Aizstāj rīta kafijas krūzi ar šī augļa šķēlīti. Rezultāts būs acīmredzams!

Advertisement
Advertisement

Rudens ir īstais laiks, kad ir jāizbauda hurma - veselīgs un garšīgs auglis.

 

Kāpēc šis auglis ir īpašs? Tas satur daudz mikroelementu. Tam piemīt arī vairākas īpašības, kas uzlabo mūsu pašsajūtu. Hurma ierindojas pirmajās vietās starp augļiem pēc nātrija, magnija, kālija un dzelzs satura. Hurmas augļi uzlabo aknu un kuņģa zarnu trakta darbību, kā arī normalizē dzimudziedzeru funkcionalitāti un uzlabo ādas stāvokli.

 

Raksta turpinājums
Rudens ir hurmas sezona, tāpēc tieši tagad ir īstais laiks, lai sāktu to lietot uzturā. Noskaidrosim, kāpēc hurma ir tik veselīga un kā to izmantot, lai iegūtu maksimālo labumu savam organismam.
Hurmas īpašības:

1. Palīdz cīnīties ar lieko svaru.

Hurma ļoti noderēs kārumniekiem, kuri vēlētos notievēt - augļi ir ļoti saldi, bet tajos ir maz kaloriju. 100 grami hurmas satur tikai 60 kalorijas! Ja centies ēst veselīgi, bet nevari atteikties no saldumiem, tad hurma kļūs par Tavu uzticamāko draugu. Tā ir daudzu diētu sastāvdaļa, piemēram, veģetāriešu diētās tā kalpo par saharozes avotu.
2. Spēj aizvietot rīta kafiju.

Hurma var kļūt par garšīgām un veselīgām brokastīm. Tā tonizē, uzlabo ēstgribu, nomierina Tevi un uzlabo produktivitāti. Lai visu dienu justies labi un modri, aizstāj rīta kafijas krūzi ar vienu hurmas augli.
3. Uzlabo asinsrites orgānu sistēmu darbību.

Tā kā hurmā ir daudz kālija, tā ievērojami uzlabo sirdsdarbību. Lietojot uzturā 2-3 hurmas augļus katru dienu, var aizmirst par sirdssāpēm. Hurma tikpat labvēlīgi ietekmē arī asinsvadus, samazinot to trauslumu. Ārsti rekomendē hurmu varikozas profilaksei.
4. Labvēlīgi ietekmē kuņģa zarnu traktu.

Hurma palīdz tikt vaļā no hroniskās diarejas. Lai pagatavotu pretlīdzekli, ir jāsagriež 6 hurmas augļi, jāpievieno 3 ūdens glāzes un jāļauj nostāvēties 30 minūtes. Pēc tam šķīdums ir jāizkāš un jālieto 0,5 litru ik pēc 4 stundām.
5. Onkoloģisko slimību profilakse.

Zinātnieki apgalvo, ka hurma spēj apstādināt audzēju palielināšanos. Hurmā ir liels beta karotīna saturs. Tieši tas kalpo par lielisku antioksidantu. Hurma palēnina ādas novecošanas procesus. Ir jāpiemin, ka hurmā ir visvairāk beta karotīna starp visiem oranžajiem augļiem.
6. Hurmas nozīme kosmetoloģijā.

Hurma tiek daudzveidīgi pielietota kosmetoloģiskajās procedūrās un līdzekļos, kas palīdz cīnīties ar izsitumiem. Hurmas un olas dzeltenuma maska ir ideāla recepte izsitumu ārstēšanai un poru attīrīšanai. Neaizmirsti par to, ka hurma arī tonizē, atsvaidzina ādu un palēnina tās novecošanu.

Lai pagatavotu tonizējošu masku, sarīvē hurmu, pievieno tai saldo krējumu vai olu dzeltenumu. Bagātīgi uzklāj masku uz sejas, ļauj tai iedarboties 15-20 minūtes un nomazgā ar vēso ūdeni.
Redakcijas padoms:

Izrādās, ka hurma spēj ārstēt vairākas slimības, bet ir arī cilvēki, kuriem nav ieteicams to lietot uzturā, piemēram, ja tie slimo ar aizkuņģa dziedzera slimībām. Ierobežojumi attiecas arī uz diabētiķiem, jo hurmā ir liela saharozes koncentrācija.

Izvēlies nobriedušos augļus, citādāk var rasties izvadorgānu problēmas. Cilvēkiem, kuriem tika veiktas kuņģa un zarnu operācijas, nav ieteicams ēst hurmu.

Šodien Tu uzzināji par vairākām foršajām hurmas īpašībām, tāpēc neaizmirsti par tām izstāstīt arī citiem, daloties ar šo rakstu sociālajos tīklos!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Nākamais raksts

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:11 19.11Nikolajs
Atbilst diezgan precīzi.
0 0 19:34 10.11ARMANDS
Un kur tu dzīvo
0 0 19:33 10.11ARMANDS
Iedosi savu numuru
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Kontakti | Noteikumi | Par sīkdatnēm | Pasaule caur vārdiem | Ceļotājs, kurš gandrīz ceļo | © Torno.lv 2012 - 2024