-
- 6516 x
-
https://torno.lv/RruzAYd
Var likties, ka izdzīvošanas triku agrāk nebija, un tie parādījās tikai pēdējā laikā. Neskatoties uz to, deficīta apstākļos Padomju cilvēki bieži vien izmanto dažādus trikus, lai atvieglotu savu sadzīvi, kas tagad liekas pat bezjēdzīgi.
Par sava veida sadzīves triku PSRS enciklopēdiju tika uzskatīts populārais žurnāls `Zinātne un dzīve`. Tajā tika publicēti nopietni zinātniski materiāli, kā arī varēja iegūt noderīgus padomus, kurus redakcija savāca no visas valsts. Ir jāatzīmē, ka daudzus no tiem var izmatot arī mūsdienās.
Raksta turpinājums
Ierīce televizora grozīšanai
Droši vien katrā mājā bija šī lieta - grozāmais veselības disks, ko lika uz grīdas. Uz kura pieaugušie mēģināja uzlabot figūru, bet bērni vienkārši izklaidējās. Pienāca brīdis, kad disks visiem apnika un viņu nolika tālāk zem skapja vai zem dīvāna. Praktiski cilvēki atrada praktisku risinājumu, pienācīgu tā izmatošanu. Tā vietā, lai šis priekšmets mētātos bēniņos, disks var kalpot kā grozāms paliktnis televizoram. Lieliska ideja!
Visurgājējs no bērnu ratiņiem
Lai izgatavotu šo ierīci, patiesi vajadzēja inženieru domu gājienu. Lūk, tā piedāvāja aprīkot bērnu bērnu ratiņus kāds no izgudrotājiem. Ja tu līdz šim dzīvo piecstāvu mājā bez lifta, tad vari pamēģināt uzbūvēt šādu pašgājēju.
Uznest bērnu ratiņus uz piekto stāvu nav pa spēkam ne tikai mātei, bet dažreiz arī tēvam. Noņemiet gumijas riteņus un uzlieciet uz riteņiem divas kāpurķēdes, kas izgatavotas no ķīļveida vai apaļās siksnas. Un bērnu ratiņus - "visurgājējus" varēs viegli transportēt gan pa līdzenu ceļu gan pa stāvām kāpnēm.
Atdambētājs roktura vietā
Mājās notiek dažādas lietas un sievietei bez vīrieša pleca dažreiz neiet viegli. Ko darīt, ja pēkšņi kumodei nolūzis rokturis un tu nevari to atvērt. Tad pēkšņi parādās žurnāls "Zinātne un dzīve" ar atdambētāju rokās. Sīkāk bildē!
Nav tik viegli atvērt kumodes atvilktni bez roktura. Ar šo uzdevumu tikt galā palīdzēs atdambētājs! Pietiks, ja piespiedīsi to blakus nolauztajam rokturim un pavilksi uz savu pusi. Atvilktni varēs atvērt, ja tā nav smaga un nav iesprūdusi.
Izolācija vākam
Saistībā ar virtuves trauku ērtību neviens nepārdzīvoja: ja tu spēlē vijoli, tad tev tāpat pirksti tulznās. Tātad no karsta vāka tev nav jābaidās, bet, ja tā ir problēma, var izdarīt lūk tā!
Ja nav korķa, vari izmantot biezāku avīzi.
Kaprona zeķes
Ja tu esi izdzīvojis tos bargos laikus tad tev bija jāzina, ka zeķubikses tika izmantotas ne tikai kā apģērbs, bet arī citiem dažādiem mērķiem, piemēram, ja pēkšņi badmintona raketei saplīsa sietiņš un volāns pie katra sitiena iestrēga raketē! Palīgā nāks... pareizi, kaprona zeķe! Starp citu, šis padoms tika atrasts vienā no žurnāliem `Zinātne un dzīve`.
Badmintona raketei saplīsa stīga, bet salabot to nav kur, bet turpināt ar to spēlēt var diezgan ilgi un volāns neiesprūdīs, ja uzviltu uz raketes veco kaprona zeķi, sasienot to pie roktura.
Žanra klasika sīpolu un ķiploku glabāšana zeķēs.
Zeķe palika līdzīga tirgus tīklam un varēja izstiepties līdz neiedomājamiem izmēriem. Vispār zeķubikses un zeķes PSRS bija zelta vērtībā un tāpēc sievietes nesteidzās tās izmest, pat ja tās saplīsa.
Tu neticēsi, bet dažreiz sievietes zeķubikses lāpīja kā diegus izmantojot savus matus.
Sērkociņi un lūpu krāsa
Katrai sevi cienošai modes dāmai somiņā bija vairāki sērkociņi. Tie bija vajadzīgi, lai dabūtu no lūpu krāsas flakona atlikušo lūpu krāsu. Tas nekas, ja lūpu krāsa beidzās, paskaties, cik tā vēl uz sērkociņa.
`Akmens ogļu` tuša
Padomju tuša skropstu tuša bija līdzīga akmens ogles gabalam. Protams, bija vajadzīgs kāds šķīdums, lai to šķīdinātu. Meitenes un sievietes izmantoja visefektīvāko un pieejamāko paņēmienu: vienkārši uzspļāva tās virsmai, bet pēc tam mierīgi krāsoja uzacis vai skropstas. Nu, un kas?
Ekonomiskais tualetes pods
Tas ir Padomju laiku sadzīves triks, kuru nav grēks izmantot arī tagad, ņemot vērā mūsdienu situāciju, kad ir jāekonomē visās jomās. Žurnāls "Zinātne un dzīve" nopietni piedāvāja cilvēkiem likt poda ūdens rezervuārā ķieģeli, lai ekonomētu ūdeni. Dažus gadus atpakaļ ASV Start up šo ideju izmantoja savā projektā. Viņi izmantoja gumijas konteineri, kas ir pildīts ar ūdeni un ievietots tualetes poda rezervuārā. Viņi apgalvo, ka šādā veidā var ieekonomēt līdz 11 000 litru ūdens gadā. Jūtami maciņam!
Tas pagaidām viss, tomēr jāpiekrīt - ir par ko aizdomāties, piemēram, pēc darba došos uz tuvāko celtniecības veikalu un sameklēšu vislielāko ķieģeli, lai kaut kādā mērā apmierinātu sava ūdens skaitītāja apetīti. Labāk viens ķieģelis rezervuārā nekā apaļas acis pēc kārtējā rēķina saņemšanas.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts