-
- 38963 x
-
https://torno.lv/ScJmWMd
Onkologi sit trauksmi: Katru gadu Krievijā tiek reģistrēti apmēram 480 tūkstoši vēža slimnieku, No tiem nomirst vairāk nekā 280 tūkstoši, ap 15% no tiem ir cilvēki darbspējas vecumā. Šāda situācija tiek skaidrota ar to, kā cilvēki pārāk vēlu vēršas pēc medicīniskās palīdzības. Bet vēža diagnosticēšana sākumstadijās dod 95% atveseļošanas iespēju.
Ir vairāki simptomi, kas norāda uz onkoloģiskas slimības attīstīšanās iespējamību. Atklājot tos sev, Jums vajadzētu nekavējoties apmeklēt ārstu, lai diagnosticētu savu veselības stāvokli.
Raksta turpinājums
Agrīnie vēža simptomi
1. Vēdera uzpūšanās sievietēm
Nepārtraukta uzpūšanās vai smaguma sajūta vēdera lejasdaļā var liecināt par olnīcu vēzi. Ja pēc ēdienreizēm ātri parādās vēdera piepildīšanās sajūta, un vairākas nedēļas pēc kārtas ir jūtama diskomforta sajūta mugurai, tad Jums ir jāgriežas pie ginekologa.
2. Neregulārs menstruālais cikls sievietēm.
Pat asiņu piliens, kas ir parādījies neīstajā laikā vai pēc menopauzes iestāšanās ir iemesls tūlīt pat apmeklēt sieviešu ārstu! Šis simptoms var liecināt gan par vēzi, gan arī par citu nopietnu slimību - endometriozi.
3. Sāpes iegurnī un vēdera lejasdaļā.
Patstāvīgas sāpes iegurnī liecina par nopietnām problēmām ar olnīcām, ir nepieciešams apmeklēt ārstu nekavējoties!
4. Nepārtrauktības sāpes mugurai vīriešiem.
Lai cik dīvaini tas arī neskanētu, taisnās zarnas vai prostatas vēža simptomi vīriešiem praktiski vienmēr tiek pavadīti ar muguras sāpēm. Protams, nevajag uzreiz sākt celt paniku: ir daudz skaidrojumi un iemēsli muguras diskomforta sajūtām, bet aiziet pārbaudīties vajadzētu jebkurā gadijumā.
5. Redzamās sēklinieku izmaiņas vīriešiem.
Labāka sēklinieku vēža profilakse ir regulāra pašpārbaude. Vajag ik pa brīdim pārbaudīt šo daļu jomu par jebkādām izmaiņām krāsu, formu un oliņu atrašanās vietu sēkliniekos.
6. Sāpes iegurnī un kājstarpē vīriešiem.
Hroniskas sāpes un pietūkums šajā joslā var norādīt uz prostatas vai sēklinieku vēzi.
7. Hroniskais klepus vīriešiem un sievietēm.
Ieilgušais, nogurdinošs, nejutīgs pret tradicionālo ārstēšanu klepus - ir taisns ceļš uz pārbaudi. Tas ne obligāti nozīme saistību ar onkoloģiju, bet arī ar tuberkulozes mikobaktēriju.
8. Straujš svara zudums vīriešiem vai sievietēm.
Ja Jūs apzināti necenšaties nomest lieko svaru, bet neizskaidrojamu iemēslu pēc sāki strauji zaudēt svaru, pārbaudi vairogdziedzeri pirmkārt. Šis simptoms var liecināt par nopietnu hormonālu mazspēju. Tādā pašā veidā izpaužās dažu orgānu, it īpaši plaušu, aizkuņģa dziedzera, kuņģa, barības vada vēzis.
9. Krūšu izmaiņas vīriešiem un sievietēm.
Krūšu vēzis nav raksturīgs tikai sievietēm! Virešiem tas ir sastopams procentuāli daudz retāk, apmēram 1%, bet onkoloģi saka, kā viriešiem nekādā gadījumā nevajadzētu ignorēt jebkādas izmaiņas šajā joslā.
10. Limfātisko mezglu izmaiņas vīriešiem un sievietēm.
Limfātiskā sistēma ir gluži kā mūsu organisma spogulis. Pat visvienkāršākās iesnas vai gripa var novest līdz limfmezglu palielināšanos! Ja pietūkums nezūd mēneša laikā, tad Jums nekavējoties ir jānodod analīzes.
11. Ādas izmaiņas sievietēm un vīriešiem
Ādas vēzis - nāvi nesošs čempions starp ļaundabīgām slimībām tā iemesla dēļ, ka vairumā gadījumu cilvēki sāk meklēt medicīnisko palīdzību pārāk vēlu. Regulāri pārbaudiet visas dzimumzīmītes uz ķermeņa: vai nav mainījusies to krāsa, forma, vai tās nav palielinājušās apjomā. Mūsdienu diagnostika glābj dzīvības!
12. Izmaiņas mutes dobumā vīriešiem un sievietēm.
Jebkuras čūlas, balti plankumi mutē vai uz mēles, kas nepazūd uz ilgu laiku, var liecināt par pirmsvēža stāvokli.
13. Neizskaidrojams hroniskais nogurums
Ja tu no rīta līdz vēlām vakaram esi aizņemts darbā, bet pa naktīm sēdi sociālajos tīklos, jautājumu nav. Runa iet par nogurumu pašsajūtas pasliktināšanos bez jebkādiem redzamiem iemesliem. Stiprs hronisks nogurums ir nopietns simptoms, pēc kura diagnosticē leikēmiju.
Šī raksta mērķis - nav iebiedēt, bet brīdināt, jo mūsu ķermenis pie mazākām problēmām dod trauksmes signālus. Svarīgi ir vienkārši ne ignorēt tos un meklēt speciālistu palīdzību laicīgi.
Rūpējieties arī par savu draugu veselību: dalīties ar šo rakstu ar viņiem!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts