Atjauno zarnu trakta mikrofloru: 3 fermentēti produkti, kuri atbrīvos no simts slimībām.

Advertisement
Advertisement

Cik gan grūti tagad satikt cilvēkus, kurus neuztrauktu kuņģa – zarnu trakta problēmas. Gastrīts, aizkuņģa dziedzera iekaisums, kandidoze, kolīti… Tādēļ daudzi izmanto probiotiku lietošanu. Taču kāpēc tērēt naudu un vēl vairāk pasliktināt problēmu, jo probiotikas kapsulās paliek gremošanas sistēmas augšējā daļā un bieži vien pat nenonāk līdz zarnu traktam. Tajā pašā laikā ir visiem pieejami fermentētie produkti.

Raksta turpinājums
Mēs pastāstīsim, kāpēc ir tik svarīgi iekļaut uzturā produktus, kuri ir bagāti ar fermentiem. Kā arī par to, kā pagatavot 3 no tiem – vispieejamākos un efektīvākos.

Fermentēti produkti

Fermentēta pārtika – tie ir pārtikas produkti, kuri pagatavoti skābēšanas procesā. Tāda pārtika ļaus uzlabot gremošanas procesus un sabalansēt kuņģa sulas izdalīšanos. Ciete, cukurs no dārzeņiem un augļiem dažāda veida baktērijas pārvērš pienskābē, kura ir ļoti noderīga kuņģa – zarnu traktam.

Tādiem dārzeņiem un augļiem piemīt unikālas spējas uzlabot gremošanu un noņemt diskomfortu, kas saistīts ar paaugstinātu vai nepietiekošu kuņģa sulas izdalīšanos.
Kad sālsskābes izstrāde kuņģī ir neliela, fermentēti produkti palīdz paaugstināt kuņģa sulas skābumu. Un otrādi, kad sālskābe tiek ražota pārāk daudz, fermentētie produkti palīdz aizsargāt kuņģa un zarnu sieniņu gļotādu no tās iedarbības.

Šīs dabiskās probiotikas palielina B grupas vitamīnu, omega – 3 taukskābju, gremošanas fermentu, laktāzes un pienskābes ražošanu, kuri palīdz cīnīties ar infekcijām.
Tie satur arī kalcija asimilēšanai nepieciešamo vitamīnu K1, kuru organisms pats nesintezē. Bez fermentizētiem produktiem neiespējami izārstēt astmu, alerģiju, ādas slimības un pat onkoloģiju. Tie palīdz organismam neitralizēt vēža šūnas. Lūk, 3 visveselīgākie un pieejamākie fermentizētie produkti.
1. Skābēti kāposti

Skābētiem kāpostiem nav vajadzības pēc baktēriju piedevas fermentizēšanai, jo tās jau dzīvo uz to virsmas. Neaizmirsti pievienot dabisko sāli (nekādā gadījumā ar jodu) pirms skābēšanas: sāls nomāks pūšanas baktēriju vairošanos līdz tam brīdim, kad laktobaktērijas saražos pietiekami daudz skābes, lai tās padarītu nekaitīgas.

Skābi kāposti satur ļoti daudz C vitamīnu, kas nostiprina imūnsistēmu un kavē šūnu un audu priekšlaicīgu novecošanos. Piedevām tie satur arī Avitamīnu, B grupas vitamīnus, vitamīnus K un U. Šīs vielas pasargā no daudzu kuņģa – zarnu trakta slimību rašanās, tajā skaitā kuņģa čūlas un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas. Skābi kāposti satur arī daudz joda.
2. Dārzeņu maisījums

Šī vienkāršā recepte sastāv no garšīgiem fermentētiem dārzeņiem un lieliska dzēriena. 3 litru burkā ieliec rupji sagrieztu pusi kāpostgalviņas, vidēja lieluma bieti, kas sagriezta plānās šķēlītēs, sauju ķiploka daiviņas un nedaudz diļļu sēkliņas vai svaigas dilles.

Dārzeņiem burka jāpiepilda ne vairāk par 2/3 tilpuma. Uzliec pa virsu mazu apakštasīti vai citu slogu, lai visi dārzeņi atrastos šķidrumā. Atstāj raudzēties uz 1 – 2 nedēļām istabas temperatūrā, pēc tam ieliec tos ledusskapī.

Sanāk ļoti garšīga uzkoda, kuru vari iekļaut savā ikdienas uzturā. Ļoti labi palīdz tikt galā ar straujām asinsspiediena svārstībām, kā arī uzlabo zarnu trakta mikrofloru.
3. Biešu kvass

Sagriez plānās šķēlītes, tikai nesarīvē, vidēja izmēra bieti. Ieliec bietes gabaliņus 2 litrīgā burkā, pievieno 1 – 2 ēd.k. rupjas sāls, 1 tasīti sūkalas, 5 ķiploka daiviņas, 1 tējk. diļļu sēklas un piepildi burku ar ūdeni. Atstāj fermentizēties no 2 līdz 5 dienām istabas temperatūrā, pēc tam turi burku ledusskapī. Dzer kvasu, atšķaidot to ar ūdeni.

Veselīgais dzēriens var novērst dažādas nepatikšanas sirds sistēmas darbībā. Tiek aktīvi izmantots organisma attīrīšanai un zarnu trakta stabilizēšanai. Biešu kvasu izmanto hronisku aizcietējumu ārstēšanā. Dzēriens izvada no organisma liekās un kaitīgās vielas, aktīvi attīra to no šlakvielām un toksīniem. Dzēriens ir unikāls arī kā tauku nogulsnējumu dabisks dedzinātājs.
Pēdējā laikā skābētu produktu daudzums ir strauji sarucis. Pasterizētie un rafinētie produkti izspiež no veikalu plauktiem derīgos un veselīgos produktus. Tāpēc gatavo ēdienu mājās, lai uzlabotu zarnu trakta darbību, jo, kā zināms, zarnu trakts – tās ir otras smadzenes, no kurām atkarīga praktiski visu orgānu darbība.

Izņemot labumu, ko mūsu veselībai dod fermentizētie produkti, to pagatavošana neradīs daudz rūpju un neaizņems ilgu laiku.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:55 20.04Valdis
Uzraksti LATVIEŠU valodā! Šo apģērba gabalu sauc par Žaketi!!
0 1 15:14 30.03Una
Manuprāt ši kūka ir viegli pagatavijama es iesaku šo kūku noteiktj un personām kurām garšo iesaku nogaršot arī šokolādes desu.
0 0 10:06 21.03Enija
haha
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Fotogrāfija & video | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024