-
- 8258 x
-
https://torno.lv/RVqBvBb
Dažreiz cilvēka āriene liecina pati par sevi. Lūkojies uz cilvēku un sajūti viņā noteiktu domāšanas veidu, tipu, raksturu un citas īpašības. To apstiprina speciālisti psiholoģijas jomā, un piedāvā mums lūk šādus datus analīzes veikšanai.
Raksta turpinājums
Var iedalīt piecus ķermeņa uzbūves tipus, kas tā vai citādi ir viens otru papildina, tomēr, dominējošās pazīmes nosaka arī cilvēka raksturu.
1. Bēdzējs
Šī cilvēka ķermenis rada iespaidu, ka tas nav līdz galam noformējies, kā pusaudzim. Skatoties uz viņu, liekas, ka ķermeņa daļas ir vienkārši saliktas kopā, kā puzle, bet nepiestāv viena otrai.
Bēdzējs dzīves gaitā cenšas aizņemt pēc iespējas mazāk telpas, neziņot par sevi, tāpēc, bēdzējam, visbiežāk, ir klusa balss, viņš neizvēlas spilgtas mantas vai lietošanai paredzētus priekšmetus. Sēžoties krēsla, viņš maksimāli sagrupējas, bieži vien, pavelkot kājas zem sevis.
Bēdzējs bieži vien ir attālināts no materiālā, viņš cenšas vienmēr attīstīt sevi. Un, lai gan, viņš ir intelektuāli attīstīts, viņš vienmēr cieš no nepilnvērtības kompleksa. Sabiedrībā cenšas iejukt pūlī, tiecas uz vientulību.
Bēdzējs bieži vien jūtas atstumts. Viņš smagi cieš, kad viņu atstāj, uztver to kā personīgu aizvainojumu un nodevību. Bēdzējs zemapziņā pats sev liedz tiesības pilnvērtīgi eksistēt citu cilvēku vidū, jūtoties nenovērtēts un aizvainots, sakarā ar ko ne reti vien izjūt vairāk naida pret sevi, nekā pret to, kurš viņu aizvainoja.
2. Atkarīgais
Šo personības tipu, pārsvarā nodod stāja - viņi ir it kā saliekušies zem atkarību un personīgās drāmas sloga. Cilvēkam, kas pieder šim tipam, bieži vien ir klusa balss, kurā ne reti ir dzirdamas sūdzību notis.
Viņi mīl nestandarta mašīnas un oriģinālas lietas. Sēžot – noteikti meklē atbalsta punktu – roku balstu vai sēdekļa muguriņu, ļoti mīl taktīlos kontaktus, pāru dejas un sarunas par savām problēmām.
“Atkarīgajiem” ir tieksme visu pārspīlēt, īpaši, savas problēmas. Viņi ir spējīgi “uzpūst” traģēdiju no jebkura nieka, ar ko cenšas izraisīt apkārtējo līdzjūtību un žēlumu. Viņi vienmēr ir upura lomā.
Nereti, šie cilvēki bērnībā pārdzīvoja smagu šķiršanos, viņus pameta kāds ļoti tuvs cilvēks ( bieži vien, kāds no vecākiem). Tāpēc, šī trauma ir palikusi uz mūžu, viņi to pārdzīvo atkal un atkal, jo nemāk un nevēlas to aizmirst.
Atkarīgie bieži vien, atkārto, ka mīl vientulību, un labāk būt vienam, nekā ciest. Patiesībā, visbriesmīgākais viņu murgs- palikt vienam. Viņi slimīgi uztver neuzmanību pret sevi, pastāvīgi cenšas būt notikumu centrā.
3. Mazohists
Visi “mazohista” ieradumi nāk no bērnības, kad viņu kāds pazemoja. Visdrīzāk, tas radīja problēmas- lieko svaru agrā bērnībā un citas.
Mazohists runā ar emocijām. Apsēšanās vietu izvēlas neērtu un cieš no tā visu laiku, kamēr sēž. Sēž, izpletis kājas. Uzskata sevi par necienīgu, cenšoties iztapt vai parādīt savu svarīgumu.
Mazohists cenšas visiem pierādīt, ka viņš ir uzticams, ka viņš ir svarīgs un ir palīgs. Tāpēc, uzņemas pārāk daudz, bet, pēc tam, nav spējīgs nest šo nastu. Viņš baidās palikt viens, tāpēc “lien no ādas” lai pierādītu partnerim, ka viņš ir vajadzīgs. Visbiežāk, tās ir sievietes. Tādā situācijā, viņām ir ļoti attīstīts “mātes komplekss”. Viņa it visur un visiem seko, palīdz, dod padomus. Visu to mazohists dara ar vienu mērķi – sajūtas būt vajadzīgam un derīgam nedod iespēju justies pazemotam.
4. Кontrolētājs
Kā saprotams no nosaukuma, kontrolētāja ķermenis izstaro spēku, veselību. Šis cilvēks pats izveidoja savu ķermeni un ar to lepojas. Vīriešiem spēku izstaro pleci, sievietei- gurni (attiecīgs akcents uz šo ķermeņa daļu). Cilvēki ar šādu ķermeņa uzbūvi bērnībā pārdzīvoja nodevību.
Skaļa balss, bet maiga, mīl “spēcīgas” lietas. Mašīna noteikti iemiesos spēku un ātrumu, Sadzīves lietām jābūt funkcionālām, varenām un maksimāli “piebāztām” ar dažādām iespējām. Kad kontrolējošais sēž, tad bieži vien atgāžas, sakrustojot rokas uz krūtīm, kad runā- mazliet pavirza korpusu uz priekšu.
Dzīvē vadās no frāzēm “viss vai nekas”, “tagad vai nekad”, “ar mani vai pret mani”. Uzskata sevi par uzticīgu, vienmēr turošu vārdu un apzinīgu. Viegli iet uz kontaktu, lai gan, patiesībā, viņā slēpjas bailes būt nodotam. Tāpēc, bieži vien, sit pirmais, lai izvairītos saņemt tādu pašu sitienu no kāda cita.
Skeptiķis, nav tendēts ticēt cilvēkiem. Labs izpildītājs, jo vēlas patikt citiem. Domā maz, dara ātri. Neciešams un nepacietīgs.
5. Izturīgais
Izturīgā (rigīdā) ķermenis ir vienmērīgs, taisns, “ideāls”. Cilvēks ar ķermeņa rigīdo uzbūvi sēž taisni, runā vienmērīgi, bet bieži vien liekas mehānisks. Viņam ir nevainojama ritma izjūta, tāpēc mīl dejot.
Bērnībā izturīgais personības tips , visdrīzāk, ir pārdzīvojis traumu, saistītu ar netaisnīgu apsūdzību/ apvainojumu. Tāpēc, galvenā šāda tipa cilvēku īpašība ir hipertaisnības izjūta. Viņam liekas, ka prasīgums pret sevi un apkārtējiem, stingru principu un robežu ievērošana noteikti ved pie taisnīgas attieksmes pret visiem.
Izturīgais ir ārkārtīgi prasīgs pret sevi un apkārtējiem. Viņš cenšas dzīvot līdzsvarā, ar ko lepojas, bet viņam tas ne vienmēr izdodas, un daudzi no viņa apkārtējiem uzskata viņu par vēsu un aprēķina cilvēku. Izturīgais tic, ka viņš ir labs draugs un viņam ir plašs komunikācijas loks, tajā pašā laikā, apkārtējie bīstas no viņa hiperatbildības un hipertaisnības izjūtām par visu, kas notiek visapkārt. Pēc rakstura- skaudīgs, ir tieksme salīdzināt sevi un citus, cenšoties būt ideālam. Uztraucas, ja nesaņem taisnīgu atalgojumu- tādu, kuru uzskata, ka ir pelnījis.
Tā izskatās kopējā aina. Vajag atzīmēt, ka uz cilvēkiem ir attiecināmi vairāki tipi, tāpēc var būt atbilstoši vairāki apraksti. Jebkurā gadījumā- tie ir tikai psihologu novērojumi, bet nevis galējs spriedums. Tāpēc, mēs varam izmantot šo informāciju, lai izmainītu sevi vai saprastu citus.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts
Pierakstīties iknedēļas jaunumiem
|