-
- 912 x
-
https://torno.lv/x1QkqST
Dietologi olas uzskata par ideālu pārtiku cilvēkiem, jo tajās ir optimāli sabalansēts tauku, olbaltumvielu un ogļhidrātu sastāvs, kā arī virkne vitamīnu un minerālvielu. Ieteicams arī neapstrādātas tās neēst, jo pastāv lieli draudi saslimt ar salmonelozi.
Bet ieejot veikalā, mēs redzam dažādu krāsu olas, ar atšķirīgu marķējumu un atšķirīgām cenu zīmēm. Izprast tieši to, kas jums jāiegādājas, ir patiešām grūti un tas neņemot vērā mītus, ka dažas olas ir noderīgākas nekā citas.
Raksta turpinājums
Sāksim ar vienkāršāko - ar krāsu. Čaumalas ārējā krāsa ir atkarīga tikai no tās vistas šķirnes, kura to izdēja, bet citādi baltas un brūnas olas ir pilnīgi identiskas. Krāsa neko nepateiks par to, vai tās ir mājas olas vai nē.
Tieši tāpat dzeltenuma krāsai praktiski nav atšķirības. Piesātinātāka krāsa pateiks tikai to, ka vistu baroja ar ko tādu, kas ir bagāts ar keratīnu, piemēram, burkānu miltus. Vienīgais: ja sākotnēji baltā ola kļuva dzeltenīga vai gaiši pelēka - tā ir sabojājusies.
Pārejam pie marķējuma. Parasti tiek norādīta kategorija, valsts un ražotāja kods. Olas tiek sadalītas 4-5 kategorijās atkarībā no to svara - katrai valstij ir savi standarti.
Uz olas vienmēr ir norādīts datums un derīguma termiņš. Olas, kas apzīmētas ar burtu “D”, tiek uzskatītas par diētiskām, to glabāšanas laiks ir līdz 7 dienām. Burts “C” apzīmē galda olu, tās var uzglabāt līdz 25 dienām.
Veikalos olas vienmēr atrodas atsevišķi no citiem produktiem un arī mājās ir vērts tās turēt atstatus. Fakts ir tāds, ka apvalks ir porains un olas ļoti viegli absorbē smakas.
Rezultātā mēs varam teikt, ka olu pirkšanai veikalos vai tirgos nav daudz atšķirību, to sastāvs var nedaudz atšķirties tikai barības dēļ. Krāsai un svaram nav lielas nozīmes, svarīgi ir tikai iegādāties olas ar veselu čaumalu, kaitīgi mikroorganismi var iekļūt pat vismazākajā plaisā.
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts