
Bet šeit Kiras Naitlijas varone dižojas velingtona gumijas zābakos, kuri parādījās 50 gadus pēc romāna iznākšanas.
4. “10 baušļi”

Filmā ievērotas daudzas vēsturiskas nesakritības, bet visredzamākā ir Nefertari, Ramzesa II sievas, gaišzilais tērps. Šī krāsa neeksistēja dabā un tajā laikā to nevarēja radīt mākslīgi. Kas attiecās uz krūšturiem – tajā laikā tie vēl nebija izgudroti.
5. “Netīrās dejas”

Filmas garumā Beibe dižojas atklātos, īsos šortos, kuri bija populāri 80-tajos. Atgādināsim, ka notikumi filmā risinās 60-tajos.
6. “Aviators”

Ārā 1920. gads, bet Brenta Snaipera varonis pastaigājas lepnās brillēs ar plāniem stikliem bez ietvariem, kaut gan šis aksesuārs parādījās tikai 50-tajos gados.
Hovarda Hjūza aviokompānijas nosaukums – TWA – sākotnēji tika atšifrēts kā Transcontinental & Western Air un tikai no 1950. gada tika saukta par Trans World Airlines. Tajā laikā, kad Hjūzs atveseļojas, tai vēl aizvien bija vecais nosaukums. Paskaties uz lidmašīnu tagad: uz tā norādīts jaunais atšifrējums.
7. “Favorīts”

Tobija Makgvaira varonis uz ekrāna bieži parādās pilnā 30.-to gadu žokeja ekipējumā. Tomēr ādas zoda siksnas par formas sastāvdaļu kļuva tikai 1956. gadā, bet brilles ar plastikāta stikliem parādījās tikai pēc Otrā Pasaules kara.
8. “Laupīšana amerikāņu stilā”

Redzat pulksteni Lui Si Kejam uz rokas? Tas ir Rolex GMT-Master II 116718, kas radīts 2010. gadā. Bet ne pats aktieris, ne kostīmu mākslinieki neņēma vērā to faktu, ka notikumi filmā norisinās 70. – jos gados.
9. “Izglābt ierindnieku Raienu”

Kulta filmā par Amerikas desantnieku varonīgo izsēšanos Normandijā 1944. gadā daži zaldāti apauti melnos zābakos, kuri ASV armijā parādījās tikai 1949. gadā. Pirms tam armijas apavus gatavoja no krāsotas, brūnas ādas.
10. “Amadejs”

Моcarts, kurš aiztaisa apģērbu ar rāvējslēdzēju – ļoti dīvains skats, ņemot vērā to, ka tas tika izgudrots 120 gadus pēc Austrijas komponista nāves.
11. “Pērlhārbora”

Otrā pasaules kara laikā neviena kārtīga amerikāniete neizgāja no mājām bez zeķēm. Filmas rekvizitori uzskatīja, ka slaidās kājiņas varonēm izskatīsies daudz labāk bez liekiem apģērba gabaliem.
12. “300 spartiešu”

Neviens spartietis neietu cīņās neērtā, garā apmetnī, kas ierobežo kustības. Turklāt, katrs kareivis valkāja bruņas, kas pilnībā aizsargāja ķermeņa augšdaļu. Bet, ja rekvizitori būtu rīkojušies saskaņā ar vēsturiskiem kanoniem, mēs neieraudzītu valdnieka Leonīda lielisko presīti.
13. “Noķer mani, ja vari”

Emijas Adamsas varone izskatās ļoti mīļa un bērnišķīgi naiva modernās breketēs 70. – tajos. Tomēr filmas darbība notiek 10 gadus agrāk. 60.- ajos bija populāras breketes “E-loks”cieta rāmīša formā. Zobus pie tās piestiprināja tādā veidā, lai izplestos pa loku.
Kāpēc gan rodās kino kļūdas? Iemesli var būt vairāki: vienkārša neuzmanība, laika trūkums meklējumiem vai vajadzīgo rekvizītu radīšanai, nevēlēšanās upurēt filmas krāšņumu. No otras puses, Vai tāpēc šīs filmas mēs mīlēsim mazāk?

Bet vai tu esi ievērojis līdzīgas neatbilstības citās filmās? Uzraksti mums komentāros.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 00:20 10.08Anna
Un galā iznāk darva ????????
0 1 00:18 10.08Anna
Man vēl joprojām ļoti garšo ķiršu, plūmju - tās dzintara lasēm līdzīgie sveķi.
Gribēju tikai zināt , ko šie sveķi satur ,un vai kāds zin kam domāts.
Nu labi, tagad zinu.
Pateicos jums.
Man vēl joprojām patīk ????
0 0 13:52 20.07Vara pār uguni
2056623020 12 1944
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024