-
- 5570 x
-
https://torno.lv/RTHFaLn
Dedzināšana krūtīs, nepatīkama rūgta garša mutē, stipra vēdera uzpūšanās – visas šīs pazīmes saistītas ar skābes refluksu. Gastroezofageālā refluksa slimība (GERS), kas plaši pazīstama kā skābes reflukss, ir atviļņa aprakstīšanas veids no medicīniskā redzes viedokļa.
Raksta turpinājums
Skābes reflukss rodas, kad kuņģis nespēj tikt galā ar to, ko tu esi apēdis un skābais kuņģa saturs nokļūs atpakaļ barības vadā.
Šī, kā šķiet, nekaitīgā skābe izraisa kairinājumu un iekaisumu, sašaurina barības vadu un izraisa sliktu dūšu, klepu, dedzināšanu kaklā un zobu emaljas bojāšanos. Skābes reflukss paaugstina barības vada vēža attīstības risku.
Tāpēc ir svarīgi iegaumēt produktu sarakstu, no kuriem jāizvairās, ja tevi bieži moka tāds stāvoklis.
Produkti, kas izraisa dedzināšanu
1. Šokolāde
Ja tev garšo šokolāde un bieži ciet no dedzināšanas, ir pienācis laiks pateikt ‘nē’ šim saldajam priekam. Šokolāde ir slikta cilvēkiem, kuri cieš no skābes refluksa divu iemeslu pēc.
Pirmkārt, tā satur kofeīnu un citus stimulatorus, tādus kā teobromīnu, kas izraisa refluksu. Otrkārt, šokolādē ir daudz tauku, bet tas nozīmē, ka tās pārstrādei nepieciešams vairāk laika.
2. Alkohols
Katrs alkohola tips veicina refluksu. Saskaņā ar pētījumiem, 210 ml vai vairāk alkohola lietošana nedēļā ir viens no dedzināšanas rašanās faktoriem.
3. Kafija
Kofeīns stimulē kuņģa sulas izstrādi, palielinot sālsskābes daudzumu. Tās pārpilnība izraisa barības vada iekaisumu (ezofagītu), kura galvenais simptoms ir dedzināšana.
Vienlīdz ar kafiju ir jāizvairās no produktiem un dzērieniem, kas satur kofeīnu, tādiem kā melnā tēja, saldi gāzētie un enerģētiskie dzērieni.
4. Tomāti
Ja tu jau slimo ar skābes refluksu, ir jāizvairās no tomātiem un mērcēm, kas pagatavotas no tiem. Tomāti ir bagāti ar citronskābi, ābolskābi un askorbīnskābi, kas var kairināt kuņģi un barības vadu.
Kad tu lieto tomātus, kuņģis sāk izstrādāt pārāk daudz kuņģa skābes, kas izraisa dedzināšanu un citas problēmas.
5. Gāzētais ūdens
Kāpēc nedrīkst dzert gāzētus dzērienus? Gāze, kas tajos atrodas, sakrājas kuņģī un izraisa atraugas. Tā padara vājāku barības vada apakšējo sfinkteri, tāpēc gāzētais ūdens un līdzīgi šķidrumi jāizslēdz no sava uztura.
Skābes refluksa profilakse
Lūk, padomi, kā izvairīties no dedzināšanas un skābes refluksa.
1. Notievē
Bija zinātniski pierādīts, ka 8 - 10 % svara zaudējums ievērojami samazina skābes refluksa simptomus.
2. Izmaini diētu
Pirmais solis iekļauj galveno `ienaidnieku` izslēgšanu no uztura, tādus kā asus produktus, šokolādi, alkoholu un ātrās ēdināšanas ēdienus.
3. Guli uz kreisā sāna
Gulēšana uz labā sāna vai uz vēdera izraisa spiedienu uz zarnu traktu un skābes refluksa simptomus.
4. Ļauj ēdienam pārstrādāties
Smaga fiziskā slodze uzreiz pēc ēšanas vai nepareizi izvēlēti vingrojumi arī var kļūt par dedzināšanas iemeslu. Ja tu esi nolēmis nodarboties ar sprotu, nesāc uzreiz pēc ēdienreizes.
Sagriešanās vingrojumi, liekšanās vai darbības, kas saistītas ar strauju ķermeņa stāvokļa izmaiņām, arī var izraisīt skābes refluksu. To ņem vērā, izvēloties slodzes veidu.
5. Ēd mazas porcijas
Сenties ēst bieži, bet mazām porcijām. Adekvāts pārtikas daudzums kuņģī veicina pareizu kuņģa skābes cikulāciju.
6. Dzer zāļu tējas
Tēja no helbas un kumelītēm – efektīvs tautas līdzeklis atbrīvoties no skābes refluksa simptomiem. Piparmētru tēja – vēl viena laba ideja. Tā palīdz novērst gremošanas traucējumus vai pārpildīšanās sajūtu.
Pirmajā brīdī šķiet, ka ierobežojumu saraksts ir pārāk liels un par iemīļotākajiem produktiem nāksies aizmirst uz visiem laikiem. Tas tā nav.
Protams, gremošanas sistēmas slimību saasināšanās periodā diēta kļūst par dzīvesveidu, bet tas reti turpinās ilgāk par dažām nedēļām.
Šos ierobežojumus uzskati par radušos iespēju uzlabot veselību. Tādu pūliņu rezultāts – laba pašsajūta un atbrīvošanās no dedzināšanas.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts