-
- 31400 x
-
https://torno.lv/Rn1AT3d
Ģimenes svinībās, tikšanās ar draugiem un darba kooperatīvos bieži sanāk lietot spirtoto dzērienu. Ko darīt, ja esi uz šādu pasākumu atbraucis ar savu auto? Protams, atstāt savu dzelzs zirgu autostāvvietā un braukt mājās ar taksometru. Bet dažreiz var arī pagaidīt, kamēr alkohols iziet no organisma.
Mūsu komanda pastāstīs, pēc cik ilga laika var sēsties pie stūres pēc alkohola lietošanas, lai nekaitētu ne sev, ne apkārtējiem.
Raksta turpinājums
ALKOHOLA LĪMENIS ASINĪS
Ceļu policija neguļ, jo īpaši laikā, kad ir lieli pasākumi, kad cilvēkiem ir raksturīgi iedzert kaut ko stiprāku, un paši bezatbildīgākie nolemj sēsties pie stūres iedzēruši. Šādas nepareizas rīcības rezultātā notiek traģiskas autokatastrofas, sabrūk cilvēku dzīves, un viss vienkārša iemesla dēļ - alkohols un pārlieka pašpārliecība.
Sekas, ko izsauc alkohola lietošana, negatīvi ietekmē reakcijas un lēmuma pieņemšanas ātrumu. Smadzeņu darbība palēninās, pieaug nervu uzbudinājums un nav iespējams 100% kontrolēt savas darbības. Avārijas ar dzērušiem autovadītājiem notiek ļoti bieži un tas patiešām ir skumji.
Lūk, ir spilgts piemērs, kā dažāda alkohola koncentrācija iedarbojas uz spēju vadīt auto.
1. 0,2-0,3 promiles alkohola asinīs, ievērojami palēnina reakciju. Tādā stāvoklī ir grūti novērtēt, ar kādu ātrumu kustas gaismas avoti, attālums līdz tiem un to izmērs.
2. 0,5-0,8 promiles, un tas ir 1 litrs alus vai 120 ml degvīna, redzes funkcija bremzē, acis lēnāk adaptējas zem dažādiem apgaismojuma tipiem un mazākā mērā uztver sarkano gaismu.
3. Vēl lielāka alkohola deva sašaurina redzes leņķi, un autovadītājs vispār pārstāj kontrolēt to, kas notiek gar malām.
4. 2,5 l alus vai 300 ml degvīna (1,2 promile), kā likums, noved pie pilnīga nespējas vadīt auto. Ja apkārtējiem paveiksies, tad bezatbildīgais šoferis ieskries kādā stabā vēl pirms paspēs izbraukt no autostāvvietas.
5. Ja asinīs ir 5 un vairāk promiles - tā oficiāli tiek uzskatīta par nāvējošu devu!
Kā zināms, alkohols no organisma neiziet tik ātri kā gribētos. Šim smagam procesam var aiziet 4 - 16 stundas, un pat vairāk! Viss ir atkarīgs no cilvēka dzimuma, svara, apēstā ēdiena daudzuma un individuālās vielmaiņas.
Ja dzerot alkoholu, cilvēks nav ēdis, kuņģis paliek tukšs, alkohols tajā nepaliek un uzreiz dodas uz zarnu traktu, iesūcas asinīs un ātri pazūd. Tas nozīmē, ka šādā situācijā cilvēks ātri apdullinās un tik pat ātri atjēdzas.
Bet, ja tu esi bagātīgi uzkodis un uzdzēris ar glāzīti spirtotā, alkohols paliek kuņģī kopā ar ēdienu, līdz tā pārstrādāsies. Tas nozīmē, ka cilvēks ne tik ātri piedzeras, bet alkohola iziešana no organisma notiek daudz ilgāku laiku.
Ņem vērā: ceļu policijas aparāts analizē nevis asinis, bet izelpu. Gadās, ka asinīs nav spirta, bet izelpā ir. Ja izskalot muti ar degvīnu, tad izelpā alkohols vēl būs 20 minūtes, tas pats attiecas uz spirtu saturošiem medikamentiem.
Atļautas ir 0,2-0,3 promiles - tā nav dāvana šoferiem, bet tikai iespēja izvairīties no problēmām, ja ir neprecīzi noteikts alkohola daudzums asinīs.
Lietojot pat nelielu daudzumu alkohola, vadīt transporta līdzekli ir kategoriski aizliegts! Neesi noziedznieks un nepakļauj draudam citu dzīvības. Mūsu redakcija balso par veselīgu dzīvesveidu un pareizu attieksmi pret to.
Neaizmirsti dalīties ar šo noderīgo informāciju!
Patika redzētais? Iesaki draugiem
Nākamais raksts