Angliete, kura reiz nogulējusi pusgadu, līdz šim īsti nepamostas.

Advertisement
Advertisement

22-gadīgai anglietei Betai Gudjē ir reta saslimšana – Kleine – Levina sindroms, pazīstams arī kā gulošās skaistules sindroms. Tai raksturīgas ārkārtīgas miegainības periodiskas epizodes: slimie guļ lielāko diennakts daļu ( līdz 18 stundām, bet reizēm arī ilgāk ), pamostoties tikai tāpēc, lai paēstu un izstaigātu uz tualeti. Reiz, 2011.gada novembrī, Beta aizmiga...uz veseliem sešiem mēnešiem.


Uz doto brīdi Betai vajadzētu jau pabeigt universitāti un sākt strādāt specialitātē bērnu psihologs. Piemītot lieliski attīstītām komunikācijas iemaņām un bagātām zināšanām savā darbības sfērā, Beta bija pārliecināta, ka viņu sagaida saulaina nākotne. Taču savas 17 gades priekšvakarā, 2011.gada novembrī, viņa pārņēma savāds stāvoklis: sešu mēnešu garumā viņa gulēja pa 22 stundām diennaktī, katru dienu pamostoties tikai uz divām stundām, lai aizietu uz tualeti un apēstu nedaudz ēdiena.


Pēdējo 5 gadu laikā, kā paskaitīja Betas māte, viņas meita nogulējuši 75% sava laika. Tagad 22 – gadīgā angliete – viena no vairāk kā simts anglietēm, kuras slimo ar retu slimību, Kleine – Levina sindromu, pazīstamu arī ar nosaukumu `gulošās skaistules sindromu`. Bet realitāte, diemžēl, ļoti tāla no pasakas, jo jaunie cilvēki riskē burtiskā nozīmē nogulēt turpat vai svarīgākos momentus savā dzīvē. Zināms, ka sindroms skar galvenokārt pusaudžus vecumā līdz 16 gadiem, atņemot jauniešiem cerības veiksmīgi nokārtot eksāmenus, iestāties augstākajās mācību iestādēs un veidot karjeru.

Raksta turpinājums
Dotajā brīdī Betas dzīvē atkal iestājusies kārtējā `dziļā miega` epizode un nekas – ne medikamenti, ne skaļš troksnis, ne prasības un lūgumi - nevar viņu pamodināt. Tāpēc viņas dzīve paiet pidžamā uz dīvāna. Retos gadījumos, kad vajag nokļūt pie ārsta uz pieņemšanu, Beta pamet savas mājas pilsētā Stokporta (Češīras grāfistē ), bet pāvietoties nākas invalīdu ratiņkrēslā, jo jauniete pārāk nogurusi, lai ietu pastāvīgi.
Viss, ko Džanīna, jaunietes māte var izdarīt –tas ir gaidīt, kad gan beidzot meitenes galvā noklikšķēs aktivitātes režīma slēdzis. `Tā ir kā diena un nakts. Rīt, piemēram, Beta var pamosties un no jauna uzsākt šo pakaļdzīšanos pēc zaudētā laika, kas patērēts miegam.Kad tas notiek, Beta vēlas satikties ar draugiem un aiziet uz frizētavu, lai izveidotu sev jaunu frizūru.` – stāsta Džanīna.
Viens no nedaudzajiem, kurš patiesi pārdzīvo par Betu un vienmēr atrodas blakus,- viņas puisis Dens: viņam 25 gadi, viņš ir sākumskolas skolotājs. Beta un Dens iepazinās pirms trim gadiem `nomoda` fāzes laikā. `Viņš bieži nāk pie mums un ilgi sēž gultas galvgalī, runājoties ar viņu un gaidot, kad jauniete, kuru viņš mīl, beidzot atgriezīsies. Kad Beta pamostas, viņi centīgi atjauno attiecības.Viņš ir labs puisis.` – stāsta Džanīna.
Parasti Betai nav vairāk par divām nedēļām normālas dzīves, pēc tam sindroms ievelk viņu atpakaļ savās ciešajās ķetnās. `Katru reizi, kad Beta pamostas, es lūdzos, lai iepriekšējā `dziļā miega` epizode būtu pēdējā. Pēc tam paiet kāds laiks un es sāku ievērot, kā Betas balss kļūst arvien klusāka, kā viņa cenšas izvairīties no gaismas un trokšņa. Tad es saprotu, ka viņa drīz aizmigs. Mana sirds katru reizi it kā saplīst.` – Džanīna dalās savās skumjās.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024